Założona w 1953 r. firma RECORD zawsze wyróżniała się innowacyjnością, wprowadzając jako pierwsza wiele rozwiązań, będących dziś standardem wyposażenia napędów drzwi.

 

Podobne cechy posiada nowa platforma produktowa, której jednym z elementów jest już wprowadzony na rynek napęd drzwi rozwieranych o symbolu DFA127. Jest to uniwersalny napęd elektromechaniczny w estetycznej obudowie spełniający wymogi wszystkich istotnych norm technicznych oraz łatwy do zamontowania.

 

Charakteryzuje się możliwością regulacji napięcia sprężyny zamykającej podczas instalacji, za pomocą prostych narzędzi, dzięki czemu jeden napęd może być stosowany z drzwiami o szerokościach skrzydeł w zakresie: EN4 do EN6. Szeroki zakres ustawień pozwala na dopasowanie napędu do wymagań każdego klienta – regulować można prędkości zamykania i otwierania, wartość przyspieszenia skrzydła w pierwszej fazie pracy i hamowania w ostatniej, siłę rewersu (nacisku, po którym następuje odwrócenie kierunku ruchu) oraz wiele innych parametrów pracy.

 

Zadbano również o estetykę urządzenia – obudowa o wysokości zaledwie 85 mm, kryje mechanizm zdolny poruszać skrzydłem o wadze do 550 kg, za pomocą równie starannie zaprojektowanych dźwigni ślizgowej lub standardowej pchającej z przegubem. Mimo dużego obciążenia, napęd emituje dźwięki o natężeniu maksymalnie 18 dB – dla porównania tykający zegarek ręczny emituje hałas o natężeniu 20 dB. Obudowa może być wykonana ze stali nierdzewnej lub, na życzenie, dostępna jest wersja aluminiowa.

 

Napęd oferowany jest w trzech wersjach:
- Full Power – do pełnego zakresu aplikacji;
- Low Energy – do drzwi wewnątrzlokalowych, gdzie szczególnie ważne jest bezpieczeństwo użytkowników – jak szpitale, domy później starości, szkoły itp.;
- Invers – napęd do drzwi ewakuacyjnych i oddymiających, powodujący mechaniczne otwarcie drzwi po sygnale systemu pożarowego lub zaniku zasilania.Wszystkie trzy wersje posiadają identyczną konstrukcję i sposób obsługi.
- Kolejnym elementem nowej platformy produktowej jest STA20 – uniwersalny napęd drzwi przesuwanych, który wkrótce zostanie wprowadzony na rynek. Jak zawsze w przypadku marki RECORD jest to napęd ekstremalnie cicho pracujący, z wymienną bieżnią, o wysokich parametrach pracy (udźwig do 2 x 200 kg) i niskich kosztach serwisu.

 

Podobnie, jak w przypadku napędów wcześniejszej generacji, konstrukcja podstawowa drzwi przesuwnych jedno- i dwuskrzydłowych może być za pomocą kilku komponentów rozbudowana do jednostki teleskopowej, prymatycznej, łukowej, antypanicznej, składanej oraz antywłamaniowej. Charakterystyczna obudowa oraz czujniki nowej generacji zostały zaprojektowane w indywidualny sposób, aby z daleka można było rozpoznać drzwi z napędem RECORD. Napęd może być stosowany ze skrzydłami wykonanymi z różnych systemów aluminiowych.


- Wszystkie napędy nowej generacji obsługiwane są za pomocą standardowego sterownika o symbolu BDE-D z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, o intuicyjnej obsłudze, z funkcjami autodiagnostyki i programowania.
-RECORD dostarcza również drzwi obrotowe oraz niestandardowe drzwi automatyczne wszelkich typów, wykonywane na indywidualne zamówienie, w tym drzwi rozwierane, przesuwane oraz obrotowe z napędami ukrytymi w posadzce. Wszystkie produkty wprowadzane przez RECORD do sprzedaży są wcześniej starannie testowane. Metka Made in Swiss zobowiązuje!

RECORD
 
więcej informacji: Świat Szkła 6/2008
 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.