Firma ISO-Chemie rozszerza swoją ofertę środków gruntujących o nowe produkty przyjazne środowisku, wyróżniające się wyśmienitą przyczepnością.Jak wskazuje nazwa ISO-TOP SPRAY PRIMER, chodzi tu o natryskiwany preparat wspomagający przyczepność.
Fot. ISO-Chemie GmbH
Ten środek gruntujący, bazujący na kauczuku syntetycznym, stworzony został specjalnie do przygotowania powierzchni przyczepnych dla okiennych folii połączeniowych, taśm uszczelniających fugi oraz wielofunkcyjnych taśm uszczelniających fugi.
ISO-TOP SPRAY PRIMER posiada przy tym bardzo dobrą przyczepność wstępną, szybko wysycha, jest łatwy w obróbce i szybko tworzy stabilne przyczepne podłoże.
Może być stosowany na takich podłożach, jak: drewno, metal, sztywne tworzywa sztuczne, guma, korek, a także na innych powszechnie stosowanych materiałach budowlanych.
Montaż
Przed rozpoczęciem pracy należy sprawdzić kompatybilność z powierzchniami. Podłoże musi być suche, czyste, bez kurzu, wolne od oblodzeń i oszronień. Podczas pracy należy zachować odległość ok. 15-20 cm od powierzchni natryskiwanej, chronić graniczne powierzchnie wrażliwe (czas odparowania ok. 5 min.). Na powierzchnie mocno porowate ewentualnie nakładać dwie warstwy. Spryskaną powierzchnię należy chronić przed wilgocią i zabrudzeniami. Po zakończeniu wypryskać resztki środka z dyszy ustawiając puszkę w pozycji odwrotnej oraz wytrzeć resztki z głowicy dyszy. Wydajność zależy od podłoża i sposobu przetwarzania, do 5 m2. |
Główną zaletą środka ISO-TOP SPRAY PRIMER jest to, że podczas jego nakładania nie trzeba stosować dodatkowych narzędzi, a wydajny grunt daje się nanosić równomiernie cienką warstwą.
Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest poza tym to, że puszka 500 ml sprayu wyposażona jest w obrotową głowicę dyszy, co umożliwia nanoszenie preparatu jedną ręką w różnych pozycjach.
Warto także wspomnieć o pozytywnym aspekcie, jakim jest fakt, że środek ten nie zawiera chlorków i fluoru, dzięki czemu jest nieszkodliwy dla powłoki ozonowej.
Zalety produktu |
Więcej informacji na stronie internetowej ISO-Chemie: www.iso-chemie.pl
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
Więcej informacji: Świat Szkła 2/2021