Z właścicielem firmy LANDGLASS, p. Yan Zhao, rozmawia Krzysztof Zieliński, redaktor naczelny miesięcznika „Świat Szkła”

 

2015 09 11 1

 Yan Zhao - właściciel firmy LANDGLASS

 

 

K.Z. Firma LANDGLASS z roku na rok umacnia się na światowym rynku. Jaka jest jej obecna pozycja rynkowa?

 

Y.Z. Pozycję firmy LANDGLASS na światowym rynku producentów linii hartowniczych definiuje w pełni dojrzała i sprawdzona technologia konwekcyjna JET CONVECTION. Firma LANDGLASS rozwija tą technologię od blisko 10 lat, zajmując dominującą pozycję na globalnym rynku dostawców pieców konwekcyjnych. 

 

Produkty LANDGLASSu odpowiadają wymaganiom globalnego rynku producentów szkła i zostały entuzjastycznie przyjęte przez największe firmy w tej branży. Tysiące pieców LANDGLASSu zostały sprzedane na całym świecie do takich firm, jak Pilkington, Schott, Lasry, Taiwan Glass, BCG i wielu, wielu innych.

 

Nasze linie hartownicze pracują między innymi w USA (64 instalacje), Turcji (ponad 40 instalacji), Australii, Francji, Niemczech, Rosji, Polsce, Korei Południowej...

 

 

K.Z. Taka pozycja rynkowa dopinguje zapewne do rozwoju?

 

Y.Z. LANDGLASS zdobywa klientów nie tylko dzięki wysokiej jakości produktom, ale również dzięki doskonałemu serwisowi posprzedażnemu. Centrum serwisowe LANDGLASSu na Europę znajduje się w Rzymie.

Dla naszych, polskich klientów doraźną pomocą służy dodatkowo serwis naszego agenta, MAK Sp. z o.o., zlokalizowany pod Warszawą.

Najbliższym strategicznym celem LANDGLASSu jest umocnienie swojej pozycji w Europie tak, aby odpowiadała ona rankingowi firmy na globalnym rynku producentów linii hartowniczych.

 

 

K.Z. Jak postrzega Pan rynek pieców do hartowania i gięcia szkła na świecie i w Europie?

 

Y.Z. Rola szkła z powłokami LOW-E w budownictwie rośnie z każdym rokiem i właściwie już dziś trudno znaleźć miejsce, gdzie nie ma szkła powłokowego. Dlatego też niezbędne są piece hartownicze pracujące w oparciu o technologie konwekcyjne, które pozwalają wydajnie i bezpiecznie dla delikatnej powłoki hartować szkło LOW-E.

 

Piece LANDGLASSu serii JetConvection pozwalają sprostać wysokim wymaganiom, które stawiają delikatne powłoki szkła niskoemisyjnego. Technologia oparta na zasadzie „skrzynki konwekcyjnej”, działającej w zamkniętym obiegu gorącego powietrza, umożliwia uzyskanie zahartowanych tafli o najwyższej jakości geometrycznej, optycznej, maksymalnie eliminując zjawisko anizotropii. Technologia JetConvection daje również bardzo duże oszczędności zużycia energii w porównaniu z technologiami radiacyjnymi.

 

 

K.Z. Jakie nowe technologie oprócz JetConvection wprowadza firma LANDGLASS?

 

Y.Z. Na początku roku 2015 r. LANDGLASS wprowadził na rynek nową generację pieców konwekcyjnych pod handlową nazwą CYCLONETM. Nowe linie hartownicze zawierają wiele rozwiązań opartych na nowatorskich, opatentowanych technologiach, takich jak: CycloneTM Convection, isoThermTM, GeniusCoolTM, StraightEdgeTM, EnergySaveTM, Thermo-LockTM, eVisionTM, eAdaptTM.

