Keraglass jest znany z produkcji pieców hartowniczych, których jest w standardowej ofercie: 12 pieców oscylacyjnych i 7 pieców do obróbki szkła płaskiego. Poza tym systemy wyginania szkła odpowiadające każdemu rodzajowi produkcji. Firma dostosowuje każde urządzenie do specyficznych oczekiwań klienta, dla którego potrzeb urządzenie zostaje dokładnie przeanalizowane, a następnie rozwinięte w odpowiednie opcje, aby na końcu dostarczyć maszynę dostosowaną do wymogów klienta, jego potrzeb produkcyjnych i przestrzennych.

 
 Widok ze skanera IR

Po zakończeniu instalacji klient może natychmiast stwierdzić niskie zużycie energii elektrycznej, co przynosi zysk już na pierwszej płycie szkła: koszt operacyjny jest widocznie zredukowany.

 
 Piec hartowniczy – oscylacyjny

Projektowanie i realizacja bazują na następujących koncepcjach:

. nie rozpraszać energii termicznej: zapewnia się izolację płytami z włókna ceramicznego i płytami pokrywającymi ceramiczne wytłoczenia, zdolne wytrzymać aż do 1250oC. Taka temperatura nigdy nie zostaje osiągnięta przez urządzenie (temperatura robocza to około 700oC), ale zapewnia się perfekcyjną izolację i nieograniczoną w czasie trwałość, oraz pewność, że komora grzewcza pozostanie zawsze dokładnie wyczyszczona;  

. optymalizacja energii wykorzystywanej w fazie ogrzewania: używane są wtedy statyczne wyłączniki elektroniczne (SCR), sterowane bezpośrednio z PLC.
Poza tym komora ogrzewania podzielona jest w sposób matrycowy i każdy pojedynczy element może być zarządzany oddzielnie, pozwalając operatorowi na przygotowanie każdego typu wyginania pod wpływem temperatury, poprzez regulację temperatury i mocy każdej strefy oraz czas i prędkość;

. nie marnować energii podczas hartowania: każdy przewód i każda część jest przemyślana i zoptymalizowana dla zagwarantowania jak najlepszego przepływu powietrza. Poza tym wentylator sterowany jest silnikiem na prąd stały, dla umożliwienia regulacji obrotów i upewnienia się o prawidłowych i precyzyjnych ilościach powietrza przy każdej grubości i wymiarach produktu.

  
 Komora wstępnego grzania

Pozytywna jest możliwość niezależnego poruszania pasami i rolkami, bez potrzeby wymontowywania śruby. Pozostałe elementy, które są potrzebne dla zapewnienia dobrej pracy urządzenia to wałki krzemowe, płytki ze stali inox, taśma transportująca stłuczkę itd.

Dla ułatwienia przekazywania poleceń podczas hartowania i sterowania w sposób bezpośredni, w urządzeniach Keraglass zainstalowany został skaner pomiędzy sekcjami grzania i hartowania: termografia części opuszczanych. Otrzymany obraz pozwala na weryfikowanie temperatury płyt w każdym punkcie i na ewentualne natychmiastowe korekty. Obrazy poprzednich ładunków zapamiętywane są w archiwum.

Dla klientów bardziej wymagających zaprojektowana została komora wstępnego spalania. Taka sekcja ma takie same wymiary jak komora podstawowa, ale nowy system jest wzmocniony dla wstępnego ogrzewania płyt/tafli szkła. Dzięki takiemu rozwiązaniu redukuje się czas grzania zarówno obecnych rodzajów szkła jak i szkła nowej generacji m.in. niskoemisyjnego low-E.

Ten olbrzymi potencjał elastyczności pozwala klientowi na stosowanie każdego typu szkła, dostępnego obecnie, a także w latach następnych.

  
 Linia do sitodruku i emaliowania

Firma KERAGLASS proponuje również szeroką gamę maszyn do sitodruku i emaliowania. W tej rodzinie maszyna najbardziej doceniana ze względu na swoją niezawodność to suszarnia, która powstała na bazie kontynuacji doświadczenia w produkcji pieców hartowniczych. Urządzenie pokryte jest wewnątrz stalą inox, tak samo jak wszystkie przewody a nawet wentylatory, gwarantując stałą jakość.

  
 Rolki systemu transportowego

Maszyny do sitodruku doceniane są przez klientów dzięki szerokim możliwościom regulacji, łatwości obsługi, ilości wyposażenia i szybkości drukowania. Te charakterystyki gwarantują precyzję rysunku co do dziesiętnych części milimetra. Wysoka wydajność i czas zmiany formatu zredukowany został do minimum: te fundamentalne cechy pozwalają maszynom do sitodruku KERAGLASS na przeprowadzenie procesu drukowania na najwyższym poziomie.

Oferta zawiera maszyny również dla elementów o małych wymiarach, służące do specjalnych produkcji.

Poza tym KERAGLASS jest zdolny zaprojektować linie do sitodruku (do 4 kolorów) lub linie sitodruku równoległe i kompletnie zautomatyzowane, które pozwalają na znaczne oszczędności.

 
 Walcarka RAINBOW

więcej informacji: Świat Szkła 7-8/2006
 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.