Na tegorocznych targach Fensterbau Frontale w Norymberdze ORGADATA zaskoczyła eksplozją pomysłów, które wprowadzone zostały w programie do projektowania okien, drzwi i fasad – LogiKal®. Wśród nich znalazły się takie, które usprawnią aktualne narzędzia, ale także zupełnie nowe funkcje. Odwiedzający stoisko firmy mogli zapoznać się z nową wersją programu – LogiKal® 11, rozszerzoną o konfiguratory okuć drzwiowych, wraz z automatycznym doborem obróbek CNC.
Również, dzięki bliskiej współpracy firmy Orgadata z producentami paneli drzwiowych, pojawiła się możliwość zintegrowania komponentów od dostawców z własnymi elementami według najnowszych standardów. Kolejnym udogodnieniem jest Moduł grup obróbek CNC do rozwiązań obiektowych, znacznie przyspieszający proces ich przygotowania. Dzięki stworzonej przez firmę Orgadata współpracy między systemami, równoległe działanie w ramach projektu ułatwia pracę, oszczędzając przy tym mnóstwo czasu. Wszelkie modyfikacje elementów są natychmiastowo – i w pełni automatycznie – aktualizowane w programie LogiKal®, także w zewnętrznych programach CAD oraz w systemach typu ERP.
Na Fensterbau Frontale zaprezentowano również rozszerzony interfejs do programu AutoCAD, umożliwiający pracę z programem LogiKal® bez opuszczania AutoCAD. W samym programie LogiKal® poprawiono również przejrzystość funkcji przekrojów i automatycznej aktualizacji stworzonej dokumentacji CAD. W Norymberdze zaprezentowana została propozycja programu LogiKal® przeznaczona dla dealerów, dostępna w wersji na przeglądarkę internetową. Bardzo ciekawą propozycją dla producentów ślusarki był prezentowany moduł BIM (Building Information Modelling).
Umożliwia on producentom czynne uczestniczenie w procesie powstawania modelu BIM w łatwy i przejrzysty sposób. Mając do dyspozycji stworzony przez architekta model budynku, drzwi, okna i fasady mogą zostać przekazane do programu LogiKal® i tam ostatecznie opracowane. Po zakończeniu tworzenia pozycji gotowe projekty i informacje zostaną przesłane ponownie do modułu BIM. Dzięki temu model 3D budynku otrzymuje wszystkie niezbędne wymiary i dane, a dodatkowo jesteśmy pewni, że są one pozbawione błędów.
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
Więcej informacji: Świat Szkła 04/2016