Cyfryzacja jest teraz czymś więcej niż tylko przemijającym trendem. Przetwórcy szkła łączą się z dużą ilością danych, otrzymując konkretne korzyści.

 

Są w sytuacji odkrywcy, który szuka więcej informacji – teraz łatwo i automatycznie – dla swojego wyposażenia i maszyn.

2020 02 10 1glaston FC Series tempering line

 

Odkryli, że te dane są kluczem do uruchomienia skuteczniejszych sposobów osiągnięcia wyższego czasu sprawności, produkowania lepszej jakości produktów – a nawet lepszej niż wcześniej obsługi klientów.

 

Na Fensterbau Frontale 2020 firmy Glaston i Bystronic glass pokażą przykłady możliwości najnowszych technologii opartych na cyfryzacji.

 

Dzięki temu odwiedzający stoisko dowie się, jakie proste kroki może podjąć, aby wykorzystywać dane dostarczane przez jego urządzenia?

 

Dlaczego przekłada się to na dłuższą żywotność maszyny? Jak można wytwarzać produkty jeszcze lepszej jakości? Dostarczane dane pozwalają również zapewnić doskonałą obsługę klienta.

 

2020 02 10 1glaston BVACOOM

 


Obsługa szkła na zupełnie nowym poziomie
B’VACOOM to całkowicie nowa generacja urządzeń manipulacyjnych do wydajnego przetwarzania szkła płaskiego, które Bystronic glass po raz pierwszy zaprezentuje na Fensterbau Frontale 2020.

 

Ta nowo opracowana generacja maszyn z powodzeniem łączy tradycyjną produkcję sprzętu z cyfrową transformacją.

 

2020 02 10 1glaston BVACOOM Display

 

Zintegrowana kontrola obciążenia zapewnia podnoszenie tylko odpowiedniej masy maksymalnej.

 

Przy pomocy automatycznego sterowania próżnią przyssawki wyświetlają wszelkie możliwe jej straty i natychmiast się wyłączają, jeśli próżnia dla żądanej masy nie jest już dostępna.

 

Ponadto, dzięki nowej generacji B’VACOOM możliwa jest konserwacja wyprzedzająca.

 

Zintegrowane czujniki inteligentnie sygnalizują wszelkie istotne zmiany w przyssawkach lub innych elementach, które mogą wpływać na wytwarzanie podciśnienia.

 

2020 02 10 1glaston ProL laminating line 2

 

Ergonomiczna konstrukcja i sprawdzone, stabilne prowadzenie maszyn B’VACOOM wymagają minimalnego wysiłku ze strony operatora.

 

Nowo zaprojektowany ekran dotykowy oferuje prostą obsługę maszyny i liczne narzędzia analityczne, takie jak analiza codziennej wydajności.

 

Zwiększone funkcje bezpieczeństwa obejmują między innymi ochronę hasłem urządzeń obsługujących B’VACOOM przed nieuprawnionym użyciem.

 

2020 02 10 1glaston ProL laminating line 1

 

Zastosowanie cyfryzacji w praktyce do obróbki cieplnej szkła
Nowa wersja linii do hartowania szkła płaskiego Glaston FC Series oferuje wysoki poziom automatyzacji i inteligentne sterowanie procesem.

 

Insight Assistant Pro zapewnia inteligentną pomoc online, a Insight Reporting Pro pozwala użytkownikom śledzić wszystkie trendy online i poprawiać ogólną wydajność na potrzeby długoterminowego planowania strategicznego.

 

Kolejną, nową funkcją jest aktywna technologia kontroli krawędzi, aktywowana przez inteligentne profilowanie chłodzenia, która automatycznie dostosowuje się do rozmiaru szkła, eliminując problemy z podnoszeniem krawędzi.

 

2020 02 10 1glaston Glaston

 

Linia do laminowania szkła Glaston ProL jest teraz wyposażona w najnowszą technologię cięcia folii PVB oraz konwekcyjną komorę grzewczą, która zapewnia niezwykle wysoką elastyczność procesorom szklanym.

 

Nadaje się do wszystkich rodzajów szkła, nawet drukowanego i niskoemisyjnego, a także może laminować szkło w każdym rozmiarze.

 

Raportowanie Glaston Insight jest teraz dostępne dla linii Glaston ProL do monitorowania online danych dotyczących procesów produkcyjnych w piecu, zużycia energii i potrzeb konserwacyjnych. 


Odwiedź firmy Glaston & Bystronic glass w hali 3A, stoisko 303

 

2020 02 10 1a

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 02/2020
   

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.