2018 11 47 2Oprócz używanej dotychczas, obowiązującej normy DIN 18008-2:2012-12, jest teraz również możliwość wykonywania obliczeń zgodnie z aktualnym projektem E DIN 18008-2:2018-05.

 

Ze względu na mniejsze wymagania dotyczące obciążeń klimatycznych możliwe jest wykonanie szyb o małych rozmiarach ≤2 m², przy niższej grubości szyby niż poprzednio.

 

W GLASGLOBAL® za pomocą kilku obliczeń można uzyskać weryfikację statyki swojego oszklenia zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi częściami normy DIN 18008.

 

2018 11 47 1

 

Co się zmieniło w nowej edycji normy?
Nową edycję normy stosuje się do wielokomorowych szyb zespolonych o wielkości ≤2 m² i grubości pojedynczych tafli szkła co najmniej 4 mm.

 

W czterech decydujących kombinacjach obciążeń, częściowy współczynnik bezpieczeństwa dla obciążeń klimatycznych jest zredukowany do 1,0.

 

Częściowy współczynnik bezpieczeństwa γm dla dopuszczalnego naprężenia Rd dla szkła typu „float” zmniejsza się z 1,8 do 1,2.

 

Nasza aplikacja generuje wszystkie niezbędne weryfikacje dla twoich obliczeń i wyszczególnia je wyraźnie w formie wydruku.

 


GLASGLOBAL® – wymiarowanie szkła wg DIN 18008 część 1-6
Dużą zaletą tego oprogramowania jest nie tylko przyjazny dla użytkownika interfejs, ale także liczne ustawienia wstępne, które opierają się na wartościach empirycznych lub standardowych specyfikacjach.

 

Te pomocne dane wejściowe pomagają użytkownikowi włożyć mniej wysiłku w poznanie reguł technicznych i przepisów oraz zagwarantować obliczenia, które są zgodne z normami.

 

Eksperci aplikacji mają możliwość samodzielnego zdefiniowania wszystkich współczynników, założeń obciążenia lub innych wartości charakterystycznych.

 

Aby zaoszczędzić na kosztach, można indywidualnie określić zakres oprogramowania, kupując tylko te moduły, które są istotne dla zastosowania w firmie produkcyjnej. Pozwala to dostosować GLASGLOBAL® do indywidualnych potrzeb.

 

Nowy algorytm kalkulatora MES
Nowy algorytm obliczeniowy, który działa w oparciu o metodę elementów skończonych, umożliwia szczegółowe obliczenie skomplikowanego oszklenia w bardzo krótkim czasie.

 

Obrazowa wizualizacja pozwala na pierwszy rzut oka zobaczyć, gdzie wzrasta napięcie lub ugięcie.

 


Bezpieczeństwo inwestycji na przyszłość
Niezależnie od tego, czy jesteś rzemieślnikiem czy inżynierem budowlanym, dzięki intuicyjnej obsłudze i szerokiemu wsparciu użytkowników, otrzymasz obliczenia statyczne w szybkim czasie.

 

Od prostego wymiarowania okna do obliczeń nietypowych konstrukcji, dzięki oprogramowaniu GLASGLOBAL®, wszystkie możliwości obliczeń są dostępne.

 

Klient może polegać na wieloletnim doświadczeniu Sommer Informatik w zakresie specjalistycznego oprogramowania w zakresie fizyki budowli.

2018 11 47 1a

Informacje i darmowa wersja demonstracyjna na: https://www.sommer-informatik.com/glas-global

 

 2018 11 47 1b

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji: Świat Szkła 11/2018

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.