20200303 EPPA 1Europejskie Stowarzyszenie Producentów Okien z Tworzyw Sztucznych i Pokrewnych Wyrobów Budowlanych (EPPA), jego członkowie i współwystawcy rezygnują z udziału w tegorocznym Fensterbau Frontale, który niedawno został przeniesiony na czerwiec 2020 r.

 

Główni gracze na europejskim rynku profili z tworzyw sztucznych zgadzają się, że obecny kryzys COVID 19 na to nie pozwala.

 

W poniedziałek 9 marca 2020 r. kierownictwo targów poinformowało branżę profili okiennych z tworzyw sztucznych, że Fensterbau Frontale odbędzie się w dniach od 16 do 19 czerwca 2020 roku.

 

Powodem odroczenia jest obecny kryzys związany z koronawirusem, który dotyka nie tylko Niemcy, ale cały świat.

 

Decyzja wiodących w Europie targów stolarki okiennej i drzwiowej ma szczególny wpływ na naszą branżę. Z tego powodu przemysł intensywnie zajmował się w ostatnich dniach bieżącą sytuacją i możliwymi skutkami pandemii COVID 19.

 

Ponieważ przyjmuje się, że szczyt ekspansji jest jeszcze przed nami, nie ma pewności, czy w ogóle można utrzymać alternatywną datę w czerwcu.

 

 

Odmowa wiodących dostawców systemów
Te rozważania i ich wyniki pozwalają na wyciągnięcie tylko jednego wniosku: odwołanie udziału w targach. Oznacza to, że ani Stowarzyszenie EPPA, ani Stowarzyszenie na Rzecz Jakości Systemów Okien z Tworzyw Sztucznych (Gütegemeinschaft Kunststoff-Fensterprofilsysteme) jako współwystawcy, ani jego członkowie aluplast, Deceuninck, Gealan, Rehau, Salamander, Schüco, Rehau i Veka, a ponadto profine nie będą reprezentowani w Norymberdze w czerwcu 2020 roku.

 

"Ze względu na napiętą sytuację, data czerwcowa jest bardzo mało prawdopodobna, więc należy znaleźć nową alternatywną datę w bardziej odległej przyszłości ", podkreśla Charlotte Röber, dyrektor zarządzająca EPPA.

 


Branża pozostaje zdolna do działania
Pomimo odwoływania imprez i spotkań, branża pozostaje zdolna do działania. Dzięki cyfryzacji i dynamicznym zespołom, stowarzyszenie i jego europejska sieć nadal pracują nad tematami będącymi przedmiotem codziennego zainteresowania:

 

W przypadku EPPA dotyczy to obecnie w szczególności pewności prawnej w zakresie fabrycznego recyklingu materiałów w Europie.

 

"Mimo że pracownicy instytucji europejskich, podobnie jak my, nie są obecnie osiągalni w przypadku bezpośrednich spotkań, kontynuujemy naszą pracę za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu i łączy wideo.

 

W tym samym stopniu europejska strategia recyklingu będzie nadal realizowana w Niemczech, Francji i Polsce", mówi Charlotte Röber.

 

O EPPA
EPPA jest europejskim stowarzyszeniem branżowym producentów systemów profili okiennych z twardego PCW i związanych z nimi produktów budowlanych. EPPA, z siedzibą w Brukseli, reprezentuje dostawców systemów w kontaktach z Komisją Europejską.

 

EPPA pozostaje nadal wspólną platformą dla krajowych działań w zakresie technologii okien z tworzyw sztucznych, recyklingu, ochrony środowiska i public relations.

źródło: https://eppa-profiles.eu/ 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.