Crystal Units Ltd ma swoją siedzibę się w północno-zachodnim Londynie (Hendon), z pięknymi widokami na stadion Wembley z sali konferencyjnej. Firma została założona 18 października 1994 r. i zatrudnia obecnie ponad 90 pracowników, a jej obroty w 2014 roku sięgnęły trzynastu milionów GBP.

 

 

Chcemy mieć zdrowe i rozsądne zdolności produkcyjne i staramy się skupić na tych rodzajach produktów, które są trudne do wykonania i zwykle powodują ból głowy na początku projektu, mówi dyrektor generalny Pankaj Gorsia, który prowadzi firmę wraz ze swoim szwagrem, Vijay Halai. Jesteśmy dobrzy w oferowaniu rozwiązań dla architektów, którzy chcą realizować niepowtarzalne projekty, dodaje z dumą młody przedsiębiorca. 

 

Crystal Units Ltd wytwarza szyby zespolone unikalne na rynku i oferuje możliwość dostawy wszystkich produktów z jednego źródła, z zaletami płaskiej hierarchii: szybkie decyzje, inteligentne i skuteczne zespoły, które przystępują do działania tak szybko, jak to jest możliwe z wrodzoną mentalnością praktycznego działania.

 

 

2015 10 51 1

Pankaj Gorsia (z lewej) zarządza firmą Crystal Units Ltd. wraz ze swym szwagrem Vijay Halai (z prawej)

 

 

Kiedy jego ojciec (który wciąż wpada od czasu do czasu do firmy, by dać synowi dobrą radę) założył firmę, zaczęto działalność posługując się używanymi maszynami firmy LISEC. Od tego czasu firma była lojalna wobec marki: również dzisiaj prawie wszystkie maszyny i linie produkcyjne noszą logo LISEC. Powód tego jest prosty: inwestujemy w sprzęt LISEC ponieważ rozumiemy technologię i sposób działania maszyn tego producenta. Przez lata zdobyliśmy wzajemne zaufanie. Wiemy, co otrzymamy, gdy kupujemy stamtąd maszyny: nowoczesną technologię wspieraną przez mądrych ludzi.

 

 

Oprogramowanie – klucz do rozwoju i jakości

 

 

W ubiegłym roku firma Crystal Units Ltd postanowiła zainstalować też oprogramowanie narzędziowe LISEC. Do tego czasu opierała się na pakiecie oprogramowania od lokalnego dostawcy, które nie oferowało „inteligentnego” wprowadzania zamówień, a terminy były bardzo napięte. Dzięki oprogramowaniu LISEC do planowania zdolności produkcyjnych, zlecenia są teraz ustrukturyzowane i system informuje, które są możliwe do dostarczenia w określonym terminie, a które nie. Teraz dostawy są gotowe średnio o trzy dni wcześniej i zespół może się podjąć realizacji większej ilości zleceń. Oprogramowanie LISEC włączone do obsługi klientów firmy Crystal Units Ltd pozwoliło zwiększyć wydajność pracowników o prawie 15% i zasadniczo zmienić sposób ich pracy. Z powodu łatwiejszego planowania „wsadów” do pieca hartowniczego, firma Crystal Units Ltd może skrócić czas przeznaczony łącznie na hartowanie wyrobów, a także uzyskuje teraz 10-12% mniej odpadów.

 

 

2015 10 51 2

Firma Crystal Units Ltd nie może zwiększać powierzchni swoich pomieszczeń produkcyjnych i magazynowych – w związku z tym są zainstalowane „inteligentne” rozwiązania logistyczne z firmy LISEC, zwiększające produktywność

 

(...)

 

Nowy sposób planowania zdolności produkcyjnych miał również wpływ na organizację zespołów. Przed wdrożeniem systemu planowania zdolności firmy, zmiany w linii wytwarzającej szyby zespolone trwały 12 godzin, teraz trwają 8 godzin przy tym samym nakładzie pracy. Dziś firma Crystal Units Ltd ma miejsce na rozwój mocy produkcyjnych w tym samym miejscu, bez konieczności inwestowania w kolejne maszyny. To jest ważne, ponieważ firma dysponuje bardzo ograniczoną przestrzenią. System śledzenia drogi zamówienia i kontroli produkcji ogromnie pomógł firmie uzyskać więcej miejsca w produkcji i znacznie skuteczniej wykorzystywać zmagazynowane szkło. 

 

 

2015 10 51 3

Stół do cięcia szkła laminowanego LISEC pracujący w firmie Crystal Units Ltd

 

 

Spojrzenie w przyszłość

 

 

Firma Crystal Units Ltd wierzy, że biznes w Wielkiej Brytanii będzie się rozwijał przez następne dziesięć lat. Będzie to czas ekspansję i rozwój firmy, ponieważ działania inwestycyjne są tu cały czas prowadzone. 

 

Firma przygotowuje się też do prowadzenia biznesu w przyszłości. Z jednej strony są rozważane możliwości utworzenia nowych zakładów produkcyjnych: tworzenie satelitarnych miejsc produkcji w firmach partnerskich. Jest nawet rozważane rozpoczęcie mniejszej produkcji w innym miejscu, a następnie stopniowy rozwój tego zakładu.

 

 

2015 10 52 1

Młodzi i energiczni pracownicy, którzy pracują wykorzystując nowoczesne maszyny do obróbki szkła, są sekretem sukcesu w firmie Crystal Units Ltd.

 

 

Pankaj Gorsia: Aby tak się stało, musimy upewnić się, że mamy w pełni udoskonalone procesy produkcyjne w miejscu obecnej siedziby firmy, które następnie możemy replikować w nowe przedsięwzięcia. Z drugiej strony firma Crystal Units Ltd szuka również możliwości poprzez partnerstwa z firmami w innych krajach.

 

 

LISEC

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2015  
 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.