Kameralny, urokliwie położony pośród lasów Hotel Seidorf ***** w Sosnówce koło Karpacza to luksusowe miejsce odpoczynku w samym sercu Karkonoszy. Powstał z dala od głównych dróg i miejskiego zgiełku z istniejącego przed laty Hotelu Hainbergshöh (co w tłumaczeniu oznacza Szczyt Gajowej Góry).

 

2023 09 10 1

Kameralny, urokliwie położony pośród lasów Hotel Seidorf ***** w Sosnówce koło Karpacza to luksusowe miejsce odpoczynku w samym sercu Karkonoszy. Oferuje ekskluzywne pokoje, spektakularne widoki i relaksacyjne Spa, idealny na ucieczkę od miejskiego zgiełku. © Seidorf

 

Budynek usytuowany jest 670 m n.p.m. na wzgórzu Kazalnica. Został odrestaurowany z wielką starannością i szacunkiem do historii oraz architektury, dzięki czemu stanowi prawdziwą perłę tego regionu i polskiego hotelarstwa.

 

Hotel Seidorf *****, który jest częścią Seidorf Mountain Resort, to jeden z najpiękniej położonych obiektów turystycznych w Polsce. Z każdej strony otaczają go piękne widoki na pasmo Karkonoszy, Zalew Sosnówka, Kotlinę Jeleniogórską i Góry Sokole, które goście podziwiają z okien oraz balkonów ekskluzywnych pokoi.

 

Hotel ma zaledwie 27 pokoi, co czyni go kameralnym obiektem gwarantującym gościom wypoczynek i relaks na najwyższym poziomie. Wypocząć można m.in. podczas relaksacyjnych zabiegów, masaży i rytuałów w Spa Seidorf i strefie Wellness.

 

Aby osiągnąć tak wysoką jakość, należało podczas renowacji dopilnować nie tylko takich elementów, jak wyposażenie hotelu, ale także m.in. zamówić niezwykle starannie zaprojektowaną i wykonana stolarkę okienną.

 

To dzięki jej wielkości hotel ma bogato doświetlone wnętrze, które emanuje ciepłem zarówno dzięki ciekawemu designowi, jak i wielkością zastosowanych tu przeszkleń.

 

2023 09 10 1

Wykonana z pieczołowitą starannością stolarka okienna została stworzona z wielu komponentów, m.in. z szyby zespolonej Glassolutions wyposażonej w ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER. © Seidorf

 


Właścicielom przy odbudowie obiektu zależało na energooszczędności, gwarantującej komfortowe użytkowanie, niskie rachunki, a także prawidłową fizykę budowli oraz ekologiczne funkcjonowanie obiektu.

 

Nie było łatwo spełnić wysokie wymagania właściciela – Krzysztofa Pleszewskiego co do połączenia gabarytu i estetyki z jakością oraz wysoką izolacyjnością energooszczędnych okien.

 

Pomogła tu zastosowana w szybie zespolonej ciepła ramka dystansowa SWISSPACER, chroniąca krawędź szyby przed negatywnymi skutkami mostka termicznego.

 

– Nie wiedziałem, że ten relatywnie niewielki element okna pomoże zwiększyć parametry termiczne stolarki, a jednocześnie zredukuje zjawisko kondensacji pary wodnej na krawędzi drewnianych okien – powiedział Pan Krzysztof Pleszewski, dodając:

 

– Posłuchałem się rady Przemka Biegusa z firmy BIEGUS Okna, który zasugerował, że jest to niezbędny element nowoczesnej stolarki, dzięki czemu zniknie zjawisko chłodu, co zapewni naszym gościom komfortowe warunki.

 

Wykonana z pieczołowitą starannością stolarka okienna została stworzona z wielu komponentów, m.in. z szyby zespolonej Glassolutions, wyposażonej w ciepłe ramki dystansowe SWISSPACER. Hotel Seidorf ***** to jedno z najlepszych miejsc do wypoczynku, gdzie można całkowicie się zrelaksować w hotelowym SPA, odkryć pełnię smaków w Restauracji Szyszka czy też wybrać aktywniejsze zajęcia.

 

Zimą Seidorf Mountain Resort umożliwia swoim gościom dostęp do stoku narciarskiego w Borowicach, a wiosną zaproponuje wizytę w parku linowym na swoim terenie. W Resorcie w Sosnówce nie zabraknie atrakcji w postaci strefy ognisk, sali kinowej, a także sali i placu zabaw dla najmłodszych. W tym miejscu każdy gość odnajdzie komfort wypoczynku. 


Więcej informacji na stronie: www.swisspacer.com

 

 2023 09 10 1

 

 

 2023 09 10 1

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.