Technoform, światowy lider w produkcji wysokiej jakości komponentów z tworzyw sztucznych, z dumą ogłasza otwarcie kolejnego zakładu produkcyjnego w Europie, a pierwszego Polsce. Ta strategiczna decyzja to kamień milowy, ponieważ ma na celu dalsze umocnienie obecności firmy na rynku europejskim i zaspokojenie rosnącego popytu na najnowocześniejsze rozwiązania w tej dziedzinie.

 


W uroczystym otwarciu, które odbyło się 5 października w Skawinie pod Krakowem, wzięli udział liczni goście, w tym klienci, partnerzy biznesowi, a także przedstawiciele lokalnych władz i instytucji. Uroczystość rozpoczęła się doniosłą ceremonią przecięcia wstęgi, symbolizującą rozpoczęcie działalności w nowym obiekcie Technoform.

 

2023 11 04 1

 

Oprócz oficjalnych przemówień oraz prelekcji dotyczących historii i działalności Grupy Technoform, zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać prezentacji Maksymiliana Mirosa z CAB, który przybliżył aktualną sytuację na rynku stolarki otworowej oraz opowiedział o prognozach na kolejny sezon.

 

2023 11 04 1

 

Po części merytorycznej w programie znalazła się licytacja pierwszego kontenera ramki SP14 wyprodukowanej w Polsce. Środki z licytacji przeznaczone zostały na budowę nowego lokum dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie. Wydarzenie zakończyło się quizem o firmie Technoform.

 

2023 11 04 1

 

Nowo otwarty zakład to 9000 m2 powierzchni, wyposażonej w najnowocześniejsze maszyny i technologie, co podkreśla zaangażowanie Technoform w innowacje i doskonałość produkcyjną. Zastosowane innowacje umożliwią firmie Technoform optymalizację operacji i usprawnienie dostaw wysokiej jakości komponentów z tworzyw sztucznych do klientów z różnych sektorów.

 

2023 11 04 1

 

Pozostając zaangażowanym w zrównoważony rozwój, Technoform zaprojektował swój zakład z zastosowaniem energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań, uzyskując certyfikat BREEAM na poziomie Excellent!

 

– Cieszymy się, że możemy ogłosić otwarcie naszego nowego zakładu produkcyjnego w Polsce – powiedział Tomasz Tarnowski, dyrektor zarządzający spółki Technoform Edge Bonds Solutions Poland.

 

2023 11 04 1

 

– Ta ekspansja pokazuje nasze zaangażowanie w dostarczanie naszym klientom najwyższej klasy rozwiązań, jednocześnie aktywnie przyczyniając się do rozwoju lokalnej gospodarki. Nowy zakład doskonale wpisuje się w naszą strategię rozwoju i jeszcze bardziej wzmacnia naszą pozycję globalnego lidera w branży.

 

2023 11 04 1

 

Zakład produkcyjny w Polsce będzie odgrywał kluczową rolę w obsłudze rosnącej bazy klientów Technoform. Zwiększając swoje moce produkcyjne, firma dąży do lepszego zaspokojenia zmieniających się potrzeb swoich klientów i utrzymania wyjątkowego poziomu usług, z którego jest znany.

 

2023 11 04 1

 

Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Polsce stanowi kolejny krok naprzód w ciągłym zaangażowaniu Technoform w innowacje, zadowolenie klientów i rozwój. Firma jest gotowa wykorzystać swoje rozszerzone możliwości, aby przekraczać oczekiwania klientów i być liderem dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom.

 

Grupa Technoform, założona w 1969 roku z siedzibą w Kassel w Niemczech, dostarcza szeroką gamę niestandardowych rozwiązań i precyzyjnych standaryzowanych wyrobów z tworzyw sztucznych dla wielu branż z całego świata.

 

Kluczowe stały się zoptymalizowane pod względem termicznym rozwiązania dla szyb zespolonych, preferowane przez architektów, planistów i producentów szyb, a także profile izolacyjne dla aluminiowych okien, drzwi i fasad.

 

Technoform obsługuje również szeroki zakres innych branż, dostarczając produkty i komponenty dla przemysłu m.in. energetycznego, motoryzacyjnego, samolotowego, elektronicznego i odzysku ciepła. 


Więcej informacji można znaleźć na stronie www.technoform.com/pl 

 

2023 11 04 1

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.