Ciągle rosnąca liczba ludności, wzrost ekonomiczny, ogromne zużycie paliw kopalnych prowadzi nie tylko do problemów ekologicznych, takich jak emisja gazów cieplarnianych, globalne ocieplenie, wzrost poziomu mórz, zagłada lasów tropikalnych, uciążliwy smog ale również oznacza ogromne ryzyko egzystencjonalne dla całej ludzkości i ekosystemu, od którego jest ona zależna.

 

 

2016 10 50 1

 

 

Podejmując wyzwanie związane z ochroną środowiska, praktycznie cały świat przemysłowy poszukuje możliwości oszczędzania energii. Podczas, kiedy wiele sektorów przemysłu coraz szerzej stosuje zieloną energię adoptując energię słoneczną i wiatrową, sektor transportowy idzie tą samą drogą stosując coraz szerzej elektryczne jednostki napędowe.

 

Integralną i odgrywającą bardzo ważną rolę, częścią ekologicznych budynków są okna i drzwi. Chociaż okna i drzwi to przeciętnie 10% powierzchni zewnętrznej budynku to odpowiadają one za 44% strat energii. Poczynając od zastosowania szkła zespolonego z powłokami Low-E poprzez multi-komorowe panele ze szkła laminowanego przemysł szklarski nie ustaje w wysiłkach innowacyjnych prowadzących do ograniczenia strat energetycznych.

 

Panel z próżnią wygenerowaną w oparciu o zasadę konstrukcyjną termosu, jest aktualnie najbardziej zaawansowanym technologicznie produktem oszczędzającym energię. Produkt składa się z dwu lub więcej tafli szkła płaskiego z mikro-przekładkami dystansowymi. Pomiędzy taflami wygenerowana jest próżnia a brzegi dokładnie uszczelnione. Od czasu pierwszego panelu próżniowego, zbudowanego przez uniwersytet w Sydney w latach 90. ub.w., przemysł szklarski intensywnie pracował nad udoskonaleniem tego produktu we wszystkich aspektach.

 

Odnotowano postęp we wszystkich elementach poczynając od stopnia próżni poprzez elementy dystansowe i technikę uszczelnienia. Wszystko to złożyło się na znaczną poprawę własności termoizolacyjnych i dźwiękochłonnych próżniowych paneli IG. Jednak zapewnienie bezpieczeństwa szkła próżniowego stanowiło zawsze największe wyzwanie.

 

Mając na uwadze aspekt bezpieczeństwa, LandGlass jako światowy lider w dziedzinie technologii produkcji szkła bezpiecznego, rozpoczął pracę nad kluczową technologią pozwalającą na połącznie hartowania i unikalnej, własnej technologii wytwarzania próżni.

 

W rezultacie powstał LandVac®, całkiem nowa generacja szkła próżniowego, hartowanego, skonstruowanego przez Land-Glass i chronionego patentami. Łącząc technologie z różnych dziedzin, LandVac oferuje doskonałe właściwości termoizolacyjne, izolacyjność dźwiękową, całkowity brak kondensacji przy jednoczesnej wysokiej odporności na napór wiatru.

 

 

2016 10 50 2

 

 

Sztywny i odporny na napór wiatru hartowany panel z próżnią w środku zapewnia doskonałą izolacyjność i długą żywotność. 

 

Wysoka izolacyjność termiczna i dźwiękowa zapewnia doskonałą ciszę wewnątrz domu. LandVac – połączenie bezpieczeństwa, oszczędności energii i wysokiego komfortu – jest efektem dążenia zespołu LandGlassu do wdrażania innowacyjnych technologii, polepszających jakość naszego życia.

 

Efekt cieplarniany i zanieczyszczenie atmosfery stanowią powód do rosnącego zmartwienia społeczności Ziemi. Zatrzymanie tych zjawisk jest warunkiem życia w zdrowszym środowisku. Innowacyjna technologia LandVac opracowana przez LandGlass narodziła się w zgodzie z trendami zastosowania szkła w „zielonych”, przyjaznych człowiekowi budynkach, podnoszących standard naszego życia.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2016

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.