ISO-Chemie prezentuje asortyment akcesoriów do mechanicznego zamocowania swoich systemów w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej, które zostały stworzone do zabudowy elementów drzwi i okien w płaszczyźnie izolacji.

 

Do asortymentu należą przeróżne wysokiej jakości elementy zamocowań, które są dopasowane i dopuszczone do systemów montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej firmy ISO-Chemie (bazujących na ościeżnicy).

 

Poza mechanicznym mocowaniem ram okien i drzwi w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej, systemy ościeżnicowe mocowane na klej są dodatkowo przykręcane do ściany za pomocą śrub.

 

W tym celu asortyment ISO-TOP ZAMOCOWANIA ma odpowiednie typy śrub z różnymi długościami i średnicami, pasującymi do wszystkich typów systemów montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP WINFRAMER oraz powszechnych materiałów ścian.

 

 2021 07 22 1

Nowy asortyment ISO-TOP WF ZAMOCOWANIA dla systemów montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej firmy ISO-Chemie

 

Geometrie główek śrub nadają się idealnie do uszczelnionych systemów, bazujących na PUR i EPS, służących do montażu okien i drzwi w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej. Przy tym ISO-TOP WF ŚRUBY dopuszczone są zarówno do mocowań ram okien lub drzwi w systemie ościeżnicowym, jak i również do mocowań w powszechnych podłożach budowlanych, takich jak beton, cegła, beton porowaty oraz drewno.

 

Przy elementach budowlanych sięgających posadzki może być konieczne zastosowanie dodatkowego zamocowania zgodnie z Dyrektywą ETB, ale także przy wymaganiach dla bardzo dużych, ciężkich skrzydeł okiennych, może być niezbędna użycie mocowań uzupełniających. Dla poszczególnych wariantów typów SYSTEMU MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER dostępne są różne komponenty mocujące.

 

Za pomocą ISO-TOP WINFRAMER KONSOLE ALUMINIOWE można podczas montażu systemów „TYP 1“ lub „TYP 3“ uzyskać ulepszone mocowanie mechaniczne zgodne z Dyrektywą ETB. Konsolę aluminiową montuje się w obszarze zagięcia na wewnętrznej stronie ościeżnicy w przypadku „TYP 1“ oraz bezpośrednio do kieszeni konsoli w przypadku „TYP 3“.

 

2021 07 22 2

Akcesoria montażowe dla „TYP 3”: ISO-TOP WF ŚRUBY


Mocowanie zgodne z ETB do wewnętrznej części otworu okiennego może następować za pomocą ISOTOP ETB NAKŁADKI EL oraz ISO-TOP ETB KOTWY MONTAŻOWEJ BA zarówno podczas, jak również po montażu. Ponadto ISO-TOP JUSTA ETB REGULOWANA KOTWA MONTAŻOWA BA wyposażona jest w śrubę regulacyjną ułatwiającą pozycjonowanie, przenoszenie obciążeń oraz klinowanie okna.

 

2021 07 22 3

ISO-TOP WINFRAMER KONSOLE ALUMINIOWE dla dodatkowej stabilizacji

 

Uzupełniająco asortyment zamocowań zawiera również ISO-TOP JUSTA TT REGULOWANĄ STOPĘ MONTAŻOWĄ do przenoszenia obciążeń oraz bocznego mocowania elementów budowlanych, przede wszystkim przy wykorzystywaniu wielofunkcyjnych taśm typu ISO-BLCO ONE oraz ISO-BLOCO HYBRATEC. ISO-TOP KLUCZ REGULACYJNY - służy do ustawień śrub regulacyjnych ISOTOP JUSTA ETB REGULOWANEJ KOTWY MONTAŻOWEJ BA oraz ISO-TOP JUSTA TT REGULOWANEJ STOPY MONTAŻOWEJ i ma funkcję mechanicznego zatrzasku umożliwiającą regulację położenia okna po zamontowaniu.

 

Dzięki zastosowaniu ISO-TOP WF ZAMOCOWANIA montaż SYSTEMÓW MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER jest komfortowy, szybki i pewny. 

 2021 07 22 5

 

 2021 07 22 4

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 7-8/2021 
 

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.