Automatyzacja procesu produkcji to jedno z najważniejszych działań podejmowanych obecnie przez producentów stolarki otworowej. Odpowiednio dobrane, kompleksowe i jednocześnie łatwe w obsłudze oprogramowanie zarządzające piłami oraz CNC może zwiększyć wydajność i skrócić czas pracy maszyn nawet do 70%.

 

20200944yawal 1180567

 

Tego typu software dostarcza rekomendowana przez Yawal firma Unilink Poland Sp. z o.o.
Każdy producent posiadający centrum obróbcze, który jest zainteresowany automatyzacją produkcji, zyskuje wsparcie przedstawicieli Yawala w kontaktach z dostawcą UNI_LINK-a a następnie podczas konfiguracji oprogramowania bezpośrednio w swoim zakładzie produkcyjnym.

 

Na cały proces instalacji i wdrożenia potrzebne są maksymalnie trzy dni, po których możliwe jest uruchamianie produkcji bez konieczności wstawania zza biurka. UNI_LINK pobiera z oprogramowania spływające od klientów zamówienia i generuje listę cięć na piłę oraz komplet obróbek do dowolnej obrabiarki CNC.

 

Niezaprzeczalną zaletą tego programu jest m.in. kompatybilność z każdą maszyną oraz możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb producenta. UNI_LINK pozwala na bezproblemowe tworzenie bibliotek makr, łatwą zamianę skomplikowanych obróbek oraz import danych z praktycznie każdego programu konstrukcyjnego.

 

Wybór UNI_LINK nie powoduje więc konieczności zrezygnowania ze stosowanego dotychczas oprogramowania kalkulacyjno-konstrukcyjnego. Poprzez wprowadzenie wizualizacji typu WYSIWYG 3D (what you see is what you get) w znacznym stopniu ograniczono pojawiające się błędy i związane z nimi koszty.


Yawal zapewnia swoim partnerom biznesowym praktycznie kompletną bazę obróbek pod okucia i akcesoria występujące we wszystkich systemach systemodawcy, w tym bazę obróbek dla innowacyjnego systemu Moreview. Po wdrożeniu oprogramowania oraz jego konfiguracji Yawal i UNI_LINK świadczą usługi wsparcia technicznego oraz aktualizują przekazaną producentowi bazę danych.

 

„Wsparcie producentów w zakresie automatyzacji wynika z naszej nowej strategii sprzedażowej.
Chcemy być dla naszych klientów partnerem wpierającym nie tylko w zakresie samych systemów, ale całego ich funkcjonowania jako przedsiębiorstwa.

 

Branża aluminiowa się zmienia, procesy rynkowe wymuszają niejako na producentach ruchy w kierunku mechanizacji i unowocześnienia procesów produkcyjnych. Wynika to w szczególności z obniżenia kosztów i zwiększenia wydajności dzięki wykorzystaniu CNC oraz z problemów z pracownikami.

 

Jesteśmy nowoczesną firmą, podążającą za trendami rynkowymi, dlatego propagujemy rozwiązania wprowadzane przez UNI_LINK. Równocześnie kończymy etap wprowadzania baz w ramach programu LogiKal (Orgadata), który również służy do zarządzania CNC.

 

Podjęliśmy też współpracę z wiodącym na rynku dostawcą maszyn - firmą FIMTEC-POLSKA Sp. z o.o., s. k. posiadającą w swojej ofercie najnowocześniejsze centra obróbcze FOM Industrie.” – powiedział Łukasz Kucharczyk, Dyrektor Handlowy Yawal S.A.

 

 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.