Firma ogłasza produkcję masową modułów Duomax V i Tallmax V o mocy ponad 500 W
Trina Solar Co., Ltd, globalny lider w zapewnianiu zintegrowanych modułów fotowoltaicznych i rozwiązań energii inteligentnej, ogłosiła uruchomienie pilotażowej linii produkcji masowej modułów Duomax V i Tallmax V (seria V) o mocy ponad 500 W. Wydarzenie to symbolizuje kolejny kamień milowy firmy w tym roku po globalnej premierze serii V dnia 27 lutego.

 

20200303 trina solar

 

Moduły z serii V o mocy ponad 500 W, charakteryzujące się wydajnością konwersji sięgającą 21%, generują energię na poziomie przekraczającym 500 W. Bazujące na ogniwach 210 mm moduły z serii V 500 W+ dostępne są w dwóch wersjach: moduły dwustronne podwójnie przeszklone Duomax V i z podkładem Tallmax V.

 

Oba typy modułów można z łatwością podłączyć do istniejących, powszechnie stosowanych projektów systemów fotowoltaicznych, w tym do systemów śledzących. Wykorzystując zaawansowaną technologię multi-busbar firmy Trina Solar, moduły łączą w sobie innowacyjny projekt obejmujący zaawansowane, trzyczęściowe, nieniszczące cięcia i wysokiej gęstości technologie pakowania, co eliminuje potencjalne ryzyko związane z modułami wysokoenergetycznymi: napięcie, prąd i przeciążenia termalne, a także mikro pęknięcia.

 

W odpowiedzi na nowe wyzwania z inicjatywy Trina Solar firma i jej partnerzy wspólnie opracowali kilka pionierskich w branży rozwiązań, w tym technologię szybkiego nieniszczącego cięcia, jednolitego spawania w modułach solarnych multi-busbar wykonanych z ogniw 210 mm, nową metodologię automatycznego układania paneli solarnych oraz laminowany sprzęt spawalniczy umożliwiający produkcję masową. Debiuty branżowe, po integracji w procesie produkcyjnym, mogą pomóc w osiągnięciu stabilnej produkcji.

 

„Moduły z serii V 500 W+ są wynikiem pracy nad wieloma usprawnieniami technologicznymi w procesie produkcji wprowadzonymi w ciągu ostatnich 20 lat w połączeniu z naszym doświadczeniem w wielu aspektach procesu end-to-end, w tym integracji produktu i systemów typu downstream.

 

Zachęca nas fakt, że od debiutu produkty spotkały się z dużą uwagą i uznaniem ze strony innych graczów branżowych, a także klientów i mediów. Seria modułów V 500 W+ nie tylko symbolizuje punkt przełomowy dla klientów pod względem maksymalizacji wartości, ale także jest nowym bodźcem do zwiększania wartości w całym łańcuchu branży fotowoltaicznej.

 

Linia pilotażowa do produkcji masowej modułów serii V 500 W+ jest solidnym fundamentem pod zwiększenie produkcji do 5,5 GW w tym roku, co pozwoli branży fotowoltaicznej na wejście do epoki solarnej 5.0 i utworzenie obopólnie korzystnych warunków rynkowych dla ultra wysoko energetycznych modułów” – skomentował wiceprezes generalny i wiceprezes wykonawczy firmy Trina Solar Yin Rongfang.

 

Dwustronne, podwójnie przeszklone moduły Duomax V pomyślnie przeszły test modułów fotowoltaicznych IEC organizacji TUV Rheinland i zdobyły certyfikaty standardów wydajności modułów fotowoltaicznych IEC 61215 i IEC 61730. Moduły z serii V 500 W+ firmy Trina Solar to jedne z pierwszych ultra wysoko energetycznych modułów, które pozyskały certyfikaty uznanych instytucji testów.

 

O Trina Solar

Założona w 1997 roku firma Trina Solar jest globalnym wiodącym dostawcą zintegrowanych modułów fotowoltaicznych i rozwiązań energii inteligentnej. Główna działalność firmy skupia się na produktach fotowoltaicznych, systemach fotowoltaicznych i rozwiązaniach energii inteligentnej. Firma zajmuje się badaniami i rozwojem, produkcją i sprzedażą modułów fotowoltaicznych, elektrowni i sprzętu systemowego, a także zarządzaniem platformami energetycznymi w chmurze. W 2018 r. firma przyjęła rolę przywódczą w zakresie budowy marki w świecie energetycznego internetu rzeczy i założyła Trina Solar IoT Industry Development Alliance oraz New Energy IoT Industry Innovation Center w porozumieniu z wiodącymi w branży producentami i instytutami badawczymi w Chinach i poza krajem. Dzięki temu firma utworzyła innowacyjną platformę badań nad energetycznym internetem rzeczy, a także tworzeniem ekosfery internetu rzeczy z wieloma partnerami. Firma pracuje nad objęciem statusu międzynarodowego lidera w sektorze energii inteligentnej. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.trinasolar.com.

Źródło: Trina Solar Co., Ltd, (PAP)

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.