Dzięki zaufaniu Klientów i ich otwartości na nowe doświadczenia firma Extral w 2010r. rozpoczęła produkcję profili w systemie 3 zmianowym zatrudniając 74 pracowników, przy wymaganej przez umowę ze strefą ilości 35 osób. Do produkcji wprowadzono około 800 wzorów specjalnych profili stanowiących ponad 78% ogólnej ilości produkowanych wzorów, co świadczy o wysokiej dynamice rozwoju firmy i ilości pozyskiwanych projektów, a także Klientów.

Profile produkowane w prasowni Extral dostarczane są na rynek polski, czeski, słowacki, węgierski, niemiecki, szwedzki, francuski i USA. Klienci prasowni Extral cenią sobie jakość i terminowość dostarczanych produktów, miłą i profesjonalną obsługę, wsparcie techniczne i projektowe, zaangażowanie na każdym etapie realizacji zlecenia. Mając na względzie zmieniające się potrzeby Klientów Firma Extral cały czas inwestuje w nowe urządzenia i technologie, aby dostarczać gotowe komponenty aluminiowe.

Zaangażowanie doświadczonej kadry pracowników przyczyniło się między innymi do opracowania specjalnej technologii na potrzeby Klienta na produkcję profili aluminiowych pod obróbkę plastyczną.

Firma Extral zgłosiła do tegorocznej edycji Konkursu „Teraz Polska” rurę aluminiową do przeróbki plastycznej na zimno. Rura aluminiowa, jako produkt wydaje się czymś zupełnie standardowym jednak biorąc pod uwagę różnorodność zastosowań, a także parametry, jakie musi spełniać, staje się wyrobem wysoko specjalistycznym, wręcz unikatowym.

Prasownia wdrożyła do produkcji dwie serie specjalnych produktów, które są przeznaczone do dalszej przeróbki plastycznej na zimno w warunkach ekstremalnych stanów naprężeń i odkształceń przez – zagniatanie obrotowe SERIA 1, walcowanie rur poprzecznie żebrowanych SERIA 2. Profile aluminiowe z Serii 1 - pod przeróbkę zagniatania obrotowego służą do wytwarzania  słupów oświetleniowych, latarnii drogowych i ogrodowych oraz masztów.

Extral Sp. z o.o. opracowała technologię wykonania rur, które wymagają zastosowania specjalnego procesu technologicznego. Było to możliwe poprzez zastosowanie stopu Al o ściśle określonym składzie chemicznym i uzyskania izotermicznych warunków wyciskania; dobór prędkości odkształcenia, temperatury wlewków, właściwej różnicy temperatur pomiędzy początkiem a końcem wlewka i optymalnej szybkości chłodzenia.

Produkt serii 2 - czyli rury wyciskane przeznaczone do produkcji rur bimetalowch żebrowanych stosowanych w wymiennikach ciepła mających zastosowanie między innymi w rafineriach, zakładach chemicznych dostarczane są tylko przez dwie konkurencyjne firmy oprócz firmy EXTRAL. Proces walcowania rotacyjnego, podobnie jak zagniatania obrotowego stawia wysokie wymagania dla rur wyciskanych.

Wymagania te dotyczą: wysokiej plastyczności, jakości zgrzewów, jednorodności struktury. Dostarczane przez Extral produkty nie ustępują miejsca pod względem jakości firmom konkurencyjnym a nawet je przewyższają, o czym świadczy niski wskaźnik reklamacji.

więcej informacji: www.extral.com.pl

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.