Analizując oferty musimy zwrócić baczną uwagę na parametry okna, podawane przez producenta. „Normowa” wartość współczynnika przenikania ciepła dla okien wynikająca z obowiązujących przepisów (Uw=1,7-1,8 W/m2K) nie spełnia wymagań stawianych budownictwu pasywnemu i nisko energetycznemu.

Firma Schüco, w dbałości o wysokie standardy energooszczędności w budownictwie, opatentowała technologię produkcji profili o minimalnej głębokości zabudowy z koekstrudowanymi wzmocnieniami aluminiowymi. W wyniku prac nad tym rozwiązaniem powstał system okienny w technologii PCV o najwyższej izolacyjności cieplnej, dedykowany zarówno budownictwu pasywnemu jak i nisko energetycznemu - Schüco Corona SI 82+.

Image

Z dedykacją dla śmiałych projektów
Schüco Corona SI 82+ umożliwia uzyskanie doskonałej ochrony cieplnej budynków dzięki ośmiu komorom izolacyjnym bez mostków termicznych, co było możliwe, m.in. dzięki opatentowaniu technologii łączenia PCV z aluminium. Potrójna płaszczyzna uszczelnień uniemożliwia przenikanie zimnego powietrza w okresie zimowym, nawet przy silnym wietrze. W testach zimowych przy zewnętrznej temperaturze -5°C powierzchnia wewnętrznej strony profilu utrzymuje temperaturę 18°C.

Wartość współczynnika przenikania ciepła dla przykładowego okna o wymiarach 1230 x 1480 mm, wykonanego w tym systemie przy zastosowaniu szyby o współczynniku Ug=0,6 W/m2K osiąga wartość Uw = 0,84 W/m2K. Przy zastosowaniu dzisiaj już dostępnych szyb o lepszych parametrach współczynnik ten może być jeszcze korzystniejszy. System Schüco Corona SI 82+ uzyskał certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego z Darmstadt.

To wspaniała rekomendacja nie tylko dla budownictwa pasywnego, ale też nisko energetycznego. Na świecie powstaje coraz więcej takich projektów – także Polska nie jest pod tym względem wyjątkiem. Z powodzeniem przyjęły się na polskim gruncie domy hybrydowe oraz wysoko energooszczędne, a dynamika ukazujących się już dzisiaj projektów domów pasywnych i ich realizacji jest imponująca.

Oprócz termoizolacyjnej stolarki okiennej i drzwiowej warunkiem nieodzownym dla sukcesu energooszczędnego obiektu jest jego właściwe nasłonecznienie, umożliwiające pasywne wykorzystanie potencjału energii słonecznej.

Image

Szerokie perspektywy projektowe
Wysoka izolacyjność cieplna profili jest na ogół okupiona ich zwiększoną szerokością. Ogranicza to powierzchnię szklenia, a więc także dostęp światła. System Schüco Corona SI 82+ charakteryzuje się minimalną głębokością zabudowy (82 mm) przy niewielkiej, widocznej szerokości profili głównych i szczeblin, zapewniającej maksymalne oświetlenie pomieszczeń. Innowacyjna technologia produkcji okien opartych na tym systemie pozwala na seryjne wytwarzanie okien znacznie większych od standardowych przy tym samym współczynniku przenikania ciepła.

Dla porównania okno standardowe o współczynniku Uw=1,4 W/m2K zużywa tyle samo energii co o 80% większe okno, produkowane w systemie Schüco Corona SI 82+. System odwodnienia ościeżnicy może występować w wersji prostej bądź ukrytej. Nowoczesny design ćwierćzlicowanego skrzydła z efektywnym zaokrągleniem może się stać atrakcyjną ozdobą elewacji. System Schüco Corona SI 82+ jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi systemami okuć i oferuje bogaty wybór kolorów oraz efektów dekoracyjnych, które z pewnością pomogą ożywić wygląd wymarzonego domu.

więcej informacji: www.schueco.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.