ImageReynaers Aluminium od dawna podejmuje ścisłą współpracę z najlepszymi architektami, zamieniając ich pomysły w rzeczywiste realizacje. W ich efekcie firma oferuje szeroką gamę systemów elewacyjnych, które spełniają jednocześnie wymagane standardy europejskie i są w stanie sprostać nowatorskim wizjom projektantów.

Spośród szerokiej gamy produktów Reynaers oferuje wyjątkowo smukłe rozwiązania profili: okienno-drzwiowych CS 38-SL i CS 24-SL oraz elewacyjnych CW 50 i CW 60. Oprócz rozwiązań systemowych, Reynaers zapewnia możliwość korzystania ze specjalnych rozwiązań danego systemu, które są opracowane w oparciu o podstawowy produkt na potrzeby większych inwestycji.

Przykładem takiego działania są dwie warszawskie inwestycje: Harmony Office Center, gdzie przystosowano na potrzeby projektu systemy CS 77-SG oraz, wyróżniony tytułem Najlepszej Polskiej Inwestycji roku 2008, kompleks Marynarska Business Park, z zaadaptowanymi na potrzeby budynku systemami CW 50 oraz
STAR 50.

ImageSystemy profili elewacyjnych: CW 50 i CW 60

System fasady słupowo-ryglowej CW 50 Reynaers obejmuje szeroką gamę profili umożliwiających wykonywanie zarówno prostych elementów elewacji, jak i skomplikowanych konstrukcji przestrzennych z zachowaniem proporcji konturów.

W żadnym węźle konstrukcji nie ma potrzeby stosowania zdwojonych elementów nośnych, a systemowe rozwiązanie odprowadzenia wody zapewnia pełną wodoszczelność zarówno konstrukcji pionowych, jak i połaciowych.

Standardowa szerokość profili CW 50 od wewnątrz i od zewnątrz wynosi 50 mm. System oferuje dodatkowo profile o zredukowanej widocznej szerokości wersji CW 50-SL (Slim Line) które po stronie wewnętrznej uzyskują szerokość tylko 15 mm.

ImageCiekawym rozwiązaniem jest akcentowanie w elewacji jedynie podziałów poziomych poprzez zastosowanie listew maskujących CW 50-HL (Horizontal Lining). Wariant CW 50-SC (Structural Clamping) umożliwia wykonanie całkowicie przeszklonej elewacji bez widocznych elementów aluminiowych od zewnątrz.

W przypadku systemu CW 60 widoczna szerokość profili od wewnątrz i od zewnątrz wynosi 60 mm. Zwiększona szerokość profili, poza aspektem estetycznym, przekłada się również na ich większą wytrzymałość, co pozwala na wykonywanie dużych podziałów na elewacji. Rygle fasadowe mogą przenosić obciążenie tafli szklanych o ciężarze do 450 kg. System dostępny jest również w wariancie CW 60-SC (Structural Clamping).

ImageSystemy okienno-drzwiowe: CS 38-SL i CS 24-SL

Ciekawym rozwiązaniem w zakresie okien i drzwi są profile Reynaers CS 38-SL i CS 24-SL, które należą do najwęższych na rynku. Widoczna najmniejsza szerokość dla złożenia skrzydła z ramą w systemie CS 38-SL wynosi 81mm, w systemie CS 24-SL – 64 mm.

System zaprojektowano głównie z myślą o renowacji budynków z istniejącymi oknami stalowymi z zachowaniem ich dotychczasowego charakterystycznego wyglądu, jednakże znajdują one również duże zainteresowanie w nowo projektowanych budynkach. Estetykę wyglądu profili obu systemów podnoszą niewidoczne okucia i ukryte otwory drenażowe. Systemy umożliwiają wykonywanie okien stałych, otwieranych do wewnątrz oraz na zewnątrz a także drzwi otwieranych do wewnątrz oraz na zewnątrz.

ImageW systemie CS 24-SL możliwe jest wykonanie okna otwieranego o minimalnej szerokości 200 mm, co w przypadku standardowych systemów jest wymiarem nie do osiągnięcia. Dodatkowo systemy dostępne są  w klasie antywłamaniowej WK2 wg normy ENV 1627.

więcej informacji: www.reynaers.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.