Z wieloma firmami branży szklarskiej i okiennej będziemy mieć okazję do spotkań w czasie tych targów. BUDMA i jej składowe, jak WINDOORTECH, czy GLASS to wciąż największe targi branżowe w Polsce i firma, która chce funkcjonować na polskim rynku powinna się w takiej, czy innej formie na tym wydarzeniu pojawić. Poniżej zapowiedzi niektórych imprez, włączonych do programów targów, na jakich obecna będzie tematyka szkła budowlanego.

 

 

2015 03 8 5

2015 03 8 6

 

 

Innowacyjna akcja charytatywna sprzedaży okien na charytatywni.allegro.pl zakończona! 

Na przestrzeni specjalnej WINDOOR-TECH po raz kolejny stanie, wyposażona w pełnowymiarowy park maszynowy „Fabryka Okien na Żywo”. Podczas czterech dni targów trwać będzie tam produkcja energooszczędnych okien PVC, które zostaną przekazane na cel charytatywny. 

 

 

2015 03 8 1

 

 

Na przełomie stycznia i lutego na platformie charytatywni.allegro.pl prowadzona była akcja „Kup okno, pomóż potrzebującym”, w ramach której osoby prywatne mogły zakupić okno w wybranym przez siebie rozmiarze i kolorze. W taki sposób udało się zebrać zamówienie na 23 sztuki. Pieniądze z ich sprzedaży za pośrednictwem Caritasu zostaną przekazane, w ramach akcji „Przekaż ciepło” rodzinom wielodzietnym i osobom starszym, którym brakuje opału na zimę. Organizatorami przedsięwzięcia są Caritas Diecezjalne w Polsce oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Pozostałe okna, wyprodukowane w „Fabryce”, pojadą (również w ramach akcji charytatywnej) do Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej w Brzozowie.

 

 

Partnerami-sponsorami „Fabryki Okien na Żywo” jest osiem firm z branży okiennej: Adams, Aereco, Aluplast, AFS Federhenn, MFO, Siegenia, Sadowski Software oraz Stomil Sanok. Wszystkie okna wyprodukowane w „Fabryce” spełniać będą normy techniczne z 2021 roku. Partnerem merytorycznym Fabryki Okien na Żywo jest Związek Polskie Okna i Drzwi.

 

Co więcej, osoby, które kupiły okno na charytatywni.allegro. pl otrzymają zaproszenie do zwiedzania targów i osobiście będą mogły zobaczyć, jak produkują się ich okna. 

 

To już trzecia edycja „Fabryki Okien na Żywo”. Podczas dwóch poprzednich wyprodukowano łącznie ponad 250 okien, które zostały przekazane m.in. osobom poszkodowanym podczas powodzi w Bogatyni oraz placówkom opiekuńczo-wychowawczym Caritas i Wiosce Dziecięcej w Brzozowie na Podkarpaciu. 

 

Targi BUDMA oraz Polskie Stowarzyszenie Dekarzy zapraszają do Strefy Dobrego Dachu w pawilonie wystawienniczym numer 7, gdzie odbywać się będą pokazy sztuki dekarskiej, prowadzone przez Dekarzy z Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy. W Strefie Dobrego Dachu będzie możliwość uczestniczenia w pokazach sztuki dekarskiej, obejrzenia najnowszych materiałów dachowych prezentowanych przez czołowych producentów pokryć dachowych, konsultacji ze specjalistami z dziedziny krycia dachu, izolacji dachowej, wentylacji, okien dachowych, orynnowania i zabezpieczeń dachu. 

 

Poniżej zapowiedzi debiutów okien dachowych, które obejmie Strefa Dobrego Dachu 

 

Okno do dachów płaskich DXW przystosowane do chodzenia po nim 

 

Firma FAKRO będąc jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, po raz kolejny potwierdza swoje hasło przewodnie „okna dachowe, które wyprzedzają przyszłość”. W 2015 roku wprowadzone zostaje do produkcji kolejne okno z „rodziny” produktów do dachów płaskich, które dzięki specjalnej konstrukcji o wzmocnionej nośności oraz antypoślizgowej powłoce pozwala na swobodne chodzenie po nim, a dzięki temu umożliwia bezproblemowe przemieszczanie się na tarasach czy też dachach. Dzięki temu, że powierzchnia okna DXW licuje się z powierzchnią pokrycia dachu, okna te nie tylko tworzą bezpieczną przestrzeń tarasu, którą można użytkować, ale również nie zaburzają jego estetyki.

 

Okno superenergooszczędne FTT U8 Thermo 

 

Superenergooszczędne okno dachowe FTT U8 Thermo to specjalistyczna i nowatorska konstrukcja, zapewniająca dużą oszczędność energii cieplnej i komfortowe użytkowanie. Okna Thermo skonstruowane zostały z uwzględnieniem surowych wymagań budownictwa energooszczędnego. Bardzo dobre parametry termiczne okien oraz ich wysoka szczelność powodują, że mogą być one stosowane w pomieszczeniach klimatyzowanych, z mechaniczną wentylacją oraz w budownictwie pasywnym. Duże rozmiary okien i podniesiona oś obrotu zapewniają mnóstwo światła na poddaszu i swobodny dostęp do otwartego okna. Okna dachowe FTT U8 Thermo o współczynniku Uw= 0,58 W/m2K to najbardziej energooszczędne okna dachowe z pojedynczym pakietem szybowym na rynku.

 

 

2015 03 8 2

 

 

Nowa generacja okien VELUX GLL 

 

Drewniane okna VELUX GLL to więcej światła dziennego, większy komfort użytkowania, a także mniejsze zużycie energii. Dzięki nowej technologii zwanej ThermoTechnology™ zredukowano jego współczynnik przenikania ciepła do UW 1,3 W/m2K. Zastosowanie wysokoizolacyjnego tworzywa EPS do ocieplenia ramy i skrzydła, przy jednoczesnym zwiększeniu szyby nawet o 10% sprawia, że okno ma lepszy bilans energetyczny. Wyposażone w wygodne otwieranie z podłużnym uchwytem u góry zintegrowanym z wentylacją lub klamką od dołu (typ B). Okno posiada najwyższą, 4. klasę przepuszczalności powietrza, dzięki dodatkowej uszczelce na skrzydle, która chroni przed wiatrem i zimnym powietrzem.

 

 

2015 03 8 3

 

 

Nowa generacja drewniano-poliuretanowych okien do poddaszy VELUX GLU 

 

Okno obrotowe VELUX GLU to więcej światła, większy komfort i mniejsze zużycie energii. Ten model zalecany jest do kuchni i łazienek. Dzięki technologii ThermoTechnology™ zredukowano współczynnik przenikania ciepła do Uw 1,3 W/m2K. W konstrukcji zastosowano wysokoizolacyjny materiał EPS, a rdzeń z drewna modyfikowanego termicznie został pokryty ciśnieniowo odpornym na wodę poliuretanem. Jego naroża są gładkie i bez połączeń, przez co nie gromadzi się na nich wilgoć, kurz i brud. Okno, otwierane uchwytem w górze skrzydła, posiada zintegrowaną wentylację, filtr zatrzymujący owady oraz laminowaną szybę. Z łatwością można przerobić je na otwierane od dołu, domontowując klamkę. Zainstalowane z ramą izolacyjną BDX, może być objęte nawet 20 letnią gwarancją.

 

 

2015 03 8 4

 

 

Więcej na: www.windoortech.pl

 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 3/2015 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.