Wszystkie wymienione technologie narodziły się w biurze konstrukcyjnym LANDGLASSu. Nowe technologie, oprócz poprawy jakości hartowania i istotnych oszczędności energetycznych, tworzą całkiem nową jakość na rynku linii hartowniczych. Wprowadzają one w życie ideę, „pieca inteligentnego”, tzn. takiego, który sam dobiera i koryguje parametry procesu obróbki i nie wymaga obsługi przez doświadczonego operatora.

 

 

K.Z. Dziękuję za rozmowę.

 

 

2015 09 11 2Zbigniew Burda,
prezes firmy MAK Sp. z o.o.,
przedstawiciela firmy
LANDGLASS w Polsce


Rynek pieców do hartowania szkła w Polsce nie tylko dynamicznie rośnie, ale również gwałtownie zmienia kierunek. Dominujące do tej pory piece radiacyjne zostają wypierane przez konstrukcje konwekcyjne. Aktualnie, tylko 10% składanych przez nas ofert dotyczy pieców radiacyjnych.

 

 

Przyczyną jest, coraz ostrzejsza konkurencja na rynku i rosnące wymagania jakościowe, którym piece radiacyjne w wielu przypadkach zwyczajnie nie są w stanie sprostać. Nie chodzi tu tylko o hartowanie LOW-E czy oszczędność energii, ale również o znacznie lepsze parametry geometryczne wszystkich tafli hartowanych przy pomocy technologii konwekcyjnych. Jest to bardzo istotne np. przy laminowaniu.

 

Jeżeli chodzi o prognozy na przyszłość, to chciałbym nawiązać tu do wypowiedzi p. Zhao: należy ona zdecydowanie do „pieców inteligentnych”, potrafiących automatycznie odczytać kształt wsadu, grubość tafli, powłokę i automatycznie dobrać parametry obróbki. 

 

Tafla, po zahartowaniu, automatycznie zostanie poddana ponownemu badaniu z punktu widzenia jakości optycznej i geometrycznej. Wynik tego badania powoduje automatyczną zmianę parametrów obróbki w przypadku wykrycia błędów. Dzisiaj zdecydowanie zbyt wiele strat jest wynikiem błędów, czy też niedoświadczenia operatorów.

 

 

2015 09 11 3Marcin Czerwiński,
prezes firmy Wyrób Renowacja
Obsadzanie Luster s.c.
T. Czerwińska M. Czerwiński

 

Jestem przedsiębiorcą, który analizuje bardzo szczegółowo, oprócz aspektów handlowych, również parametry techniczne oferowanych urządzeń. Powiedziałbym nawet, że technika i technologia to moja pasja.

 

Dlatego poświęciłem ponad rok na wizyty w zakładach produkujących linie hartownicze i w firmach, które używają pieców do hartowania. Do LANDGLASSu przekonała mnie nie tylko oferowana, bardzo nowoczesna technologia JetConvection, ale przede wszystkim najwyższe parametry geometryczne tafli po hartowaniu.

 

Ten parametr jest dla mnie kluczowy, ponieważ bardzo dużo hartowanych tafli laminuję i jest to jeden z głównych kierunków rozwoju firmy. Nie bez znaczenia był też fakt, że piec LANDGLASSu jest bardzo oszczędny energetycznie. Zmierzone u mnie, w zakładzie, jego zużycie energii jest znacznie niższe, niż podawane w ofercie producenta, co stanowiło dla mnie nie lada niespodziankę.

 

Jesteśmy zakładem, który świadczy usługi hartowania także podmiotom zewnętrznym. Zwrócił więc moją uwagę fakt, że piec z technologią JetConvection pozwala na zmianę parametrów (grubość szkła z 4 do 19 mm) w ciągu zaledwie kilku minut, przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższej jakości geometrycznej i optycznej zahartowanego szkła.


Linia hartownicza LANDGLASSu jest pierwszym, ale też bardzo istotnym dla nas elementem w rozwoju firmy. Odegra w nim znaczącą rolę, ale o szczegółach nie
chciałbym na razie mówić…

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła  09/2015  

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.