Spośród produktów, które zostaną wystawione na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2018 wybrano te najbardziej innowacyjne, które zostały nagrodzone Złotymi Medalami MTP. Nagrodzonych zostało 35 produktów, które będą oznaczone odpowiednim logo w czasie wystawy. Poniżej zamieszczamy opisy tych z nich, które będą wykorzystywane w branży szklarskiej i okiennej. Pełna lista laureatów na stronie www.budma.pl

 

 

Drewniane Drzwi Wewnętrzne HÖRMANN typu Conceptline

 

HÖRMANN VKG, Niemcy

 

Zgłaszający: HÖRMANN Polska Sp. z o.o., Komorniki, Pawilon 5 stoisko 20

 

 

2017 12 5 1

 

 

Drzwi niezwykle solidne mechanicznie (element nośny ościeżnicy z twardego HDF), bogata kolorystyka i wzornictwo (od nowoczesnego, poprzez elegancką klasykę, np. białe drzwi kasetonowe), w wersji przylgowej oraz bezprzylgowej (możliwość stosowania schowanych zawiasów), opatentowany system oklein drewnopodobnych Duradecor, ze strukturą naturalnego drewna (słoje, jak przy fornirze naturalnym), które do złudzenia przypominają drewno naturalne, a jednocześnie powierzchnia jest niezwykle wytrzymała na uderzenia, uszkodzenia mechaniczne oraz na czyszczenie detergentami. Innowacyjna okleina, nie zostawiająca odcisków palców (w Polsce nie ma nikt takiej okleiny). Drzwi HÖRMANN typu Conceptline zostały nagrodzone w konkursie Dobry Design 2018.

 


 

Drzwi CREO

 

WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. S.K.A., Wielogłowy, Pawilon 5 stoisko 32

 

 

2017 12 5 2

 

 

Drzwi CREO - aluminiowe drzwi zewnętrzne WIŚNIOWSKI to wyjątkowo stabilne i odporne na odkształcenia drzwi aluminiowe. Wszystkie elementy konstrukcji oraz wypełnienie zostało zaprojektowane w celu uzyskania najwyższych standardów. Również wyposażenie zostało tak skonfigurowane by zapewnić trwałość, bezpieczeństwo, zwiększając jednocześnie funkcjonalność w warunkach obciążeń związanych z codziennym użytkowaniem Drzwi CREO to idealne rozwiązanie dla tych, dla których liczy się oryginalność oraz nieograniczone możliwości w doborze rozwiązań, dopasowanych do własnej wizji domu. Drzwi WIŚNIOWSKI gwarantują swobodę w komponowaniu indywidualnego, niepowtarzalnego modelu – tzw. wzór 300. To kreatywne podejście do unikatowych potrzeb klientów.

 

 


 

 

GV™

 

EXPOM Sp. z o.o., Sońsk, Pawilon 5 stoisko 50

 

 

2017 12 5 3

 

 

GV – GLASS VIEW dla ceniących jakość i niską cenę – GV to nowoczesna i lekka, tania szklana balustrada o konstrukcji aluminiowej. Szkło tworzy całość, bez ram pionowych i pkt. uchwytów. Lekkość i wytrzymałość to sukces – Nieduże, zgrabne profile są estetyczne. Główną rolę odgrywa szklenie. Technika do nowoczesnych – GV może być montowana na płycie i/lub do czoła. Można użyć wypełnień szklanych, paneli, płyt oraz ażurowych. Szeroki wachlarz – GV stanowi dobre zabezpieczenie balkonów, schodów, okien.

 

 


 

 

Innowacyjny koncept KRISHOME - sieć salonów oferujących komplet bezpiecznej i energooszczędnej stolarki dla domu od jednego producenta – firmy KRISPOL

 

KRISPOL Sp. z o.o. , Września, Pawilon 5 stoisko 10

 

 

2017 12 5 4

 

 

Innowacyjna sieć salonów KRISHOME oferujących komplet bezpiecznej i energooszczędnej stolarki dla domu od jednego producenta – firmy KRISPOL. To unikatowe w skali rynku miejsce stanowi odpowiedź na potrzeby klientów związane z oszczędnością czasu. Komplet stolarki dla domu jednego producenta, dostępny w jednym miejscu to komplet korzyści dla klienta, m.in. w pełni zautomatyzowana ekspozycja produktów, fachowe doradztwo, dostawa możliwa w jednym terminie, profesjonalny montaż, 5 lat gwarancji na wszystkie produkty oraz skuteczna opieka serwisowo-gwarancyjna. W sieci salonów KRISHOME oferowane są wyłącznie rozwiązania bezpieczne i energooszczędne, zaprojektowane dla osób, które myślą o przyszłych oszczędnościach związanych z codzienną eksploatacją budynku.

