DIAPOL – światowy partner produkujący narzędzia diamentowe i polerujące
dla przemysłu szklarskiego

      Na początku roku 2006 na międzynarodowym rynku narzędzi do obróbki szkła pojawił się nowy gracz: firma DIAPOL, której początek dała firma Bavelloni. DIAPOL to firma z oddzielną i niezależną osobowością prawną, wyspecjalizowana w sektorze narzędzi diamentowych i polerujących do obróbki szkła, korzystająca z ogromnego, ponad 60-letniego własnego doświadczenia w branży narzędzi o najwyższej jakości.

Młoda organizacja z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem
     Dzięki swojemu pochodzeniu, DIAPOL może dzisiaj korzystać ze wszystkich atutów młodej i dynamicznej firmy, która jednocześnie korzysta z kilkudziesięcioletniego doświadczenia w projektowaniu i produkcji narzędzi, wychodząc naprzeciw potrzebom przemysłu obróbki szkła zarówno we Włoszech jak i na całym świecie.
     Nazwa DIAPOL – która łączy w sobie podstawę słowotwórczą “Diamond” (Dia) i “Polishing” (Pol) – wskazuje na zadania firmy: Diapol to światowy partner na rynku narzędzi dla przemysłu szklarskiego – produkujący i dystrybujący tarcze diamentowe i polerujące do obróbki szkła płaskiego.

Jakość i zawansowana technologia produktów: lepsze parametry przy niższych kosztach
     Siła DIAPOL polega głównie na ogromnym doświadczeniu opartym na badaniach i rozwoju systemu „maszyna – narzędzie” – stanowiącym ogromne dziedzictwo know-how zdobywane przez lata, które teraz pozwala firmie DIAPOL oferować produkty o najwyższej jakości z rozwiązaniami odpowiednimi dla wszystkich szlifierek działających na tym rynku, a także dla szlifierek wszystkich producentów.
     Rozwój nowych produktów i unowocześnianie technologii są częścią ciągłego procesu badawczego ukierunkowanego na dalsze umacnianie pozycji w przyszłości. Jest to odpowiedź na ogromny rozwój przemysłu szklarskiego, a co za tym idzie rosnące oczekiwania dotyczące wysokiej jakości, wydajności i automatyzacji.

Jeden dostawca szerokiej gamy narzędzi
     Aktualnie DIAPOL jest światowym liderem dostaw narzędzi odpowiednich do wszystkich rodzajów szlifierek.
     W każdej szlifierce pracują zarówno tarcze szlifujące, jaki i tarcze polerujące, zatem rola każdej z nich ma fundamentalne znaczenie dla uzyskania wysokiej jakości produktu finalnego.
     Zwiększenie osiągów maszyny jest wynikiem dużego doświadczenia i umiejętności inżynierów firmy DIAPOL w dziedzinie narzędzi diamentowych i tarcz polerujących.
     Zakres oferty DIAPOL obejmuje 10 grup produktów makro, a magazyn oferuje 32.000 narzędzi gotowych do natychmiastowej dostawy, gwarantując tym samym szybki i skuteczny serwis.

Międzynarodowa sieć dystrybucji
     Swoje produkty DIAPOL dystrybuuje poprzez międzynarodową organizację sprzedaży, w której skład wchodzą agenci i dealerzy.
     DIAPOL dąży do rozwoju marki i kanałów sprzedaży współpracując z dystrybutorami i agentami licznych producentów maszyn do obróbki szkła płaskiego.

DiaPol S.r.l.
Via dell’Industria, 1; 22070 Bregnano (Co) – Italy; Tel. 0039 031 728530 r.a.; Fax 0039 031 728519
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
DiaPol wchodzi w skład Glaston Corporation

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.