O-I, światowy lider w produkcji opakowań szklanych, zaprosił inżynierów m.in. z Poznania do udziału w globalnym programie rozwojowym dla obecnych i przyszłych kierowników swoich zakładów. Program Rozwoju Kierowników Zakładu (Plant Manager Development Programme) skupia specjalistów nadzorujących procesy produkcyjne O-I na całym świecie, którzy dzieląc się pomysłami wzmacniają współpracę miedzy zespołami, aby kształtować organizację o wysokiej wydajności. Program identyfikuje i inspiruje wszystkich pracowników, którzy dzięki swojej doskonałości operacyjnej i pasji do produkcji szkła sprawiają, że O-I staje się preferowanym dostawcą opakowań szklanych dla branży spożywczej i napojów.

 

20170522Mariusz Witko O-I

 

- Program ten ma na celu rozwinięcie ścieżki kariery przyszłych lub niedawno wybranych kierowników zakładów. Buduje umiejętności techniczne, przywódcze i biznesowe,
aby następnie udoskonalać procesy w wyjątkowym środowisku produkcji szkła – zauważył Alessandro Vasaturo, Manufacturing HR Business Partner O-I Europe.

 

W ramach programu, 21 kierowników z pięciu kontynentów uczestniczy w tygodniowych warsztatach w europejskim zakładzie O-I w Labégude we Francji, który produkuje butelki
dla bardzo wymagającego przemysłu winiarskiego. Labégude jest najbardziej wydajnym zakładem w grupie O-I i stanowi wzór w zakresie produkcji szkła. Pierwsza grupa osób spędziła już tydzień w dwóch pozostałych lokalizacjach: w siedzibie O-I w Perrysburgu w USA i w Monterey w Meksyku.

 

- Jako inżynier czerpię realne korzyści z bycia częścią globalnej organizacji, w której mogę dzielić się najlepszymi praktykami i szukać szans w innowacyjnej, atmosferze współpracy. Program Rozwoju Kierowników Zakładu przekonuje mnie, że firma umożliwia mi rozwój kariery do najwyższego szczebla – powiedział Mariusz Witko z huty w Poznaniu (Antoninek), jeden z kierowników, którzy mieli okazję wziąć udział w programie. Wcześniej uczestnikiem PMDP był Andrzej Cena, kierownik zakładu O-I w Jarosławiu.

 

Programy Rozwoju dla Kierowników Zakładów są oferowane równolegle ze szkoleniami dla kadry menadżerskiej oraz dla pracowników na wszystkich szczeblach przedsiębiorstwa. O-I jest w procesie transformacji i wiemy, że nasi ludzie będą jej przewodniczyć. Dlatego staramy się stworzyć stymulujące środowisko, w którym talenty mogą się rozwijać. W ciągu ostatnich pięciu lat zainwestowaliśmy ponad 700 milionów euro w nasze europejskie obiekty i jest to przykład na to, jak inwestujemy również w naszych pracowników. Oferujemy kompleksową ścieżkę kariery. Od najniższego do najwyższego, kierowniczego stanowiska w przemyśle, który dostarcza wysokiej jakości, precyzyjnie zaprojektowane, bezpieczne opakowania szklane do najbardziej znanych marek z branży spożywczej i napojów na świecie – powiedział Angelo Breviari, wiceprezes ds. produkcji.

 

- Procesy stosowane w przemyśle stają się coraz bardziej wydajne. Dla globalnych firm, ważne jest, aby wdrażać sprawdzone rozwiązania i dzielić się doświadczaniem. Choć nasze zakłady ulokowane są na całym świecie, pracujemy jak jeden zespół, działający w ramach jednego przedsiębiorstwa. Wymiana doświadczenia oraz know-how między oddziałami firmy jest kluczowa dla rozwoju każdej firmy. W O-I wykorzystujemy potencjał płynący z globalnych kontaktów i międzynarodowej kultury O-I – zauważyła Monika Falandysz, specjalistka ds. komunikacji w O-I.

 

Informacje o firmie O-I
Owens-Illinois, Inc. (NYSE: OI) to największy na świecie producent opakowań szklanych, z którego produktów korzystają największe firmy z sektora napojów i artykułów spożywczych. W 2016 roku przychody O-I wyniosły 6,7 mld USD. Spółka zatrudnia ponad 27 000 osób w 79 zakładach w 23 krajach a jej główna siedziba znajduje się w Perrysburgu, w amerykańskim stanie Ohio. O-I dostarcza bezpieczne, ekologiczne, wolne od wad i budujące markę swoich klientów opakowania na rosnącym rynku opakowań szklanych. Więcej informacji można znaleźć na stronie o i.com.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.