Stylowy obiekt Las Golondrinas na hiszpańskim wybrzeżu Costa del Sol gwarantuje swoim mieszkańcom prywatność i przez cały dzień idealne warunki doświetlenia lokali. Trwałą efektywność energetyczną skrojonych na miarę okien FINSTRAL Nova line zapewniają szyby zespolone z ciepłymi ramkami klasy premium - SWISSPACER Ultimate.

 

 

Dzielnica La Carihuela w hiszpańskim Torremolinos znana jest z aktywnego życia plażowego w sezonie letnim. Zaledwie w odległości 50 metrów od promenady biuro architektoniczne Eido zaprojektowało ikoniczny obiekt – charakterystyczną fasadą łączącą w sobie dużą ilość aluminium, szkła i ceramiki.

 

Na trzech poziomach stworzono jedenaście indywidualnie zaprojektowanych mieszkań wakacyjnych i jeden penthouse zlokalizowany na dachu. Udało się przy tym zapewnić idealną ekspozycję na światło naturalne połączone z pięknym widokiem na morze, a jednocześnie uchronić wnętrza mieszkań przed zbyt silnym słońcem śródziemnomorskim.

 

 


Ekspresywna architektura
Z tej wąskiej nieruchomości wydobyć to, co najlepsze – oto maksyma, która przyświecała architektom podczas pracy nad projektem.

 

Na południowy wschód od strony plaży znajdują się tarasy i loggie, a dzięki dużym szklanym powierzchniom budowla otwiera się na poranne słońce. Potężne ściany grodziowe oddzielają od siebie apartamenty i zapewniają intymność oraz prywatność.

 

Osłony przeciwsłoneczne dają cień i chłód w godzinach najintensywniejszego oddziaływania słońca. Różnorodne ukształtowanie przeszklonych balkonów podkreśla ich indywidualny charakter i nadaje obiektowi niepowtarzalnego charakteru.

 

Po przeciwnej stronie budynku prosta fasada równoważy całość bryły architektonicznej, a wielkoformatowe okna zapewniają idealną wentylację i dobre naświetlenie.

 

2023 07 18 1


Szklana fasada
W apartamentach mieszkańcy mają odnosić wrażenie, że znajdują się bezpośrednio na morzu. Wnętrze ma stapiać się z przestrzenią zewnętrzną, a zatem, zgodnie z życzeniem inwestora, fasada południowo- wschodnia jest całkowicie przeszklona.

 

Okna na całą wysokości pomieszczenia - 2,65 m stwarzają iluzję jakoby światło zalewało wnętrza, a dzięki niemalże niewidocznym ramom okien widok na zewnątrz jest idealny i minimalistyczny.

 

Tak, jak różnorodne są te formy, tak i różne są wymiary zaprojektowanych okien. Każde mieszkanie w Las Golondrinas ma inne rozmiary okien.

 

Architekci poszukiwali indywidualnego rozwiązania, które zapewniałoby zarówno odpowiednie właściwości termiczno-akustyczne, jak również wyjątkową estetykę obiektu.

 

Termicznie i estetycznie doskonały
Architekci zdecydowali się na zewnętrzne kryte skrzydło okienne, po którym nie można rozpoznać, czy mamy do czynienia z otworem, czy też przeszkleniem stałym. Takie rozwiązanie jest nie tylko estetyczne, ale również gwarantuje znacznie więcej światła dziennego wewnątrz budynku.

 

Dwukomorowe szyby zespolone z niemalże bezbarwnego szkła łączą w sobie efektywną osłonę przeciwsłoneczną z wysoką przepuszczalnością światła, a dzięki szkłu o różnej grubości, odpowiadają także surowym wymogom ochrony akustycznej Las Golondrinas.

 

Ze względu na znakomitą odporność na działanie czynników atmosferycznych architekci zdecydowali się na satynowane na biało profile z tworzywa sztucznego, które skutecznie opierają się oddziaływaniu soli morskiej i wymagają jedynie minimalnych nakładów konserwacyjnych. Ponadto satynowa, biała powierzchnia okien jest idealnie zharmonizowana estetycznie z jasnymi wnętrzami lokali.

 

Efektywność energetyczna dzięki ciepłym ramkom klasy premium
Szyby zespolone wyposażono w ciepłe ramki dystansowe klasy premium - SWISSPACER Ultimate. Charakteryzują się one bardzo niskim przewodnictwem cieplnym (wartość λ) przy krawędzi szyby, a dzięki znakomitym parametrom ψ zapewniają odpowiednio niski współczynnik przenikania ciepła (wartość U) przy oknach i fasadach.

 

Według wytycznych ift Rosenheim WA-17/1 & WA-08/3, ciepłe ramki SWISSPACER Ultimate są jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie ciepłej ramki dystansowej na świecie. SWISSPACER Ultimate przekonuje zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym: wysoka stabilność profilu gwarantuje idealną równoległość ram oraz długi okres funkcjonowania i użytkowania.

 

Ta ramka pozwala uniknąć kondensacji pary wodnej na oknie i minimalizuje niebezpieczeństwo powstawania pleśni, a zatem przyczynia się znacząco do poprawy komfortu mieszkania. Ciepłe ramki SWISSPACER dostępne są w różnych szerokościach, aż do 36 mm.

 

Dodatkową zaletą jest także wyjątkowo szeroka paleta barw składająca się aż z 17 różnych kolorów. Poza tym matowa powierzchnia ramek gwarantuje elegancki i stonowany wygląd oraz nowoczesny design. 

 

  Dane budynku:  
  Projekt:   Mieszkania wakacyjne Las Golondrinas
  Położenie:    Calle Salvador Allende, La Carihuela, Torremolinos, Hiszpania
  Inwestor:   Comoli, Málaga, Hiszpania
  Architekt:    Eido Arquitectura, Torremolinos, Hiszpania
  Okna:   FINSTRAL FIN-Window Nova-line 77
  Ciepłe ramki:   SWISSPACER Ultimate
  Rok ukończenia:   2021

 
Więcej informacji na stronie www.swisspacer.com

 

2023 07 18 1

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.