Image 

System FASADA 50N to produkt, którego właściwości zadowolą zarówno inwestorów jak też Generalnych Wykonawców oraz firmy montażowe.

Wysoka trwałość i odporność mechaniczna, łatwość konserwacji i utrzymana w czystości oraz wysokie właściwości izolacyjności termicznej i akustycznej to zalety, na które zwrócą uwagę inwestorzy nastawieni na niskie koszty obsługi  budynków oraz zapewnienie maksymalnego komfortu pracy użytkownikom.

FASADA 50N jest łatwa i szybka w montażu oraz nie wymaga wielkich nakładów podczas wykonywania konstrukcji. Dzięki wsparciu działu technicznego YAWAL firma montażowa może w krótkim czasie przygotować dokumentację warsztatową. Decydując się na montaż nowego systemu Generalny Wykonawca ma pewność zastosowania trwałego, wysokiej jakości produktu, wykonanego zgodnie z certyfikatami ISO oraz QUALICOAT, oferującego estetyczny i nowoczesny wygląd oraz łatwość konserwacji. Oferowana przez producenta 10-letnia gwarancja na powłoki ochronne sprawia, że FASADA 50N jest jednym z bardziej atrakcyjnych produktów na rynku.

System jest dziełem prężnego działu konstrukcyjnego YAWAL, który zatrudnia projektantów z wieloletnim doświadczeniem. Konstrukcja nośna ściany osłonowej składa się z profili pionowych (słupów) oraz poziomych (rygli) o przekroju skrzynkowym i standardowej szerokości 50 mm. Możliwe jest stosowanie rygli o wymiarach głębokości od 16 do 189 mm oraz rygli 22 do 135 mm.

W polach konstrukcji nośnej możliwe jest stosowanie różnego rodzaju wypełnień takich jak: szyby pojedyncze i zespolone, płyty poliwęglanowe, płyty elewacyjne z materiałów kompozytowych i inne. Grubość stosowanego wypełniania 6–50 mm.

Zamocowanie wypełnienia odbywa się z wykorzystaniem zewnętrznych profili aluminiowych o różnych kształtach, możliwe jest też zamocowanie wypełnienia (szyb zespolonych) bez widocznych profili zewnętrznych (efekt gładkiej powierzchni szklanej). Możliwe jest także kształtowanie pól wypełnień stanowiących pasy podokienno – nadprożowe. W poszczególnych polach konstrukcji system umożliwia osadzanie konstrukcji okien otwieranych oraz drzwi różnych typów (np. systemy:  TM 62, TM 74, PI 50).

Zapewnienie wysokich parametrów szczelności na przenikanie wiatru i wody uzyskuje się poprzez zastosowanie uszczelek z EPDM. Zamocowanie konstrukcji ściany osłonowej do budynku (budowli) odbywa się z wykorzystaniem specjalnych uchwytów aluminiowych.

System znajdzie zastosowanie w budynku Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Ten nowoczesny biurowiec, projekt Pracowni Architektonicznej APA – Wojciechowski Sp z o.o. wykonany na zlecenie Miasta Gdańska, powstanie w sąsiedztwie kompleksu biurowców Arkońska Business Park. Budynek został zaprojektowany jako 5 i 3-kondygnacyjny z jednokondygnacyjnym wspólnym garażem podziemnym.

W części wyższej zaprojektowano go jako kombinację ścian pełnych, wykończonych cegłą oraz fasad szklonych. Fasada części niższej budynku w całości jest zaprojektowana jako szklona. Podcięte partery w wyższej części budynku ozdobione są szklanym kolorowym dachem. Linia kolorowego szkła kontynuuje się także dalej w części hallu wejściowego i wyższej części elewacji budynku 3-kondygnacyjnego. Całkowita powierzchnia budynku wyniesie ponad 11,2 tys. mkw. Generalnym Wykonawcą jest firma Skanska.

System FASADA 50 N jest oferowany w 3 odmianach ściany osłonowej:
* FASADA 50 N – typowa fasada słupowo - ryglowa z widocznymi od zewnątrz listwami mocującymi wypełnienie,
* FASADA 50 N HL – fasada z wyraźnym od zewnątrz, poziomym układem profili mocujących (zalecane profile o zwiększonej wysokości 100 – 150 mm i różnych kształtach) oraz niewidocznymi profilami pionowymi,
* FASADA 50 N SL – fasada tworząca od zewnątrz płaską powierzchnię bez widocznych profili aluminiowych.

***
YAWAL S.A. jest jednym z największych dostawców architektonicznych systemów profili aluminiowych w Polsce. Przedmiot działalności firmy obejmuje głównie projektowanie, sprzedaż i dystrybucję architektonicznych systemów profili aluminiowych wraz z akcesoriami oraz usługi malowania proszkowego i gięcia łuków. Systemy te przeznaczone są do produkcji ścian osłonowych, okien, drzwi, witryn a także nietypowych konstrukcji przestrzennych. Firma znana jest z wysokiej jakości produktów i szybkości dostaw.

Firma obsługuje ponad 300 stałych klientów wykonujących konstrukcje w systemie YAWAL. Dba o wysoki poziom techniczny wyrobu. Organizuje szkolenia technologiczne dla swoich odbiorców a poza dostawami materiałów, służy odbiorcom i architektom wsparciem technicznym i technologicznym w projektowaniu nietypowych konstrukcji aluminiowych. Od kilku lat Spółka posiada swoje stałe miejsce na rynkach Europy południowej (Czechy, Słowacja) oraz wschodniej (Rosja, Litwa, Białoruś, Ukraina). Siedziba oraz infrastruktura związana z działalnością Spółki znajduje się w Herbach k. Częstochowy, Czeskim Cieszynie i w Charkowie.
Od 1998 roku Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

więcej informacji: www.yawal.com

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.