Czytaj także -

Aktualne wydanie

2021 06 okladka1

Świat Szkła 06/2021

User Menu

 

 ET-160x600-PL-3

 

 

 

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

Tagi Globalne

 

baner klej do luster 7 7 2021

Czy montują Państwo lustra u klienta za pomocą kleju silikonowego?
 
Czy uważają Państwo, że klej do luster LAKMA jest lepszy od innych klejów dostępnych na rynku?
 
Czy stosują Państwo klej do luster firmy LAKMA?
   
ML System: dofinansowanie na instalacje PV powinno pozostać istotnym elementem „Mojego prądu” 3.0
Data dodania: 07.11.20

ML System: dofinansowanie na instalacje PV powinno pozostać istotnym elementem „Mojego prądu” 3.0
Ministerstwo Klimatu zdecydowało, że program „Mój prąd” będzie kontynuowany. Nie przedstawiono jednak ostatecznych zasad, jakie mają obowiązywać w trzeciej edycji, która, zgodnie z zapowiedziami, wystartuje w 2021 r.

 

Potwierdzono jedynie, że rozważane jest włączenie do inicjatywy dotacji na domowe stacje ładowania samochodów elektrycznych, pompy ciepła i magazyny energii. W ocenie ML System dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne powinno pozostać ważnym elementem inicjatywy.

 


- Uważamy, że dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne powinno pozostać istotnym elementem „Mojego prądu”. Oczekiwania prosumentów w tym zakresie nie zostały jeszcze w pełni zagospodarowane. Równocześnie analizujemy obszar pomp ciepła i magazynów energii – zarówno baterii litowo-jonowych, jak i ogniw paliwowych na wodór.

 

Liczymy, że ostateczne zasady i kształt trzeciej edycji programu „Mój prąd” zostaną wkrótce przedstawione, tak, aby branża mogła w pełni odpowiedzieć na potrzeby rynku - komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

 

Celem rządu jest zwiększenie obecnej liczby około 270 tys. prosumentów w Polsce do ponad miliona.
Moc zainstalowana w krajowych źródłach PV zgodnie z danymi PSE wyniosła na 1 października 2020 r. 2682,7 MW, co oznacza wzrost rok do roku o 166,3%.

 

Zgodnie z prognozą przedstawioną w raporcie Instytutu Energetyki Odnawialnej „Rynek fotowoltaiki w Polsce”, już w 2025 r. całkowita moc zainstalowana w fotowoltaice może wynieść 7,8 GW, osiągając poziom zakładany w Krajowym Planie na rzecz Energii i Klimatu (KPEiK) na 2030 r.

 

ML System jako producent systemów fotowoltaicznych, oferuje szeroki asortyment, tj. nie tylko klasyczne moduły polikrystaliczne, monokrystaliczne, a także fotowoltaiczne zadaszenia tarasowe (pergole), carporty, zestawy dla instalatorów czy rozdzielnice.

 

ML System proponuje asortyment wyprodukowany we własnej, zlokalizowanej w Polsce fabryce, zarówno odbiorcom B2B (hurtownie i dystrybutorzy), jak i klientom indywidualnym.  ML System dywersyfikuje źródła przychodów, a produkty z obszaru klasycznej fotowoltaiki stanowią jedynie ich część.

 

W ramach przyjętej strategii na lata 2020 – 2024 spółka będzie dążyć do uzyskania pozycji globalnego dostawcy produktów bazujących na technologii kropek kwantowych dla szkła fotowoltaicznego, dedykowanych obiektom architektonicznym  i sektorowi automotive. W wyniku realizacji przyjętych założeń ML System oczekuje osiągnięcia w 2024 r. przychodów ze sprzedaży na poziomie powyżej 400 mln zł.

 

 

 

 

Czytaj także --

Czytaj także

 

 

01 chik
01 chik