W dniu 22 sierpnia 2015 r. firma Wyrób Renowacja Obsadzanie Luster s.c. T. Czerwińska M. Czerwiński z Okuniewa – zakład szklarski odległy 25 km od Warszawy i prowadzony przez Teresę i Marcina Czerwińskich – zorganizował uroczyste otwarcie oddziału Hartowania i Laminowania Szkła w miejscowości Dębe Wielkie.

 

 

2015 09 9 1

 

 

Głównym akcentem tego otwarcia było uruchomienie linii do hartowania, produkowanej przez firmę LANDGLASS, z piecem wykorzystującym technologię JetConvection Heating, który umożliwia hartowanie tafli szkła płaskiego o grubości 4-19 mm i rozmiarach tafli: od 2440×4200 mm do 150×350 mm i gięcie szkła o grubości 4-19 mm i rozmiarach tafli: od 2440×2500 mm do 500×600 mm, z możliwością hartowania szkła z miękką powłoką.

 

 

2015 09 9 3

 

 

Firma powstała w 1990 r., początkowo z dwuosobową załogą, która swoją działalność rozpoczęła od samodzielnej produkcji luster metodą natryskową. Z biegiem lat zakład rozwijał się, zatrudniając coraz więcej osób oraz zaopatrując się w nowoczesne maszyny do obróbki szkła. Obecnie oferuje szeroki zakres usług szklarskich, takich jak: fazowanie, szlifowanie, laminowanie, piaskowanie, lakierowanie szkła na żądany kolor, wiercenie otworów, ciecie na wymiar, klejenie UV.

 

Firma zapewnia również kompleksowy montaż w zakresie nietypowego, nowatorskiego zastosowania szkła, tj. balustrady szklane, podłogi szklane, witryny, kabiny prysznicowe, panele szklane oraz wiele innych.

 

 

2015 09 10 1

 

2015 09 10 2

 

2015 09 10 3

 

 

Następnym krokiem w rozwoju firmy stał się zakup pieca do gięcia i hartowania szkła. Firma zdobyła zaufanie klientów gwarantując wysoką jakość, fachowe wykonanie, profesjonalny montaż i krótkie terminy realizacji. Kierując się tą dewizą firma zamierza zdobyć nowe zamówienia, pozwalające spłacić zobowiązania finansowe potrzebne do zakupu pieca.

 

Przy tej inwestycji firma skorzystała z Funduszy Europejskich i pomocy kredytowej banków polskich, o czym wspominała p. Teresa Czerwińska w swoim wystąpieniu. Firma ma nadzieję na dobre przyjęcie tej inicjatywy i zaprasza do rozszerzenia współpracy dotychczasowych partnerów, a także zachęca do zapoznania się z rozszerzoną ofertą nowych klientów, którzy poszukują nowoczesnych rozwiązań w zastosowaniu szkła.

 

 

2015 09 10 4

 

 

Z kolei p. Marcin Czerwiński, syn p. Teresy, który ma kierować oddziałem hartowania, podzielił się swoimi osobistymi przemyśleniami na temat nowego nabytku. Stwierdził, że taki nowoczesny piec do hartowania był jego marzeniem, który pozwoli spełnić jego wizje solidnej firmy, ciągle doskonalącej jakość poprzez inwestowanie w rozwój.

 

Nowa inwestycja pozwoli sprostać najbardziej wyrafinowanym wymaganiom klientów, gdzie precyzja i estetyka produktu oraz terminowość wykonania decydują o konkurencyjności i końcowym sukcesie.

 

W roku 2014 zainwestowano w zakup placu w Dębem Wielkim, wraz z halami produkcyjnymi o powierzchni 7500 m2 i 1700 m2. Na naszych zdjęciach widać, że w halach jest jeszcze sporo miejsca na kolejne maszyny szklarskie – nawet już po uruchomieniu pieca do hartowania oraz linii do laminowania szkła z zastosowaniem folii EVA.

 

 

2015 09 10 5

 

 

W uroczystości uruchomienia pieca wzięło udział wiele znanych osób z branży, m.in. Władysław Maniecki z firmy VITROTERM, Irena Kazimierska z firmy INHATEX, Paweł Malinowski z LUS-AR oraz inne osoby, które mogą Państwo odnaleźć na zdjęciach.

 

Współorganizatorami uroczystości była również firma LANDGLASS, której pracownicy uczestniczyli w ustawieniu i próbach technicznych pieca – niestety ze względów organizacyjnych na uroczystości nie mógł być obecny właściciel firmy, p. Yan Zhao (ale mogą Państwo przeczytać krótki wywiad z nim na łamach naszego miesięcznika).

 

 

2015 09 10 6

 

 

Kolejną firmą która przyczyniła się do zorganizowania uroczystości była firma MAK Sp. z o.o, istniejąca od 1993 r., która jest przedstawicielem firmy LANDGLASS w Polsce. Na uroczystości firmę MAK reprezentowali p. Joanna Wojtkowska i p. Zbigniew Burda

 

 

2015 09 10 7

 

 

Patronem medialnym uroczystości był miesięcznik branżowy „Świat Szkła”. Na marginesie możemy wspomnieć, że piec firmy LANDGLASS, który zainstalowano w Dębem Wielkim, znalazł się na okładce wydania 6/2015 naszego miesięcznika. Zapraszamy też do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości,, która jest dostępna na naszym portalu branżowym www.swiat-szkla.pl i na stronie firmowej na Facebooku www.facebook.com/swiatszklaczasopismo .

 

Zapraszamy też inne firmy do dzielenia się z redakcją swoimi nowymi inwestycjami w rozwój firmy oraz ciekawymi realizacjami. Chętnie odwiedzimy Państwa firmę i opiszemy je na łamach naszego miesięcznika.

 

 

2015 09 10 8

 

 

K.Z.

 

 Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła  09/2015  

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.