Redukcja kosztów remontu to jednak zaledwie początek poprawy komfortu finansowego. Montaż okien Schüco Corona CT 70 w przykładowym domu z lat 80 i 90- tych może zaowocować obniżeniem energii potrzebnej na ogrzewanie nawet o 16%. Wygoda mieszkania i ekonomika użytkowania obiektu to bezsprzecznie podstawowe zagadnienia. Niemniej jednak wygląd domu dla wielu jest także kwestią o dużym znaczeniu – bo przecież charakter miejsca, w którym mieszkamy jest odzwierciedleniem naszych gustów i upodobań.

Image

Piękno dobrego standardu
Okna z serii Schüco Corona CT 70 charakteryzują się niewielką szerokością czołową i ciekawym wyglądem.
 
W przeciwieństwie do większości ciepłych profili, mają estetyczny, wąski wygląd, zaś w warstwie funkcjonalnej nie ograniczają dostępu światła do pomieszczeń. Pięciokomorowa konstrukcja profilu i głębokość zabudowy ramy, zwiększona do 70 mm, stanowią podstawę do zagwarantowania doskonałej ochrony cieplnej. W połączeniu z obwodowymi uszczelkami i oszkleniem termoizolacyjnym, uzyskuje się izolacyjność cieplną, jaką jeszcze przed kilkoma laty trudno byłoby sobie wyobrazić.

Niskie wartości Uf od 1,3 W/m2K sprawiają, że okna te zapewniają doskonałą izolacyjność cieplną wymaganą w przypadku budynków energooszczędnych, zarówno nowych jak i poddawanych renowacji i termomodernizacji, także w wersji antywłamaniowej o ile to potrzebne. Zewnętrzne powierzchnie skrzydeł mogą się charakteryzować różnymi stopniami zlicowania skrzydła względem ramy, przy optymalnej stabilności i ochronie cieplnej. Okna Schüco Corona CT 70 gwarantują wysoką izolacyjność akustyczną Rw do 44dB oraz znakomite parametry użytkowania związane z wodoszczelnością (do  1200 Pa, klasa E1200) i przenikaniem powietrza (klasa 4).

Wysoka odporność produktów Schüco PCV na czynniki zewnętrzne oraz upływ czasu zostały zagwarantowane przez dobór najwyższej jakości materiałów. Szeroka paleta kolorów i oklein zapewniają swobodę kształtowania elewacji budynku. Wachlarz oklein drewnopodobnych, jak również możliwość zabarwienia profilu w masie nie ograniczają inwencji, a nawet zachęcają do eksperymentów z fakturą oraz barwą. Dzięki wysokiej jakości stosowanych materiałów okna Schüco w okleinie wyglądają jak drewniane, posiadając przy tym wszystkie zalety stolarki PCV.

Image

Schüco Corona CT 70 przemawia językiem architektury
Profile PCV na ogół kojarzą nam się z niewyszukaną linią wzorniczą. Modelując wymarzony dom nie musimy wcale wybierać pomiędzy funkcjonalnością standardowych, białych profili z płaską listwą przyszybową, a pięknem drewnianych okien. Technologia Schüco Corona CT 70 otwiera wybór trzech wersji wzorniczych skrzydła okiennego: Cava to propozycja dla miłośników zdecydowanych i wyrafinowanych form.

Rondo reprezentuje delikatny, miękki kształt linii skrzydła, zaś Classic charakteryzuje się klasycznym i oszczędnym wzornictwem. Wybór jednak nie kończy się na kształcie profilu. Dobór szprosów, listew przyszybowych, możliwość zamontowania rolet czy wykonania skrzydła i ramy w innych kolorach daje możliwości uzyskania niepowtarzalnego efektu, zarówno pod względem dopasowania do elewacji jak i pomieszczeń w budynku.

Dla inwestorów pragnących uzyskać formalny wygląd elewacji, stworzono wersję aluminiowo – tworzywową Schüco Corona CT 70 PLUS. Zewnętrzne okładziny aluminiowe okien i drzwi mogą być anodowane lub lakierowane na dowolny kolor z palety RAL.

Technologia Schüco PCV pozwala na podkreślenie własnej oryginalności, poprzez możliwość modelowania elewacji, która automatycznie może stać się odbiciem naszego indywidualnego stylu przy spożytkowaniu bogatych cech funkcjonalnych produktu.

więcej informacji: www.schueco.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.