Piec tunelowy do hartowania potokowego, zaprojektowany przez LandGlass prezentuje najnowsze, międzynarodowe technologie napędu, grzania i sterowania. Tafle szkła po załadowaniu do pieca hartowane są potokowo, tzn. bez oscylacji. Formatki szkła są rozgrzewane do wymaganej temperatury przy założonej prędkości ruchu i krzywej temperaturowej, następnie szkło jest hartowane i chłodzone.

 

Dlatego hartowanie potokowe nie tylko umożliwia łatwiejszą kontrolę temperatury podczas procesu grzania, ale również redukuje możliwość powstania rys podczas zwrotu w ruchu oscylacyjnym. Piec tunelowy umożliwia większą efektywność produkcji, niższe zużycie energii i lepszą optyczną jakość produktu finalnego.

 

 

 

 

Piece tunelowe LandGlassu umożliwiają bardzo łatwą zmianę profilów pracy według rozmiarów tafli, co nie tylko maksymalizuje efektywność ale również znacząco podnosi jakość hartowanego szkła, co spełnia oczekiwania zróżnicowanych klientów. Aktualnie piece tunelowe LandGlassu umożliwiają dwa tryby pracy: jeden (bez interwałów) do małych tafli i drugi (z interwałami) do tafli większych, hartowanych dużymi partiami.

 

Tryb pracy bez interwałów

W tym trybie rolki stołu załadowczego obracają się z założoną prędkością, a operator ładuje tafle na stół w sposób ciągły. Podczas procesu grzania, hartowania i chłodzenia prędkość regulowana jest za pomocą specjalnego mechanizmu. Podczas całego procesu hartowania szkło jest ładowane bez przerw i przemieszcza się w sposób ciągły tak, aby zmaksymalizować wydajność produkcji tafli o małych wymiarach, stosowanych np. w urządzeniach gospodarstwa domowego i meblarstwie.

 

Tryb pracy z interwałami

W tym trybie pracy tafle szkła ładowane są z pewnymi interwałami i jedna  za drugą transportowane do pieca. W piecu formatki przemieszczają się ze stałą prędkością bez oscylacji. Po osiągnięciu pewnego punktu tafle gwałtownie przyspieszają, przejeżdżając do sekcji hartowania i chłodzenia.

 

Ten tryb pracy minimalizuje ryzyko powstania zarysowań spowodowanych różnicą prędkości obrotowych między rolkami. Taki sposób pracy zapewnia najwyższą jakość hartowania dla dużych formatów przy zapewnieniu maksymalnej wydajności. Tryb z interwałami stosujemy do obróbki termicznej elementów paneli solarnych, tafli szkła fasadowego i dużych formatek stosowanych w przemyśle meblarskim.

 

Wykorzystując dwa tryby pracy piec tunelowy ma nie tylko wyższą wydajność dla obu grup wymiarowych ale zapewnia również najwyższą jakość optyczną produktu finalnego. Co więcej, w piecu tunelowym zastosowano wszystkie najnowsze osiągnięcia biura badawczo-rozwojowego, takie jak technologia konwekcyjna „Jet Heating”, urządzenia eliminujące ślady powietrza, mechanizm automatycznej kompensacji ciśnienia powietrza, urządzenie do awaryjnego rozładunku i inne.

 

 

Piece tunelowe firmy LandGlass w drugiej połowie roku 2011 będzie można zobaczyć na niżej wymienionych targach:

 

Glassbuild America in Atlanta during Sep. 12-14, Booth No.: 231

Vitrum in Milano during Oct. 26-29, Booth No.: L03, Hall 13

Zak Glass Technology in Mumbai during Dec. 8-11, Booth No.: G98d

 

Landglass CO., Ltd

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym

inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne

więcej informacj: Świat Szkła 10/2011

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.