Specjalizująca się w szalunkach dla wielkich inwestycji firma Doka Polska ma coraz więcej zamówień i liczy na kolejne, m.in. nowy wieżowiec w Warszawie. Spółka wyraźnie odczuwa wzrost zamówień i nie wyklucza większego zaangażowania w projekty infrastrukturalne, które wymagają bardziej zaawansowanej technologii niż budownictwo kubaturowe.

 

 

 

Opinie praktyków potwierdzają statystyki. W całej branży budowlanej, jak podaje GUS, w 2014 roku wzrost sięgnął 4,7 proc., dla porównania w 2013 r. wzrostu wyniósł 1 proc.

– Jesteśmy w tej chwili w sytuacji takiej, że odczuwamy znaczący wzrost zamówień i poprawę koniunktury, mimo że rynek jeszcze specjalnie nie ruszył – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Piotr Chełkowski, członek zarządu, dyrektor zarządzający Doka Polska. – Natomiast na pewno w tej chwili jeszcze, ponieważ w Polsce jest duża presja cenowa na naszych kontrahentów, czyli wykonawców, staramy się selektywnie podchodzić do propozycji, które się pojawiają.

 

Doka podkreśla, że dzięki swojej specjalizacji może wspierać głównych wykonawców, z którymi współpracuje. Przy wielu inwestycjach właściwie dobrana technologia wykonania szalunku może wpłynąć na obniżenie kosztów.

– Staramy się wybierać takie projekty, w których naszym rozwiązaniem, pomysłem, technologią i innowacją możemy zadowolić naszego klienta tym, że skracamy najczęściej czas realizacji – podkreśla Piotr Chełkowski. – To ma kapitalne znaczenie dla danego wykonawcy, bo przekłada się na jego możliwości zaoszczędzenia na żurawiach, sprzęcie, ludziach, podwykonawcach itd. Wszystko dzięki temu, że Doka często ma swój innowacyjny pomysł na skrócenie prac żelbetowych, a to decyduje o terminie końcowym. W tej chwili patrzymy z dużym optymizmem na nadchodzący czas.

 

Spółka podkreśla, że nie chce się uzależnić się od jednego źródła finansowania. Dlatego stara się, by połowa jej zamówień pochodziła od inwestorów prywatnych. Nie wyklucza jednak, że wobec dużej podaży projektów infrastrukturalnych, jakiej można oczekiwać na polskim rynku, ta proporcja może się trochę zmienić.

– Będziemy bardziej aktywni w infrastrukturze, bo tam rzeczywiście można błysnąć technologią – deklaruje dyrektor zarządzający Doka Polska. – Technologia nasuwania, technologia nawisu, to są bardzo ciekawe rozwiązania, którymi dysponujemy. I oczywiście będziemy starali się powalczyć o jakiś wysoki budynek, pewnie w Warszawie. Dużo takich projektów pojawia się w niedługim czasie. Oczywiście nie za wszelką cenę, ale na pewno będziemy tutaj bardzo aktywni i będziemy chcieli się pokazać.

 

W latach ubiegłych Doka Polska uczestniczyła w projektach autostradowych Budimeksu, obecnie uczestniczy m.in. w budowie kolei metropolitalnej dla Trójmiasta oraz wielkiego centrum handlowego Posnania w stolicy Wielkopolski.

– Praktycznie ten projekt będzie jeszcze realizowany przez cały 2015 rok, otwarcie przewidziane jest na święta Bożego Narodzenia w 2015 roku – podkreśla Piotr Chełkowski z Doka Polska. – W tej chwili ten projekt jest w fazie rozpędu, dopiero się będzie intensywnie rozwijał. Natomiast działamy na terenie całej Polski, jeżeli mówimy o Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, to mamy Gdańsk, jeżeli mówimy o infrastrukturze, to realizujemy obwodnicę Nowego Sącza i most w Toruniu.

Piotr Chełkowski, członek zarządu, dyrektor zarządzający, Doka Polska

źródło: newseria.pl

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.