Status pioniera i technologicznego lidera w dziedzinie okuć rozwierno-uchylnych sięga czasów założyciela firmy, Wilhelma Franka.

 

W 1935 roku dzięki skonstruowaniu pierwszego okucia produkowanego na skalę przemysłową sprawił on, że okna można było nie tylko otwierać ale także uchylać, poprzez przełączanie funkcji w trzech punktach.

 

Dalszy rozwój produktu doprowadził do wprowadzenia na przełomie tysiącleci systemu „Roto NT”: światowy sukces rozwierno-uchylnego okucia polegał w pierwszym rzędzie na dążeniu do stworzenia uniwersalnego asortymentu w systemie modułowym.

 

Efekt: od czasu powstania firmy Roto sprzedało ok. pół miliarda okuć rozwierno-uchylnych i jest zdecydowanym liderem rynku.

 

Roto NX: nowe elementy

 

Skrótowy przegląd elementów:

- Strona zawiasowa P do okien z PVC: 130 kg w standardzie. Jednolite rozmieszczenie wkrętów i otworów w wersji standardowej sprawia, że w przypadku skrzydeł o masie do 130 kg zbędne są dodatkowe wkręty, co przyśpiesza montaż.

Standardowa strona zawiasowa (wspornik rozwórki i wspornik zawiasu dolnego) do skrzydeł o masie do 130 kg to mniej elementów. Rozwórka składająca się z ramienia i prowadnicy posiada zintegrowany system mikrowentylacji; nie jest potrzebny dodatkowy element na ościeżnicy. Do redukcji liczby elementów przyczynia się prowadnica rozwórki, stosowana jako prawo- i lewostronna.

Strona zawiasowa do skrzydeł o masie 130 kg i 150 kg umożliwia wykonanie dużych nowoczesnych okien z ciężkimi szybami. Prowadnica rozwórki ze zintegrowaną mikrowentylacją przyczynia się do polepszenia komfortu pomieszczeń dzięki łatwej obsłudze skrzydła z mikrowentylacją – klamka ustawiona w pozycji 135° automatycznie aktywuje funkcję wietrzenia.

Harmonijna optyka: zawias rozwórki 130 kg zakrywa wszystkie wkręty.
Szeroka paleta kolorów osłonek i uzupełnienie oferty o zawiasy w kolorze tytanowym.

 

20180202roto Rozworka zintegorwana mikrowentylacja

 

 

- „TiltSafe“: Trzy stalowe zaczepy do bezpiecznego uchyłu w wariantach prawym lub lewym, w połączeniu z innymi elementami – antywyważeniową rolką ryglującą i klamką zamykana na klucz – wystarczają do osiągnięcia certyfikowanej klasy odporności na włamanie RC2 okien w pozycji uchylnej. Opcjonalne wyposażenie w ukryty, elektroniczny napęd uchylająco-ryglujący „Roto E-Tec Drive” pozwala na wygodne podłączenie do systemu Smart home. Uchył 65 mm zapewnia lepszy klimat pomieszczeń dzięki dużej wymianie powietrza, dostępny zarówno w wersji mechanicznej jak i elektrycznej.

 

 

 

 

20180202roto TiltSafe Uchyl RC2

 

- Zasuwnica o dużym dornmasie: oddzielenie listwy oraz kasety / zamka zasuwnicy dla dornmasów powyżej 25 mm, zmniejsza liczbę elementów i tym samym redukuje potrzeby magazynowe przy zachowaniu możliwości indywidualnego doboru elementów. „System EasyMix” umożliwia montaż bez użycia wkrętów, ponieważ listwa i kaseta / zamek zasuwnicy łączone są ze sobą zaciskowo.

 

20180202roto Zasuwnica duze dornmasy

 

- Zasuwnica środkowa Plus do okien 2-skrzydłowych: jednoczęściowe cięgno przemieszcza się współbieżnie z dźwignią. Wynikiem tego jest jednolite rozmieszczenie zaczepów na skrzydle aktywnym i biernym. Zasuwnice środkowe dostarczane są jako otwarte, w pozycji blisko 180°, co odczuwalnie przyspiesza ich docinanie i montaż na skrzydle. W pozycji otwartej dźwignia znajduje się w pozycji prawie 180°, co poprawia komfort obsługi okna i ogranicza ryzyko zranienia.

 

- Blokada błędnego położenia klamki: możliwa jest szybka korekta w przypadku błędnego montażu dzięki możliwości zamiany stron (prawa/lewa).

 

- Zatrzask mechaniczny do drzwi balkonowych: regulacja w pionie elementu na skrzydle sprawia, że ustawienie względem siebie elementu na ościeżnicy i na skrzydle jest bardzo proste. Stabilna konstrukcja, wykorzystująca dwie wewnętrzne, nie wyginające się, spiralne sprężyny, zwiększa trwałość i niezawodność zatrzasku.

 

20180202roto Motyw kampanii Roto NX

 

 

Korzyści:

- wysoka rentowność, prosty i szybki montaż zarówno w produkcji jak i na budowie, wydatnie ogranicza nakłady magazynowe i logistyczne oraz pozwala oszczędzić czas i pieniądze.

 

- wysoki poziom bezpieczeństwa – i to na wielu płaszczyznach. Po pierwsze nowe elementy zapewniają lepszą ochronę antywyważeniową, np. klasa RC2 w pozycji uchylnej.

 

- więcej komfortu. Z jednej strony prosty montaż, trwałość i niezawodność. Z drugiej strony większy komfort życia dzięki udoskonalonym funkcjom wentylacji i kompatybilności z systemami inteligentnego domu.

 

- nowoczesny design. Uzyskany dzięki maskującym osłonkom, estetycznym powłokom malowanym proszkowo i ukrytym wkrętom zawiasu rozwórki. Dodatkowo duża nośność skrzydła umożliwia realizację nowoczesnych wnętrz z dużymi oknami.

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.