Spółka Victoria Dom, jeden z warszawskich deweloperów, zapowiada oddanie do użytku nowych mieszkań jeszcze w tym roku. Ma zakupione działki na Białołęce, Woli i Pradze i chce powiększyć bank ziemi o lokalizacje w pozostałych dzielnicach. Jej klientami są korzystający z programu Mieszkanie dla Młodych oraz inwestorzy.

 

 

 

 

Deweloper ma w tej chwili w ofercie sześć projektów.

– Część z naszych projektów oddawana będzie w 2016 roku, te są już w całości sprzedane – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Waldemar Wasiluk, wiceprezes zarządu Victoria Dom. – Pozostałe projekty będziemy oddawać w 2017 roku. Najbardziej popularne w naszej ofercie są dwa projekty: Osiedle Classic przy ul. Przaśnej oraz Osiedle przy Parku. W tej chwili, w listopadzie, wprowadzimy do sprzedaży kolejny etap osiedla Viva Garden, które planowane jest do oddania w przyszłym roku.

 

 

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, od stycznia do września wydano w Polsce ponad 138 tys. pozwoleń na budowę i odnotowano o 14,8 proc. zgłoszeń budów niż rok wcześniej. W tym samym czasie rozpoczęto budowę niemal 128 tys. mieszkań, to o 11,8 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku. Dobra koniunktura sprawia, że deweloperzy zapowiadają kolejne inwestycje.

 

– Spółka Victoria Dom ma w tej chwili w swoim banku ziemi projekty, które będą realizowane zarówno na Białołęce, jak i na Woli i Pradze – deklaruje Waldemar Wasiluk. – Planujemy w tej chwili zakup kolejnych gruntów w pozostałych częściach Warszawy, tak aby te projekty uzupełniały się i dawały możliwość zakupu mieszkań klientom na terenie całej aglomeracji warszawskiej.

 

Wiceprezes deweloperskiej spółki dostrzega w tej chwili na rynku mieszkaniowym dwie główne grupy klientów, do których skierowana jest oferta firmy.

– Nasza grupa docelowa przede wszystkim obejmuje ludzi młodych, którzy zakupują swoje pierwsze mieszkanie – mówi wiceprezes zarządu Victoria Dom. – Są to projekty sprzedawane przede wszystkim w programie Mieszkanie dla Młodych, ale widzimy również tendencję do zakupu mieszkań inwestycyjnych przez klientów, którzy chcą je później wynajmować.

 

Victoria Dom planuje w tym roku osiągnąć około 100 mln przychodów ze sprzedaży przy rentowności na poziomie kilkunastu milionów złotych. W kolejnych latach w związku z dużą liczbą projektów, które firma realizuje, ma nastąpić znacząca poprawa tych wyników. Spółka liczy na to, że zdoła sprzedawać od 700 do 1000 mieszkań rocznie, osiągając przychody na poziomie 200 mln zł.

 

– Planujemy wprowadzenie do sprzedaży w ciągu najbliższych kilku dni mieszkań z inwestycji Viva Garden 2 – zapowiada Waldemar Wasiluk, ze spółki Victoria Dom. – To jest kontynuacja bardzo udanego projektu, który obejmował w swoim pierwszym etapie prawie 150 mieszkań. Będą to zarówno mieszkania sprzedawane w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, jak i mieszkania spoza programu, w trochę wyższym standardzie.

Waldemar Wasiluk, wiceprezes zarządu, Victoria Dom

źródło: newseria.pl

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.