 

 


 

 

Markiza anty-smogowa VMZ cleanAir

 

FAKRO Sp. z o.o.,Nowy Sącz, Pawilon 6 stoisko 12, Pawilon 5 stoisko 70

 

 

2017 12 5 5

 

 

Firma FAKRO rozwiązując problemy cywilizacyjne wprowadza do swojej oferty nowoczesne produkty z rodziny cleanAir. W jej skład wchodzą m.in. automatycznie sterowane markizy filtrujące VMZ cleanAir. Produkty te, posiadają membranę RESPILON AIRR. Zbudowana z warstw nanowłókien membrana RESPILON AIRR, chroni dom i jego mieszkańców przed smogiem, rożnymi zanieczyszczeniami oraz alergenami, jednocześnie zapewniając ciągły dopływ czystego powietrza.

 

 


 

 

Nowa linia drzwi wejściowych GRADARA FIRE

 

ENTRA Sp. z o.o., Pruszcz Gdański, Pawilon 3A stoisko 50

 

 

2017 12 5 6

 

 

Drzwi GRADARA FIRE to jakość, design i skuteczna ochrona przed włamaniem, hałasem i pożarem. Dzięki unikatowym detalom łączą stylistykę klatki schodowej z wnętrzem mieszkania. Nadają inwestycji niepowtarzalny charakter podwyższając jej wartość w oczach mieszkańców i gości. Rama aluminiowa skrzydła tworzy niebagatelny wygląd i stanowi dodatkową zaporę przed włamaniem. Uzupełnieniem designu są wyróżniające się ościeżnice – od prostych po zabudowy ścian. Drzwi GRADARA dostępne są z ukrytą ościeżnicą Discret oraz Discret Verte pozwalającą na zlicowanie drzwi z płaszczyzną ściany, nadając unikatowy efekt wizualny. Drzwi GRADARA to klasa odporności na włamanie RC3, optymalny parametr ppoż EI30. GRADARA FIRE to pewnik ciszy i spokoju oraz akustyka 37dB.

 

 


 

 

NPV

 

EXPOM Sp. z o.o., Sońsk, Pawilon 5 stoisko 50

 

 

2017 12 5 7

 

 

NPV – NEW PERFECT VIEW przesuwno-rozwieralne zabudowy balkonów, tarasów i loggii pozwalające na szklane, bezramowe, realne odgrodzenie od wiatru, deszczu, śniegu, hałasu i zimna. Technika i architektura dla nowoczesnych. NPV to składane szkła. Okna NPV poruszają się po wspólnej prowadnicy. Nieduże, zgrabne profile są estetyczne. Główną rolę odgrywa szklenie. NPV w połączeniu z balustradą GV możne tworzyć atrakcyjne szklane fasady aluminiowe z jedną płaszczyzną szkła.

 

 


 

 

TEAM ICON

 

TEAM – PLAST Sp. z o.o., Syców, Pawilon 5 stoisko 62

 

 

2017 12 5 8

 

 

TEAM ICON – linia okien zaprojektowana z myślą o nabywcach, którzy na równi z techniczną doskonałością cenią sobie użyteczność rzeczy oraz wysublimowany styl wzornictwa przemysłowego. Unikalna i zjawiskowa uroda naturalnych barw powłok akrylowych oraz eksponująca szkło prosta linia geometrycznych przekrojów zrywają z tradycją, śmiało nawiązując do dzieł epoki kubizmu. TEAM ICON, to wyjątkowe okna, w których zawarto wymierne korzyści ekonomiczne, jak i emocje piękna. Współczesna ikona stylu.

 

 


 

 

System domu inteligentnego FAKRO smartHome

 

FAKRO Sp. z o.o., Nowy Sącz, Pawilon 6 stoisko 12, Pawilon 5 stoisko 70

 

 

2017 12 5 9

 

 

System FAKRO smartHome to zaawansowane technologiczne rozwiązanie umożliwiające stworzenie inteligentnego domu, w którym produkty FAKRO, jak również inne produkty elektryczne, sterowane są z dowolnego miejsca na świecie. Rozwiązanie bazuje na protokole Z-Wave i umożliwia zaprojektowanie systemu sterowania oraz monitorowania urządzeń w budynkach mieszkalnych i obiektach komercyjnych, upraszczając ich obsługę do minimum, a tym samym zdecydowanie podnosząc komfort i łatwość użytkowania.

 

 

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA, 30 stycznia – 2 lutego 2018, Poznań.

 

 „Świat Szkła” jest patronem medialnym targów BUDMA 2018

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2017

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.