W ciągu najbliższych tygodni ukaże się długo wyczekiwana, kolejna edycja programu LogiKal 11.4. Priorytetem przy jej projektowaniu była odpowiedź na potrzeby rynku i użytkowników. To właśnie one wyznaczyły kierunek rozwoju tej multiplatformy.

 

Pod delikatnie odświeżonym interfejsem kryje się funkcjonalne narzędzie naszpikowane zwiększającymi wydajność nowinkami, a przy okazji ułatwiającymi codzienną pracę.

 

Odpowiedzialni za rozwój developerzy przy tworzeniu najnowszej edycji „wzięli na warsztat” sugestie i życzenia płynące z najważniejszego źródła, czyli od tych, którzy pracują z LogiKalem na co dzień. Proces projektowania konstrukcji może być efektywniejszy już od samego początku, dzięki wyczekiwanej możliwości importu siatki z dowolnej pozycji. Nie ma tu ograniczeń ze względu na rodzaj systemu, siatka fasady może zostać wykorzystana w systemie okienno-drzwiowym i odwrotnie.

 

2020 01 46 1

 

Niewątpliwie pozwoli to oferentom na kolejny krok w stronę ich klientów, dzięki jeszcze szybszemu tworzeniu wielowariantowych ofert. Nie ma dobrych okien, drzwi i fasad bez dobrego szklenia. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań pozwala tworzyć rozbudowane, specjalistyczne bazy wypełnień, a ich uporządkowanie i współdzielenie wewnątrz firmy jest niezwykle proste w wersji 11.4.

 

Szkła z własnej bazy danych mogą być z łatwością zaimportowane do listy obiektowych i dostosowane do wymagań konkretnego projektu. W zestawieniu z możliwością kategoryzacji szkieł obiektowych na liście czas potrzebny na odnalezienie potrzebnego pakietu skraca się do minimum.

 

Nazewnictwo szkleń może być niekiedy skomplikowane dla osób spoza branży. A przecież finalni odbiorcy, nie są zobligowani do tak szczegółowej wiedzy, np. czym różni się szkło float od VSG. Dużo łatwiej podjąć im decyzję odnośnie zakupu, gdy folia jest zobrazowana na przekroju. Tak bardzo istotna grubość całego zespolenia, także jest wyświetlana w postaci etykiet, co zwiększa przejrzystość informacyjną wszystkim, którzy stykają się z konstrukcją na każdym jej etapie.

 

Wizualne łączenie przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej budynku, poprzez stosowanie dużych powierzchni szklanych z ograniczeniem zastosowania profili do minimum, to standard nowoczesnego projektowania. Jedyne ograniczenie jest narzucane przez prawa fizyki, które wymagają zachowania pewnych limitów wielkości szkła. Możliwość dowolnego dodawania bezszprosowych połączeń szkła pozwoli użytkownikom programu na kolejny krok do przodu w odzwierciedlaniu marzeń klientów.

 

Projektowanie drzwi to obecnie dużo więcej niż tylko wybór odpowiednich profili i koloru z palety RAL. Dbałość o bezpieczeństwo, funkcjonalność i prostotę sprawiły, że to te właśnie konstrukcje zostały dopieszczone, dzięki wprowadzeniu licznych innowacji konstruowania. Przykładowo dodana funkcja drzwi ewakuacyjnych pozwala na określenie kierunku ewakuacji na wszystkich rysunkach, a także umieszczenia numerów certyfikatów w specyfikacji, czyniąc dokumentację więcej niż kompletną.

 

LogiKal 11.4 i zawarte w nim rozwiązania to także ukłon w kierunku technologów. Od tej pory program rozpoznaje próg jako profil i automatycznie dodaje na nim obróbki. W razie potrzeby, można dodać własne obróbki i rozwiązania (np. specjalne profile) pod progiem. Natomiast w zabudowach witrynowych długości modyfikatorów ramy i słupków okiennych mogą być definiowalne niezależnie od długości profilu, do którego są przykręcane.

 

 2020 01 46 2

Zilustrowanie folii w szkleniu na przekroju

 

2020 01 46 3

Produkcja drzwi ewakuacyjnych nie musi być skomplikowana, ponieważ opracowaliśmy sposób, jak to uprościć przy pomocy naszego programu

 


Dobór okuć drzwiowych i okiennych to kwestia delikatna, a możliwa liczba kombinacji jest prawie nieograniczona. Wszyscy użytkownicy mogą mieć dostęp do tych samych rozwiązań standardowych, ponieważ każdą konfigurację można zapisać i używać we wszystkich projektach jako predefiniowaną. Nazewnictwo jest w pełni dowolne, a edycja części (np. zamków, klamek, czy zawiasów) dostępna, gdy tylko zachodzi taka potrzeba.

 

Nowe funkcje LogiKala 11.4 wspierają na wiele sposobów: pomagają w ustandaryzowaniu projektowanych konstrukcji, zoptymalizowaniu zarządzania materiałem i oszczędności czasu. Także i w bardziej wymagających konstrukcjach, jakimi są drzwi podnośno-przesuwne. Popularne HS-y narożne mogą być już bez przeszkód wyceniane i produkowane. Okucia inne niż zapewnione przez systemodawcę? Nie ma problemu. Bezpośrednio po wyborze schematu konstrukcji następuje wybór dostawcy okuć1.

 

Innowacje nie ominęły projektowania konstrukcji fasadowych, gdzie można zaoszczędzić dużo czasu przy użyciu nowej funkcji jaką jest wielokrotne pozycjonowanie podpór i ich automatyczne rozmieszczenie, zgodnie z określonymi wcześniej odległościami. Obustronne załamania np. dziewięćdziesiąt stopni, przy wykorzystaniu przeznaczonego do tego profilu słupa, sprowadzają się do zaledwie kilku kliknięć.

 

Proces ofertowania wzbogaca się jeszcze bardziej zyskując dodatkową przejrzystość. W wariantach progów i okuciach okiennych można dodawać swoje teksty, które po aktywacji w ustawieniach stają się widoczne na każdej ofercie. Ale to nie wszystko, ponieważ automatycznie zaciągane do tej pory opisy konstrukcji stały się edytowalne na etapie generowania wydruku.

 

Wymienione powyżej funkcjonalności, to zaledwie jedne z wielu dostarczonych razem z najnowszą wersją programu LogiKal 11.4. Te i sporo innych zostało przedstawionych na darmowych Webinariach, które miały miejsce w minionym grudniu i styczniu.

 

2020 01 46 4

Wielokrotne pozycjonowanie podpór kołków/rolkowych. Jeśli sytuacja na budowie pozwala na równe rozmieszczenie podpór wzdłuż ścian/stropów, LogiKal może rozmieścić podpory automatycznie

 

Ze względu na duże zainteresowanie, filmiki z nich dostępne na kanale YouTube firmy Orgadata East Europe. Zaś na stronie www dostępny będzie newsletter w formie interaktywnego samouczka ze wszystkich wprowadzonych nowości. Kolejne Webinaria o programie już w lutym, dlatego warto być na bieżąco.

 

Najnowsze rozwiązania dla automatyzacji i wdrożenia założeń przemysłu 4.0 w produkcji okien, drzwi i fasad z aluminium i stali.


Chcesz się z nami skontaktować? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz od nas lub zadzwoń: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | lub 94 348 08 81
www.orgadata.pl1 Dostępność funkcji jest zależna od systemu profili.

 

Beata Culkowska

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 01/2020
   

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.