Image

 

 

Z roku na rok, dzięki proekologicznej polityce prowadzonej przez Unię Europejską, mającej na celu przejście z energii pochodzącej z elektrowni węglowych na tę ze źródeł odnawialnych, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że ochrona środowiska przekłada się bezpośrednio na oszczędności w domowym budżecie.

 

Także polskie gminy coraz chętniej pozyskują z funduszy europejskich dopłaty na różne przedsięwzięcia ekologiczne, jak to miało miejsce np. we wzorcowym projekcie w gminie Dzierzgoń, w województwie zachodniopomorskim, gdzie programem: „Słoneczne dachy dla gminy Dzierzgoń” zostały objęte 294 domy jednorodzinne. Dzięki zainstalowanym systemom solarnym niemal przez cały rok nie dymią kominy, a w kranie jest gorąca woda (nawet do 75oC).

 

Okres jesienno-zimowy to doskonały czas na analizę rocznego bilansu energetycznego naszego domu i wyciągnięcie wniosków na przyszłość. Przy rosnących cenach energii coraz większą rolę odgrywa ekonomia. Myśląc o konkretnych oszczędnościach, warto zastanowić się nad ekologicznym aspektem funkcjonowania budynku. Wbrew pozorom ekologia i oszczędzanie mogą iść w parze.

 

 

Propozycja Reynaers

 

Angażując się w dostarczanie energooszczędnych i ekologicznych produktów budowlanych, Reynaers Aluminium, w maju zeszłego roku, wprowadził do sprzedaży system ściany osłonowej CW 60 Solar, który umożliwia akumulację emitowanej na budynek energii słonecznej.Kolejnym krokiem było zintegrowanie najważniejszych dostępnych na rynku systemów Reynaers z panelami fotowoltaicznymi. Nowa oferta, dostępna od września br., obejmuje systemy przeciwsłoneczne BS 30 Solar i BS 100 Solar, balustrady RB 10 Solar, oraz fotowoltaiczną powłokę dachów SR 40. Dwa ostatnie systemy są rozwiązaniami projektowymi przeznaczonymi na rynek francuski.

 

Image

 

 

Maciej Przybylski, Prezes Reynaers Polska, wyjaśnia powody wprowadzania do sprzedaży rozwiązań Solar: „Najnowocześniejsze pod względem technologicznym produkty solarne Reynaers umożliwiają stworzenie ekologicznych źródeł energii, przy zachowaniu nieograniczonej różnorodności możliwości projektowych. Wszystkie produkty mogą być łatwo zintegrowane w dowolnym budynku. Produkty Solar oferują naszym klientom zwrot całej inwestycji w przeciągu około 10 lat. Kolejne lata to już czysty zysk.”

 

Image 

 

Dzięki bogatemu asortymentowi produktów Solar firma Reynaers oferuje architektom i firmom wykonawczym wielofunkcyjne materiały konstrukcyjne, które służą również jako gotowe produkty, generujące prąd elektryczny dzięki użyciu paneli fotowoltaicznych. Ich zastosowanie obejmuje szeroki zakres elementów „wykończeniowych” budynków, począwszy od pokryć dachowych do elewacji budynku i elementów przeszklonych.Do produktów tych należą elementy ochrony przed promieniowaniem słonecznym, takie jak osłony przeciwsłoneczne oraz dodatki architektoniczne, np. balustrady. Reynaers oferuje obecnie największy wybór produktów solarnych w całej branży.

 

Image

Praktyczne innowacje

 

Nowy asortyment Solar jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi pozostałymi produktami i rozwiązaniami z aluminium oferowanymi przez firmę Reynaers. Dzięki temu nowe systemy są wyjątkowo różnorodne i przyjazne w produkcji dla firm wykonawczych oraz w projektowaniu dla architektów.Montaż systemów solarnych, zarówno w warsztacie produkcyjnym jak i bezpośrednio na budowie, jest łatwy, a instalacja jest równie prosta jak w przypadku innych produktów Reynaers. Dla zwiększenia różnorodności zapewniono kompatybilność z panelami fotowoltaicznymi wszystkich renomowanych producentów, co pozwala klientom na swobodę przy wyborze szerokiej gamy dostawców.

 

To jednak nie wszystko. We wszystkich systemach Solar firmy Reynaers Aluminium zastosowano innowacyjne rozwiązanie, w którym kable są poprowadzone w specjalnych wodoszczelnych, ukrytych kanałach, co dodatkowo podnosi estetyczną wartość produktu. Jednocześnie, chociaż ani kable ani kanały kablowe nie są widoczne na zewnątrz, nadal można się do nich łatwo dostać od wewnątrz budynku, gdy jest to potrzebne w celu serwisowania.

 

Produkty Solar są dostępne w dużym wyborze kształtów, kolorów i funkcjonalności. Cenowo przystępne, dostarczają korzystnych i bardzo atrakcyjnych wizualnie elementów architektonicznych. Co więcej, rozwiązania Solar prawie nie wymagają konserwacji, a produkowana przez nie energia nie powoduje zanieczyszczeń.

 

Budynki reprezentujące ekologiczne i zrównoważone budownictwo były do niedawna przedstawiane jako osiągnięcia pokazowe. Obecnie, kiedy światło słoneczne jest najszybciej rozwijającym się źródłem energii, ten etap budownictwa należy już do przeszłości. Dzięki systemom solarnym Reynaers Aluminium właściciel domu jednorodzinnego nie tylko aktywnie dba o środowisko, ale także zaczyna czerpać z tego zyski.

 

Image

 

więcej informacji: www.reynaers.pl

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.