Prawdziwa innowacyjność w dziedzinie budownictwa to odpowiednie wykorzystanie najnowszych technologii i nieograniczony poziom wyobraźni wysoko wykwalifikowanych inżynierów. Nowoczesna konstrukcja produktów VITRINTEC zapewnia nie tylko najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale również wysokie standardy wizualne.

 

2021 07 24 2

 

Aspekty wizualne to bardzo istotny wyznacznik naszych produktów, jednak każda przestrzeń powinna charakteryzować się nie tylko optymalną jakością aranżacji, funkcjonalnością, ale również bezpieczeństwem. Gwarancją tego są przeciwpożarowe systemy ścianek działowych o budowie aluminiowo-szklanej firmy VITRINTEC.

 

Przeciwpożarowe systemy ścian aluminiowoszklanych wykorzystywane są głównie we wnętrzach biurowych oraz przestrzeniach użyteczności publicznej. VITRINTEC opracował innowacyjne systemy ścian przeciwpożarowych, których główną cechą jest izolacyjność ogniowa oraz łatwy i szybki montaż bez konieczności skomplikowanej prefabrykacji konstrukcji aluminiowej na halach produkcyjnych.

 

2021 07 24 3

 

Oferowane przez nas systemy dopasowywane są na miejscu przeznaczenia pod wymiar przygotowanego otworu w ścianie – do montażu przy użyciu tanich i łatwo dostępnych narzędzi. Wszystko czego potrzebujesz to metrówka, ukośnica do cięcia aluminium oraz wkrętarka, i już możesz przystąpić do montażu przeciwpożarowych ścian firmy VITRINTEC.

 

Najbardziej minimalistycznym systemem w ofercie VITRINTEC jest Pure FS. To gwarancja bezpieczeństwa każdej przestrzeni użytkowej. Ognioodporny system ścianek pojedynczo przeszklonych z wykorzystaniem tafli szklanych połączonych ze sobą za pomocą silikonu oraz minimalistycznych profili systemowych o głębokości tylko 40 mm i wysokości 30 mm. Pure FS to system przeznaczony do aranżacji bardzo lekkich, transparentnych zabudów szklanych, w których minimalna ilość aluminium oraz niewidoczne uszczelki tworzą wrażenie stuprocentowej przezierności.

 

2021 07 24 1

 

Maksymalna wysokość ścianek w tym systemie wynosi 3000 mm. System Pure FS ma izolacyjność ogniową EI30, izolacyjność akustyczną do Rw 40 dB. To połączenie dobrego designu, komfortu oraz bezpieczeństwa. Kolejnym flagowym produktem łączącym cechy wysokiej izolacyjności ogniowej i doskonałego designu jest dwuszybowy system o wysokości zaledwie 30 mm – Silence.

 

Umożliwia rewelacyjne rozwiązania w tworzeniu przestrzeni biurowej zapewniając jednocześnie wysokie parametry akustyczne i lekkość systemu, dzięki zastosowaniu najmniejszych profili na rynku do dwuszybowych ścianek ognioodpornych.

 

Cechą charakterystyczną systemu jest bardzo łatwy montaż i modułowość. Przy zastosowaniu systemu Silence można osiągnąć wysokie parametry izolacyjności akustycznej dochodzącej do Rw 47 dB. System ma izolacyjność ogniową EI30. Rozwiązanie to jest gwarancją bezpiecznych przestrzeni, oraz najwyższej jakości materiałów.

 

Elegancki i elastyczny system oferujący funkcjonalność wymaganą w nowoczesnych projektach architektonicznych to Ultra Silence FS. Jest stworzony z największą precyzją, dzięki czemu zapewnia wysoką estetykę w nowoczesnych wnętrzach.

 

Charakteryzuje się wspólną wysokością dla ognioodpornych systemów z rodziny VITRINTEC FS wynoszącą 30 mm. Głębokość profilu to 100 mm. Zastosowanie systemu pozwala osiągnąć bardzo wysokie parametry izolacyjności akustycznej dochodzące do Rw 50 dB oraz izolacyjności ogniowej EI30. Wykorzystywany jest w najbardziej wymagających przestrzeniach, zapewniając bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

 

W VITRINTEC opracowaliśmy nowatorski system ukrytych wsuwanych uszczelek instalowanych przed etapem szklenia, które ułatwiają i w znaczny sposób przyspieszają pracę, a co za tym idzie obniżają koszty związane z prefabrykacją i montażem systemów. Fakt, że uszczelki są niewidoczne sprawia, że znacznie poprawiły się walory estetyczne oferowanych rozwiązań.

 

W VITRINTEC, każdego dnia dążymy do osiągnięcia rozwiązań technologicznych mających na celu ochronę zdrowia i życia ludzi. Z tej właśnie potrzeby narodziła się konieczność stworzenia ognioodpornych i dymoszczelnych systemów nienośnych ścian działowych o budowie aluminiowo-szklanej firmy VITRINTEC.

 

Z dumą informujemy, nasz produkt doceniła również tegoroczna kapituła jednej z najważniejszych nagród w świecie designu – Red Dot. Ognioodporne systemy VITRINTEC otrzymały nagrodę w kategorii Product Design. To dla nas ogromne wyróżnienie świadczące o najwyższej technologii i funkcjonalności produktu. Pozwala nam również myśleć o dążeniu do bycia liderem na rynku krajowym, a także stawać się rozpoznawalnym partnerem na wybranych rynkach zagranicznych.

2021 07 24 4

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 7-8/2021 
 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.