2018 10 6 1

 

 

Zbliża się największe w Polsce święto branży szklarskiej. Już 14-17 listopada w Poznaniu, podczas Targów Glass, spotkają się liderzy i najwięksi „gracze” rynku, aby nawiązać kontakty biznesowe, poznać z bliska nowości oraz prześledzić aktualne trendy. Nie zabraknie także aspektu ekologii i edukacji.

 

Jedną z atrakcji dla zwiedzających będą pokazy technik zdobienia szkła. To jedno z najbardziej widowiskowych wydarzeń Targów Glass 2018. Nie często można „na żywo” zobaczyć cały proces powstawania przedmiotów szklanych, począwszy od wytopu surowego szkła w piecu hutniczym, poprzez jego wstępne formowanie, termoformowanie i zdobienie w procesie fusingu.

 

Malowanie, zdobienie poprzez piaskowanie, a na końcu użycie fragmentów szkła jako elementów witraża – to wyjątkowy spektakl, którego świadkami będą zwiedzający targi Glass.

 

Pokazom potowarzyszą interaktywne warsztaty. Widzowie będą mogli własnoręcznie wykonać np. szklaną biżuterię.

 

Wymiar edukacyjny ma również kolejna edycja konkursu EduPak Polska propagującego wiedzę o recyklingu i drugim życiu szkła wśród przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich. Ideą przedsięwzięcia jest kreatywne przedstawienie przez dzieci i młodzież idei „zero waste”, odwołującej się do ponownego i praktycznego wykorzystania opakowań szklanych, a także ich segregowania i przetwarzania. Wystawa nagrodzonych prac będzie towarzyszyć targom Glass.

 

 

2018 10 6 2

 

 

2018 10 6 3

 

 

Glass to jednak przede wszystkim spotkanie przedstawicieli świata biznesu i okazja do nawiązania ważnych relacji partnerskich. Spośród firm branżowych udział w najbliższej edycji targów potwierdzili m.in.: ATAR GLASS, BARBARIC, CDA POLSKA, GLASS-SERWIS, MEKANIKA, Q-GLASSTECH.

 

Zwiedzający będą mieli okazję do przyjrzenia się światowym trendom branżowym.

 

Poznańskie targi Glass to jedyne profesjonalne targi w Polsce poświęcone szkłu, przedstawiające maszyny, urządzenia i akcesoria oraz sposoby wykorzystania tego materiału w architekturze, opakowaniach, dekoracjach oraz budownictwie. W Poznaniu nie zabraknie nowości rynkowych, które prezentować będą wystawcy krajowi i zagraniczni.

 

Widząc ogromny potencjał drzemiący w tym wyjątkowym spotkaniu specjalistów, odwiedzającymi targi Glass są: producenci wyrobów ze szkła, zakłady szklarskie, huty szkła, zakłady produkujące szkło płaskie, projektanci i architekci: przestrzeni miejskiej, ogrodów, terenów zielonych, jak również deweloperzy i inwestorzy.

 

Targom Glass będą towarzyszyć targi Stone, prezentujące ekspozycje wystawców z Polski i zagranicy: dystrybutorów kamienia naturalnego, producentów i dystrybutorów maszyn oraz specjalistycznego sprzętu do cięcia i jego obróbki.

 

Ubiegłoroczna edycja Glass i Stone zgromadziła ponad 5000 uczestników z takich krajów, jak Białoruś, Chiny, Chorwacja, Czechy, Finlandia, Hiszpania, Indie, Irlandia, Litwa, Niemcy, Norwegia, Rumunia, San Marino, Słowacja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

 

Podobnie jak w poprzednich latach patronat medialny nad wydarzeniem objął miesięcznik „Świat Szkła”.

 

Więcej informacji o targach Glass na: www.glass.mtp.pl 

 

 

„Świat Szkła” jest patronem medialnym Targów Glass

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 10/2018

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.