20171201fasadaroku pl

Coraz mniej czasu pozostało architektom, inwestorom i wykonawcom, by stanąć do walki o tytuł Fasady Roku 2017, 10 tys. zł oraz pewne miejsce w międzynarodowej odsłonie zmagań – Baumit Life Challenge, w której stawką jest tytuł Europejskiej Fasady Roku i jeszcze większe nagrody finansowe. Lista kandydatów zostanie zamknięta 31 grudnia 2017 r. Tym samym tegoroczna odsłona konkursu wchodzi na ostatnią prostą.

 

W tym roku obiekty mierzą się w pięciu kategoriach: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po termomodernizacji”, „Budynek niemieszkalny nowy” oraz „Budynek zabytkowy po renowacji”. Dzięki takiej dywersyfikacji, uczestnikiem konkursu może być praktycznie każdy obiekt, którego elewacja została ukończona między 01.01 a 31.12.2017 i jest zrealizowana w kompletnej technologii Baumit, przez którą rozumie się system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem.

 

Wszystko co trzeba zrobić, by stawić się na starcie to do 31.12.2017 r. wypełnić formularz elektroniczny dostępny na stronie www.fasadaroku.pl. Dlaczego warto wziąć udział w konkursie? A choćby dlatego, by pokazać się w zacnym gronie uczestników, poczuć dreszczyk rywalizacji i oczywiście powalczyć o profity – prawo do tytułowania się Fasadą Roku 2017, 10 tys. zł oraz bilet do kolejnej fazy rozgrywek z jeszcze większą pulą nagród. Zwycięzcy poszczególnych kategorii w konkursie Fasada Roku dostają automatyczne nominacje do międzynarodowej odsłony konkursu Baumit Life Challenge. Natomiast zwycięzcy Life Challenge zostają mianowani Europejską Fasadą Roku, a ich konto zasila niebagatelna kwota w wysokości 6 600 €. Triumfator główny z kolei otrzymuje czek na 9 900 €.

 

Nawet jeśli nie uda Wam się zająć pierwszego miejsca na poziomie krajowym to jeszcze nic straconego, bo każde państwo, w którym swoje przedstawicielstwo ma firma Baumit, ma prawo wystawić łącznie 30 kandydatów – po 6 z każdej z 5 kategorii. Zwycięzcy konkursów Fasada Roku 2016 i 2017 udział mają z góry zagwarantowany. Do obsadzenia wciąż zatem pozostaje 20 miejsc. Tym samym na przepustkę do Baumit Life Challenge mogą liczyć dodatkowo po 4 obiekty z każdej kategorii wyróżniające się atrybutami poszukiwanymi przez międzynarodowe grono Jury.

 

Finałowa Gala Baumit Life Challenge Award odbędzie się w czerwcu 2018 r. Jej gospodarzem będzie Słowacja, skąd pochodzi zwycięzca poprzedniej edycji Baumit Life Challenge (2016). Miejscem, w którym dojdzie do rozstrzygnięcia, będzie Filharmonia w Bratysławie. 36 najlepszych elewacji (po 6 w każdej kategorii) nominowanych do finału przez międzynarodowe gremium stoczy bój o wygraną w ścisłym finale.

 

O tym, w czyje ręce powędruje nagroda główna i bilet do Baumit Life Challenge zdecyduje grono Jury złożone z cenionych architektów i innych profesjonalistów z branży. Obrady zaplanowano na początek lutego 2018 r. Do pierwszego rozstrzygnięcia dojdzie jednak już na koniec stycznia 2018 r., kiedy zamknięte zostanie głosowanie w sieci. Wówczas dowiemy się komu w udziale przypadnie specjalne „Wyróżnienie Internautów”. Każdy przedstawiciel społeczności on-line ma do dyspozycji łącznie 5 głosów – po jednym w każdej kategorii. Dla osób, których co najmniej trzy typy pokryją się z niezależnym wyborem Jury, firma Baumit przygotowała nagrody-niespodzianki.

 

„Fasada Roku” od lat skupia na sobie uwagę świata architektury i budownictwa, spotykając się z licznym poparciem środowisk branżowych. Patronat honorowy nad 11-tą edycją konkursu objęły Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) i Fundacja Twórców Architektury (FTA). 

www.baumit.com
www.facebook.com/BaumitPolska

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.