Rodzina Aliver

Aliplast, polska część światowej grupy koncernu Aliplast, to prężnie rozwijający się na polskim rynku producent systemów aluminiowych. Ścisła współpraca pomiędzy działami rozwoju międzynarodowej grupy Aliplast zapewnia ciągłą wymianę doświadczeń, wciąż nowe, lepsze rozwiązania technologiczne pozwalające na indywidualne podejście do każdej realizacji.

      Oferta obejmuje systemy aluminiowe do okien i drzwi (Imperial, Econoline, Triline, Superial), konstrukcje w systemie fasadowym (MC-Wall, Tanagra), systemy przesuwne (Visoglide, Superglide, Slide Plus, Slide Cold), harmonijkowe (Visofold), systemy dachów przesuwnych, balustrad aluminiowych. Duża część oferty Aliplast to systemy konstrukcji ogrodów zimowych oraz zadaszeń.

     Zadaszenia z rodziny systemów Aliplast (Aliver 400, Aliver 600, Aliver 1000, 2000+,Aliver 5000+, Aliver 6000, Victorian Plus) zapewniają wymaganą izolację termiczną dzięki zastosowaniu konstrukcyjnej przekładki termicznej. W systemach stosuje stosuje się krokwie pośrednie oraz odpowiednie krokwie skrajne, które pozwalają na płynne łączenie ze ścianami pionowymi ogrodów (bez możliwości przemarzania).

Przegubowe połączenie w okapie i kalenicy pozwalają na ciągłe regulowanie kąta nachylenia dachu (w granicach 5o-45o). Dobór nośności krokwi jest zależny od ich rozstawu, rodzaju wypełnienia oraz stref obciążenia wiatrem i śniegiem. Istnieje możliwość wzmacniania krokwi i okapu wsuwanymi do wewnątrz odpowiednimi profilami aluminiowymi lub stalowymi.

Zaprojektowano również efektywny system odprowadzania wody opadowej z dachu. Stosuje się profile okapowe zintegrowane z rynną lub bez rynny. Systemy zadaszeń Aliplast przystosowanie są do stosowania wypełnień z poliwęglanu komorowego, jak i szkła zespolonego. Systemowe rozwiązania zadaszeń ogrodów zimowych ograniczają do minimum stosowanie obróbek blacharskich. Występuje kilka rodzajów listew maskujących: proste, zaokrąglone jak i renowacyjne. Istnieje możliwość instalowania, zarówno nad, jak i pod rynnami, profili i elementów ornamentowych: ozdobne grzebienie, ściągi konstrukcyjne, obudowy rur spustowych.

Wdrażanie nowych rozwiązań w polskie realia w dziedzinie nowoczesnego zarządzania firmą, rozwiązania logistyczne i dystrybucyjne (sieć przedstawicielska w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, Litwie), własna lakiernia proszkowa (lakierowanie proszkowe, chromianowanie aluminium, własne laboratorium), nowoczesne oprogramowanie wspomagające działania projektowo wykonawcze (programy Alicad, Cover 3D, Chacal XXl, Alixel Roofs) umożliwiają oferowanie skutecznych i dopasowanych do potrzeb klientów rozwiązań.

Wynikiem ciągłych dążeń firmy do uzyskania jak najwyższych standardów jest uzyskanie certyfikatu ISO 9001, co jest dowodem stałej wysokiej jakości oraz optymalizacji systemu zarządzania w zakresie produkcji i dystrybucji architektonicznych systemów profili aluminiowych dla budownictwa.

więcej informacji: Świat Szkła 12/2007

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.