Aktualne wydanie

2021 12 okladka1

Świat Szkła 12/2021

User Menu

 ET-160x600-PL-4

 

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

  Adv-750x100-px-Builing-Science-23

 

Nowa linia do hartowania w Elblągu
Data dodania: 31.08.11

Nowa linia do hartowania w Elblągu


 Firma Elglas to nowoczesny zakład obróbki szkła płaskiego działający na rynku od ponad 11 lat. Zakład powstał z myślą o producentach mebli. W kolejnych latach modernizowano park maszynowy i unowocześniano proces produkcji co pozwoliło na wykonywanie szerokiego spektrum produktów w jednym zakładzie, a co za tym idzie szybką i kompleksową obsługę klienta oraz wzmocnić pozycję na rynku W jego wyroby zaopatrują się zarówno polskie jak i zagraniczne fabryki meblarskie.

Zgodnie z zapotrzebowaniem rynku firma Elglas zrealizowała swoją najnowszą inwestycję uruchamiając linię do hartowania szkła płaskiego. Szkło hartowane przez naszą firmę produkowane jest zgodnie z przyjętą normą bezpieczeństwa EN 12150-2.

Hartowanie szkła polega na ogrzaniu tafli szklanych do temperatury około 700oC i schłodzeniu zimnym powietrzem. Powstałe w wyniku tego naprężenia w strukturze szkła powodują w czasie rozbicia rozpadnięcie się tafli szklanej na niewielkie kawałki o tępych krawędziach. Dodatkowym efektem tego procesu jest uzyskanie przez szkło cech bezpieczeństwa poprzez 6-8 krotnie większą wytrzymałość mechaniczną. Hartowane szkło ma bardzo twarde powierzchnie zewnętrzne i „miękki” rdzeń.

 Komputerowe sterowanie pozwala dobrać odpowiednie parametry hartowania dla każdego rodzaju szkła, zapewnić ścisłą kontrolę temperatury, stabilność i powtarzalność procesu.

Piec poziomy gwarantuje doskonałe właściwości powierzchni i zachowanie rygorystycznych wartości tolerancji.

Zastosowanie szkła hartowanego nabrało ostatnimi czasy ogromnego znaczenia ze względu na bezpieczeństwo oraz zmieniające się normy i przepisy unijne, które wymuszają na producentach szyb dodatkowe kryteria bezpieczeństwa .

Parametry dla hartowania szkła płaskiego:
• max rozmiar szkła: 3000 x 1500mm
• min rozmiar szkła: 100 x 300 mm
• grubość szkła: 3-19 mm
• rodzaj szkła : float, planibel, ornament, stopsol.

Szkło hartowane ma duże zastosowanie w budownictwie. Wykorzystywane jest między innymi jako szkło na fasady budynków i szklenie strukturalne, drzwi i ściany szklane, wypełnienia balustrad i balkonów, przeszklenia dachów, świetlików i ogrodów zimowych, osłony i szyby w obiektach sportowych, szpitalach, szkołach, ekrany akustyczne przy ulicach i autostradach.

Szkło hartowane stosuje się też w przemyśle meblowym – szafki kuchenne, przeszklenia mebli, regały szklane, blaty do stołów a także w przemyśle motoryzacyjnym – szyby płaskie do samochodów, tramwajów, autobusów, ciężarówek i ciągników.

 

 

 

01 chik
01 chik