Somfy, czołowy producent automatyki domowej oraz inteligentnych systemów sterowania, wprowadził do oferty nową wersję napędu do żaluzji fasadowych. Mowa o J4 io z serii Protect, który wyróżnia się nowymi funkcjami, takimi jak wykrywanie oblodzenia w momencie startu i detekcja przeszkód przy ruchu w górę. Wykorzystanie napędu w połączeniu z rozwiązaniami automatyki pogodowej pozwala zapewnić odpowiedni komfort cieplny i wizualny w każdym pomieszczeniu o dużej powierzchni przeszklenia.

 

2081212 Somfy naped J4ioProtect

 


Głównym celem zastosowania osłon okiennych jest zapewnienie odpowiedniego poziomu nasłonecznienia we wnętrzach w zależności od pory roku. Jednym z rozwiązań są żaluzje fasadowe, które zdobywają coraz więcej zwolenników ze względu na możliwości adaptacyjne i walory estetyczne.

 

2081212 Somfy TaHoma premium

 

Wykorzystanie napędów J4 z serii Protect do automatyzacji żaluzji fasadowych umożliwia płynne zarządzanie ilością światła przedostającego się do pomieszczeń poprzez regulację kąta nachylenia lameli zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

 

Żaluzje fasadowe chronią również naszą prywatność, zachowując jednocześnie dostęp do widoku na zewnątrz.

 

2081212 Somfy zaluzje fasadowe napedJ4 2

 

Nowe funkcje detekcji
Nowa wersja napędu J4 wyróżnia się funkcjami wydłużającymi żywotność żaluzji.

 

Jest to przede wszystkim wykrywanie przeszkód przy ruchu żaluzji w górę. W takim przypadku napęd zatrzyma się automatycznie i zmniejszy naprężenie taśm (tzw. back release).

 

J4 io Protect posiada również funkcję detekcji oblodzenia w momencie startu napędu.

 

Żaluzja chroniona jest przed uszkodzeniem w czasie intensywnych opadów śniegu i przy niskich temperaturach.

 

2081212 Somfy zaluzje fasadowe napedJ4 5


Ponadto napęd J4 io Protect współpracuje z czujnikami pogodowymi, takimi jak Sunis Wirefree II io (czujnik nasłonecznienia) i Elios io (czujnik wiatru).

 

Dzięki dynamicznej regulacji dopływu światła do pomieszczenia unikniemy jego nadmiernego nagrzania w upalne dni, a czujnik wiatru spowoduje zamknięcie żaluzji, chroniąc ją przed uszkodzeniem w czasie porywistych wiatrów.

 

2081212 Somfy zaluzje fasadowe napedJ4 4

 


Komfortowe sterowanie w inteligentnym budynku
J4 io Protect należy do rodziny napędów działających w bezprzewodowej technologii io-homecontrol®.

 

Przesyłane w niej do użytkowników informacje zwrotne pozwalają poznać położenie poszczególnych żaluzji czy wręcz lamel w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możemy kontrolować żaluzje nie ruszając się z miejsca i zarządzać nimi zdalnie.

 

Wygodne opcje sterowania pozwalają korzystać z rozwiązań lokalnych, takich jak sterownik naścienny Smoove, piloty Situo Variation io, Nina i Nina Timer, a także przez internet za pośrednictwem aplikacji centrali smart home TaHoma® Premium i Connexoon Window io.

 

Wraz żaluzjami możemy sterować innymi urządzeniami w domu, takimi jak rolety, markizy, pergole, bramy, drzwi czy oświetlenie. Dzięki temu nasz dom jest zawsze pod kontrolą, a urządzenia połączone jedną siecią będą sprzymierzeńcami domowników w ich codziennym życiu.

 

2081212 Somfy zaluzje fasadowe napedJ4 1

 


Wersja napędu J4 io Protect to kolejny krok do maksymalnego wykorzystania naturalnego światła w miejscach pracy, obiektach publicznych i w domach prywatnych.

 

Możliwość regulacji dopływu naturalnej energii słonecznej do wnętrz ogranicza zapotrzebowanie zużycia sztucznego światła i klimatyzacji, a tym samym pozwala obniżyć koszty energii. Zapewnia również doskonałe warunki otoczenia dla osób mieszkających lub pracujących w budynkach, co przekłada się na ich lepsze samopoczucie i zwiększoną wydajność pracy.

 

2081212 Somfy zaluzjeFasadowe napedJ4 3

 

Dla instalatora
- Napęd ze zintegrowanym odbiornikiem radiowym io - brak odbiornika na kablu, łatwiejsza instalacja.
- Wygodne programowanie napędu J4 io Protect – za pomocą pilota lub zestawu nowoczesnego instalatora Set&Go marki Somfy.
- Automatyczna regulacja górnego położenia krańcowego – napęd zapamięta wprowadzone ustawienia (położenie dolnej listwy względem blendy) i samoczynnie przywróci je po 50 cyklach pracy, a zatem w przypadku niechcianej zmiany w konfiguracji napęd wyreguluje się automatycznie.
- Produkt występuje w trzech wersjach, w zależności od potrzeb, różniących się od siebie momentem obrotowym – 6 / 10 / 18 Nm. Wszystkie pracują z taką samą znamionową prędkością obrotową wynoszącą 24 obr./min. • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.