Aktualne wydanie

2023 02 okladka1

Świat Szkła 2/2023

facebook12

czytaj newsy Świata Szkła

- więcej szklanej architektury

 

Baztech

Miesięcznik Świat Szkła

indeksowany jest w bazie

czasopism technicznych

 

 

 ET-Swiat-Szkla-PL-160x600-004

 

baner-www

 

Baner Press Glass final

 

Yawal dla domu. Cześć I - Okna i drzwi aluminiowe
Data dodania: 07.07.21

 Aluminium daje znacznie większe możliwości konstrukcyjne, między innymi dzięki stosunkowo niewielkiej masie stolarki aluminiowej w porównaniu z drewnem i PCV, wpływa to na łatwość obsługi skrzydeł okien i drzwi wykonanych z tego materiału. Przewaga aluminium nad PCV i drewnem przejawia się również w dużej odporności na niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych.

 

20210507YAWAL

 

Dlaczego okna i drzwi z aluminium od Yawal

Yawal oferuje aluminiowe profile okienne i drzwiowe, które w porównaniu do tych wykonanych z PCV są bardziej odporne na utratę swojej barwy pod wpływem promieniowania słonecznego. Nie wymagają też tak częstych zabiegów konserwujących, jak drewno, które trzeba malowa co kilka lat. Dzięki temu ich parametry energooszczędne przez wiele lat pozostają na najwyższym poziomie.

 

 

System TM 102HI spełnia wszystkie wymagania inwestorów zakresie wytrzymałości, jakości i estetyki kształtowanych obiektów. Powstające na jego bazie konstrukcje prezentują się lekko i subtelnie. System ten służy do konstruowania nowoczesnych typów okien, drzwi dedykowanych do domów pasywnych i energooszczędnych. Yawal oferuje szeroki zakres szklenia i możliwość montażu wszystkich dostępnych na rynku typów szyb dwu i trzykomorowych.

 

20210507YAWAL1

 

Nieograniczone możliwości i doskonałe parametry aluminium

Najnowsza technologia daje możliwości projektowania ram okiennych z aluminium właściwych dla każdego stylu architektonicznego. Bardzo modne w budownictwie domów jednorodzinnych są obecnie powłoki imitujące drewno, które, odtwarzając naturalny deseń, sprawiają, że okno wygląda na drewniane, jednocześnie zachowując lekkość i wytrzymałość. Zastosowanie odpowiednich farb i lakierów ze zróżnicowaną strukturą sprawia, że możliwości kolorystyczne są praktycznie nieograniczone.

 

20210507YAWAL2Najważniejszymi cechami stolarki aluminiowej są energooszczędność, trwałość oraz możliwość tworzenia konstrukcji wielkogabarytowych. Odpowiedzią na te potrzeby jest system FA 50N. System ten sklasyfikowany jest w grupie najlepszych ścian osłonowych dostępnych na rynku pod względem izolacyjności termicznej, akustycznej, wodoszczelności oraz wytrzymałości na obciążenie wiatrem.

 

20210507YAWAL3

 

Dzięki szerokiej gamie rozwiązań zawartych w systemie możliwe jest swobodne kształtowanie elewacji pod względem geometrycznym i kolorystycznym. Z końcem roku w Instytucie Techniki Budowlanej przeprowadzono badania systemu fasadowego FA 50N produkowanego przez Yawal S.A. w czterech wariantach konstrukcyjnych. W efekcie przeprowadzonych testów Yawal uzyskał cztery nowe klasyfikacje potwierdzające doskonałe parametry szczelnościowe dla wspomnianych fasad słupowo-ryglowych.

 

20210507YAWAL4

 

Złożona konstrukcja profili oraz możliwość zastosowania różnego rodzaju wypełnień gwarantują zachowanie właściwych współczynników izolacyjności cieplnej oraz obniżenie strat ciepła. Jest to szczególnie ważne w przypadku domów pasywnych i zeroenergetycznych. Gwarancją uzyskania doskonałych parametrów technicznych projektowanych konstrukcji z zakresu izolacyjności termicznej, akustycznej czy wodoszczelności jest system TM 77HI. To bezpieczny system okienno-drzwiowy, który pozwala na tworzenie okien i drzwi o dużych powierzchniach w różnych układach i konfiguracjach. System jest kompatybilny z pełną gamą oku dostępnych na rynku.

 

 

Aluminiowe okna i drzwi zwiększają bezpieczeństwo domowników w wielu aspektach. Są odporne na działanie ognia i mogą opóźnić jego dalsze rozprzestrzenianie się. Ponadto dzięki odpowiedniej konstrukcji i zastosowaniu antywłamaniowych szyb i okuć powstrzymają intruzów przed wtargnięciem do domu.

Yawal