Firma INTER-GLASS z Kraśnika, znany producent szkła dla przemysłu meblowego, uruchomiła nowoczesną hartownię dostarczoną przez firmę LandGlass. 

 

Własna linia hartownicza to spełnienie moich marzeń i jednocześnie przełamanie bariery w dalszym rozwoju firmy – mówi Włodzimierz Balog, właściciel INTER-GLASSu. – Od lat zaopatrujemy lokalnych producentów mebli w niezbędne elementy ze szkła.

 

Naszą specjalizacją jest szkło malowane oraz pokryte sitodrukiem. Podstawowym kierunkiem ekspansji INTER-GLASSu od lat pozostaje eksport do naszych wschodnich sąsiadów.

Rozwijamy się głównie dzięki eksportowi na Ukrainę i Białoruś. Aby utrzymać naszą pozycję na tych, coraz bardziej konkurencyjnych, rynkach potrzebny był własny piec do hartowania szkła.

 

 

2017 4 50 1

Piec A1525S SuperAir firmy LandGlass

 

 

Producenci szkła meblowego doskonale wiedzą, jak trudny jest to rynek ze względu na ostrą walkę cenową. Właściciel INTER-GLASSu szukał więc producenta oferującego piec nie tylko z najwyższą jakością produktu finalnego, ale jednocześnie taniego w eksploatacji i, co istotne, za rozsądną cenę.

 

Jego uwagę przyciągnęła firma Land- Glass, głównie ze względu na liczbę nowych instalacji. W roku 2016, kiedy musiał podjąć decyzję, piece Land- Glass wyrastały, jak grzyby po deszczu. Obejrzał więc kilka działających linii tego producenta, a jedną z nich przetestował bardzo dokładnie, regularnie zlecając hartowanie dużych ilości szkła dla INTER-GLASSu.

 

Jakość geometryczna i optyczna produktu finalnego zdecydowanie była najwyższa. Niepokoił jedynie fakt, że oglądane piece zbudowano w oparciu o technologię konwekcyjną, zwaną przez LandGlass Jet Convection, podczas gdy polski przedstawiciel LandGlassu proponował piec z konwekcją w wersji Super Air.

 

Dzisiaj, z perspektywy własnych doświadczeń eksploatacyjnych można stwierdzić, że propozycja pieca znacznie tańszego, a jednocześnie spełniającego wymagania parametrów produktu finalnego była bardzo korzystna. Dzięki niej można zaoferować klientom tańszy, bardziej konkurencyjny wyrób.

 

 

2017 4 50 2

Rolki sekcji hartowania owinięte liną kevlarową, z autorskim systemem poziomowania firmy LandGlass, który minimalizuje zjawisko „Edge kink”

 

 

2017 4 50 3

Perfekcyjna jakość geometryczna tafli w teście „Zebra”

 

Sama technologia SuperAir, umożliwiająca precyzyjne sterowanie i modulowanie ilości powietrza konwekcyjnego dostarczanego do komory pieca, umożliwia hartowanie każdego dostępnego na rynku rodzaju szkła powlekanego. Połączenie technologii SuperAir z inteligentnym systemem grzania kapitalnie redukuje zużycie energii elektrycznej.

 

Wiele małych stref grzejnych, których temperatura kontrolowana jest przez termopary, sterowanych jest przez komputer maszyny, zgodnie z pożądanym profilem grzania.

 

Inteligentny piec nie marnuje energii, dostarcza ciepło tylko tam, gdzie jest to potrzebne. Niskie rachunki za energię elektryczną to również efekt zastosowania całkiem nowej konstrukcji izolacji cieplnej pieca.

 

Klasyczną, dwuwarstwową izolację zastąpiono trzema warstwami, oddzielonymi od siebie specjalnym materiałem odbijającym promieniowanie cieplne do wewnątrz komory grzania. Warstwy izolacyjne montowane są przy pomocy opatentowanej przez LandGlass technologii kotew, które nie mają kontaktu z wnętrzem komory grzania. Dzięki temu nie powodują strat ciepła przez elementy mocowania izolacji.

 

 

2017 4 50 4

Klasyczna izolacja

 

 

2017 4 50 5

Izolacja termiczna LandGlass

 

 

Mój piec rzeczywiście zaskoczył niskimi rachunkami za energię elektryczną – mówi Włodzimierz Balog – ale również poszerzył naszą ofertę rynkową. Ponieważ teraz sami możemy hartować tafle pokryte sitodrukiem, paleta produktów firmy uległa rozszerzeniu o szkło do urządzeń gospodarstwa domowego. Teraz będziemy mogli rozwijać się w nowym dla firmy kierunku dywersyfikując obszar naszego działania. Zapraszam do współpracy zainteresowane firmy.

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2017

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.