Projektowanie z poszanowaniem ekologii i w zgodzie z otaczającą naturą, to jeden z dominujących trendów w architekturze, budownictwie i aranżacji wnętrz.

 

W nurcie biophilic design szczególną rolę odgrywają nowoczesne okna, a co za tym idzie – duże przeszklenia, które otwierają dom na przyrodę, wykorzystują dobrodziejstwa płynące z energii słonecznej, wpływają na doskonałe doświetlenie pomieszczeń, a do tego… pozwalają zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.

 

W nadchodzącym sezonie będzie zatem monumentalnie, ale minimalistycznie. Jasno, lecz z zachowaniem komfortu termicznego. W roku 2021 absolutnym must have staje się szyba zespolona ECLAZ od Saint-Gobain.

 

20201233sgg 55b

 Okna panoramiczne optycznie powiększają pomieszczenia. Duże przeszklenia stosowane są zamiast ścian

 

Okna panoramiczne – zachwyt w rozmiarze XXL
To niegasnący trend ostatnich lat, który rośnie z każdym rokiem – dosłownie i w przenośni. Nie tylko podbija serca kolejnych inwestorów i projektantów, ale wprowadza do wnętrz przeszklenia o coraz większych rozmiarach, sięgających często od podłogi aż po dach.

 

Takie rozwiązanie zaciera granicę miedzy tym, co w środku i na zewnątrz, zapraszając do domu wschody i zachody słońca, zachwycające widoki czy sielski obrazek z ogrodem w tle. Własne dzieło sztuki zmieniające się wraz z porą roku – na wyciągnięcie ręki!
Okna panoramiczne optycznie powiększają pomieszczenia. Duże przeszklenia stosowane są zamiast ścian.jpg

 

Ale to nie wszystko – okna panoramiczne optycznie powiększają pomieszczenia, co doskonale wpisuje się w trend oddychających przestrzeni pozbawionych niepotrzebnych podziałów. Dziś ściany odchodzą do lamusa, a w ich miejsce pojawiają się nowoczesne, estetyczne, duże przeszklenia. Niezależnie od tego, czy stawiamy na ponadczasowe scandi, współczesny minimalizm czy harmonijne wabi-sabi – wspólnym mianownikiem staje się światło.

 

20201233sgg 55c

Komfort termiczny i doskonałe doświetlenie domu zapewnią okna z szybami zespolonymi

 


ECLAZ – w zgodzie z naturą
Z otwarciem przestrzeni na otaczający świat wiąże się kolejna, niezwykła zaleta stosowania dużych przeszkleń – bezmiar promieni słonecznych wpadających do wnętrz. To zaś idealnie wpisuje się w kolejny trend nadchodzących sezonów – projektowania z poszanowaniem środowiska, racjonalnego wykorzystania energii i szeroko rozumianego nurtu eco-friendly.

 

Więcej naturalnego światła to nie tylko podkreślenie atutów kompozycji – montaż pakietów szybowych o dobrze dobranych parametrach zapewni dodatkowo pełen komfort termiczny oraz przyczyni się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. To, co kiedyś wydawało się jedynie ekologicznym kaprysem i zaledwie jedną z możliwości, dziś staje się normą. Moda na odpowiedzialne projektowanie ma się coraz lepiej.

 

20201233sgg 55a

Duże przeszklenia otwierają dom na przyrodę, doświetlają wnętrza i dbają o komfort termiczny domowników

 


Komfort termiczny i doskonałe doświetlenie domu zapewnią okna z szybami zespolonymi.jpg
– Szyby zespolone ECLAZ gwarantują nawet do 20% poprawy wydajności energetycznej w porównaniu z najlepszymi oknami dostępnymi obecnie na rynku i zapewniają komfort termiczny również zimą. Wartość przenikania ciepła dla szyby ECLAZ plasuje się na poziomie Ug=0,5 W/m2K, a współczynnik przepuszczalności energii słonecznej wynosi w tym przypadku g=60% (w pakiecie dwukomorowym) – podkreśla Maciej Mańko, Marketing Manager  Polska.

 


– Dzięki wysokiemu współczynnikowi przenikania światła (Lt=77%) szkło ECLAZ wpuści do pomieszczeń więcej promieni słonecznych i efektownie je rozjaśni. Z kolei brak efektu lustra sprawi, że granice między wnętrzem a otoczeniem ulegną zatarciu, przez co będzie wydawać się ono większe – dodaje ekspert.

 

20201233sgg 55

W nadchodzącym sezonie prym będą wiodły pasywność i energooszczędność

 


Nowoczesne okna? Less is more!
Mniej znaczy więcej – to zasada, która będzie przyświecać projektowaniu stolarki w nadchodzącym roku. Nowoczesne okna do domu powinny posiadać smukłe ramy, ukryte w coraz węższych profilach okucia oraz pozbawioną podziałów taflę szkła. Im większe okno i niczym niezakłócona powierzchnia, tym lepiej.

 


Jednak minimalizm nie wyklucza odrobiny szaleństwa, a na tę możemy sobie pozwolić na przykład przy wyborze odcienia ram – wszak obraz za oknem potrzebuje godnej oprawy! Inwestorzy coraz rzadziej wybierają okna w kolorze białym, które do niedawna uznawane były za najbardziej uniwersalne. Ich miejsce zajmuje niezwykle modny antracyt, ciemny brąz, a także bogata paleta odcieni RAL. To równie dobry czas dla naturalnego drewna i oklein drewnopodobnych.

 

Pierwsze sprawdzą się idealnie w nowoczesnych, industrialnych czy modernistycznych wnętrzach, drugie stworzą piękny duet z klimatem scandi, shabby chick czy rustykalnym. Jeśli zaś chodzi o przeszklenia – wysoka estetyka wykonania szyb ECLAZ sprawia, że będą one pasować do każdego stylu.


W nadchodzącym sezonie w branży stolarki okiennej prym wciąż będą wiodły duże przeszklenia, jasne wnętrza, ekologiczne podejście do budowy i eksploatacji domu oraz gorący temat: pasywność i energooszczędność. Ten kierunek sprawia, że doskonałym wyborem do nowoczesnych wnętrz będą szyby ECLAZ, zwłaszcza w rozmiarach XXL.


Dobór wysokiej klasy szyb zespolonych to odpowiedzialna decyzja i inwestycja w przyszłość, która znacząco podniesie nasz komfort życia i jednocześnie nie będzie stanowić obciążenia dla środowiska. Warto bowiem pamiętać, że moda przemija, a dobra jakość pozostaje.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.