Żyć komfortowo to mieć zapewniony dostęp do światła dziennego, dobrej jakości powietrza, odpowiednich warunków termicznych oraz akustycznych. Te cztery czynniki wpływają na samopoczucie człowieka oraz jego poprawne funkcjonowanie.

 

Innowacyjny program Multi Comfort Saint-Gobain uświadamia inwestorom, architektom, wykonawcom i deweloperom, jak ważne są doświetlenie pomieszczeń, bilans cieplny i izolacja akustyczna w budynkach. Aby osiągnąć idealny balans należy stosować technologie na miarę naszych czasów. Dlaczego szyby ECLAZ sprawdzą się tu idealnie?

 

20201214sgg 1

Diffuse Daylight Autonomy - od badań do idealnie doświetlonych pomieszczeń f

 

 


Światło słoneczne ma korzystny wpływ na funkcjonowanie i samopoczucie człowieka. Budując lub remontując dom, powinniśmy zwrócić uwagę na wielkość i rozmieszczenie okien, aby zapewnić jak najwyższą ilość promieni dostającą się do wnętrz.

 

 

Na czym polega program Multi Comfort?
Aby żyć komfortowo powinniśmy przebywać, uczyć się i pracować w odpowiednio doświetlonych pomieszczeniach. Nie od dziś wiemy o zbawiennym wpływie światła na zdrowie i samopoczucie człowieka, które wprawia nas w dobry nastrój, dodaje energii oraz zmniejsza ryzyko powstawania wielu schorzeń.

 

Kolejnym ważnym czynnikiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu jest komfort termiczny – w zbyt wysokich lub niskich temperaturach mamy problemy z efektywnym działaniem, myśleniem i koncentracją. Tak samo wpływa na nas hałas, który dodatkowo wywołuje bóle głowy, rozdrażnienie i problemy ze snem, dlatego powinno się dbać również o komfort akustyczny.

 

20201214sgg 2

 

Program Multi Comfort ma na celu szerzenie najwyższych standardów budowlanych dla poprawy jakości życia. Stanowi zbiór wytycznych opracowanych przez zespół ekspertów, które zapewniają pełen komfort, zdrowie i bezpieczeństwo użytkownikom budynków. Na podstawie szczegółowych badań dobierane są rozwiązania optymalne dla każdego wnętrza. Drugim ważnym aspektem programu jest dbałość o środowisko naturalne poprzez podnoszenie efektywności energetycznej obiektów.

 

Innowacyjny program Multi Comfort Saint-Gobain uświadamia inwestorom, architektom i wykonawcom, jak ważne są doświetlenie pomieszczeń, bilans cieplny, izolacyjność akustyczna i dostęp do wysokiej jakości powietrza w budynkach.

 

Budynki Multi Comfort – doświetlenie pomieszczeń to podstawa
Doświetlenie mieszkań i domów to kwestia, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. W naszym klimacie występuje stosunkowo mała liczba dni słonecznych, dlatego często jesteśmy zmuszeni posiłkować się sztucznym oświetleniem. Niedoświetlone wnętrze to nie tylko gorsze samopoczucie człowieka, ale także wysokie rachunki.

 

20201214sgg 3

 

W ramach programu Multi Comfort Saint-Gobain można obliczyć autonomię światła dziennego, Diffuse Daylight Autonomy, czyli sprawdzić, czy do danego pomieszczenia – szczególnie salonu i pokoju dziecięcego – dostaje się wystarczająca ilość światła naturalnego. Zaleca się, aby średnia natężenia światła w pomieszczeniu między 8 a 18 przez cały rok wynosiła minimum 300 luxów. Czy można skutecznie wpłynąć na doświetlenie pomieszczeń?

 

Rozwiązaniem jest stosowanie przeszkleń najnowszej generacji. Jeśli budujemy dom, możemy postawić na wysoce estetyczne oraz zgodne z budownictwem pasywnym duże przeszklenia, pamiętając o rozmieszczeniu okien względem stron świata – najlepiej od strony południowej. Tym samym nie tylko wpuścimy do środka światło dzienne, ale zadbamy także o bilans cieplny i komfort termiczny domowników.

 

Jeśli zaś jesteśmy właścicielami mieszkania, powinniśmy bacznie przyjrzeć się naszym oknom i zainwestować w ich wymianę. Stawiajmy na energooszczędne i niskoemisyjne szyby zespolone. Inwestycja ta szybko nam się zwróci w postaci niższych rachunków za prąd i ogrzewanie.

 

20201214sgg 4

 


Eksperci programu Multi Comfort zalecają, aby średnia natężenia światła w pomieszczeniu między 8 a 18 przez cały rok wynosiła min. 300 luxów. Montując okna z szybami ECLAZ podwyższymy ilość światła dziennego we wnętrzu.

 

Szyby ECLAZ – doświetlenie pomieszczeń i komfort termiczny w pakiecie
Wybór okien z odpowiednio dobranym pakietem szybowym stał się jednym z najbardziej istotnych aspektów w zakresie projektowania i budowania. Kiedy wiemy już, że nasz komfort podniosą nowoczesne przeszklenia pojawia się kolejne pytanie – jakie wybrać?

 

Specjaliści z Saint-Gobain zgodnie polecają szyby zespolone ECLAZ, dzięki którym nasze wymarzone cztery kąty zyskają więcej światła dziennego oraz przyjemne ciepło nawet w chłodniejszych miesiącach. Wysokie parametry innowacyjnego szkła ECLAZ spełniają Warunki Techniczne 2021, dlatego bez obaw możemy stosować je w naszych oknach.

 

– Przepuszczalność światła na wysokim poziomie (Lt=77%) sprawia, że szyba ECLAZ w pakiecie trzyszybowym zadba o odpowiednie doświetlenie mieszkania i domu. Dzięki współczynnikowi przenikania ciepła wynoszącemu Ug=0,5W/m2K, ECLAZ wpływa na termoizolację okien, a użytkownicy zyskują gwarancję wysokiej wydajności energetycznej i komfortu termicznego nawet zimą – mówi Maciej Mańko, Marketing Manager Saint-Gobain Building Glass Polska.

 

– Tym samym przełoży się to na niższe koszty eksploatacji budynku oraz ograniczenie korzystania z nieodnawialnych źródeł energii. Rozwiązanie idealne zarówno dla portfela, jak i środowiska – dodaje specjalista.

 

20201214sgg 5

 

O idealne doświetlenie pomieszczeń i nasz komfort termiczny zadbają niskoemisyjne, energooszczędne szyby ECLAZ. Dzięki możliwości komponowania tafli ze szkłem pokrytym specjalną powłoką, ECLAZ zatroszczy się także o komfort akustyczny oraz bezpieczeństwo domowników.

 

Szyby ECLAZ zatroszczą się także o komfort akustyczny i bezpieczeństwo użytkowników dzięki możliwości zastosowania specjalnych szkieł laminowanych. Znajdująca się pomiędzy taflami folia PVB SILENCE podniesie dźwiękoszczelność pomieszczenia ograniczając hałas płynący z zewnątrz, a także zwiększy odporność szkła na stłuczenia, utrudniając tym samym możliwość włamania poprzez zbicie szyby.

 

Stosując wytyczne programu Multi Comfort możemy być pewni, że stworzymy harmonijne miejsce, w którym niczym cztery żywioły przenikać się będą cztery komforty: termiczny, akustyczny, świetlny oraz dobrej jakości powietrza. Nasze zadowolenie i zdrowie to bowiem najważniejsze czynniki, którymi powinniśmy kierować się przy wyborze miejsca do życia.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.