Image

W celu poprawy i udogodnienia operatorowi czynności obsługowych wszystkie krawędziarki GEMY są wyposażone w najbardziej wyrafinowane i kompletne aparaty kontrolne. Zaprojektowane przez Bavelloni sterowanie numeryczne wyposażone jest w graficzne monitory LCD podświetlane lampkami LED (o nieskończonej żywotności) oraz 24-klawiszową klawiaturę.

Kontroluje ono wszystkie funkcje maszyny.. Wykonana po raz pierwszy z ABS-u obudowa, miała ogromny wpływ na poprawienie designu maszyny i jednocześnie przyniosła ogromne korzyści w zakresie odporności na korozję, izolacji elektrycznej i akustycznej. 

Rodzina Gemy składa się z sześciu modeli: czterech do obróbki krawędzi płaskiej z fazkami i dwóch do obróbki ukosu.  Gemy 6 - “dziecko” tej rodziny wyposażone jest w 6 tarcz szlifierskich i reprezentuje “podstawowy poziom” maszyn. Gemy 6 wymaga ograniczonych nakładów i stanowi doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy nie potrzebują szczególnej precyzji i wykończenia fazek.

Nie mniej jednak, maszyna wyposażona jest w rozwiązania techniczne, które można odnaleźć w większych modelach: transporter, aparaty kontrolne itp. Wystarczy odnotować fakt, że maksymalną grubością szkła, które może być obrabiane na Gemy 6 jest 35 mm.

Gemy 8 jest krawędziarką prostoliniową par excellence.  Wyposażona w osiem tarcz szlifierskich jest najbardziej uniwersalną maszyną tej grupy. Gemy 8, która jest w stanie osiągnąć bardzo wysoką jakość na grubym szkle jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zakładów. Maszyna ta jest bezpośrednią następczynią PR88, maszyny, która odniosła ogromny sukces. Ponad 700 takich maszyn pracuje na całym świecie.

Image 

“Generałem” rodziny Gemy jest Gemy 11. Wyposażona w 11 tarcz szlifujących, Gemy 11 przeznaczona jest dla firm poszukujących maszyn o najwyższej jakości poleru przy doskonałych czasach obróbczych. W celu wykonania poleru „na błysk” maszyna może być wyposażona w obwód do polerowania płynnym roztworem tlenku ceru składający się ze zbiornika, mieszadła i pompy. Standardowo Gemy 11 wyposażona jest w gumową tarczę polerującą, ale istnieje także możliwości zastosowania tarcz bakelitowych, w przypadku gdy wymagana jest lepsza jakość.

Gemy 9 C jest prawdziwą inowacją w sektorze krawędziarek prostoliniowych. Gemy 9 C jest 9-cio wrzecionową maszyną wyposażoną w dodatkową parę wrzecion do automatycznego załamywania naroży (patent). Oczywistą  zaletą tej maszyny jest możliwość obróbki krawędzi i załamywania naroży w jednym przejściu, dzięki czemu zwiększamy wydajność ograniczając konieczność przemieszczania szkła. Odnośnie obróbki krawędzi płaskiej, godnym podkreślenia jest fakt wysokiej jakości wykończenia uzyskiwany dzięki trzem tarczom polerującym.

Gemy V10 i V14 to dwie ukosowarko-krawędziarki wykonujące krawędź płaską z fazkami oraz ukos w zakresie od 0° do 45°. Te dwa modele  maszyn różnią się tym, że pierwsza z nich może obrabiać albo krawędź płaską z fazkami, albo ukos, podczas gdy większa z nich - Gemy V14 jest w stanie wykonać obydwa te procesy jednocześnie.

więcej informacji: www.bavelloni.com

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.