By przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych, do walki o „lepsze jutro” musi włączyć się branża budowlana. Rozwój nowych technologii powinien być tak samo ważny, jak szacunek wobec środowiska, zasobów naturalnych oraz wpływu na społeczeństwo. Dlatego tak ważna jest idea zrównoważonego rozwoju firm.

 

20210805ALUPF

 

Kontynuując misję promowania takiego podejścia, Aluprof 02.09.2021 roku rozpoczyna Future Builders – nowy projekt, dzięki któremu, prowadzone dziś rozmowy zmienią budownictwo przyszłości, tak aby nasze i przyszłe pokolenia żyły w lepszym świecie. Autorskie przedsięwzięcie jednego z międzynarodowych liderów branży stolarki aluminiowej ma na celu stworzenie przestrzeni do merytorycznej dyskusji na temat przyszłości światowej architektury w kontekście zrównoważonego budownictwa. Platforma Future Builders to miejsce, gdzie eksperci budownictwa i inżynierowie spotykają nieszablonowo myślących architektów i projektantów, a teoretycy urbanistyki i socjologowie przestrzeni mogą skonfrontować swoje wizje z codzienną praktyką przedsiębiorców budowlanych oraz zatrudniających ich deweloperów.

 

W ramach Future Builders odbędzie się m.in.: cykl spotkań i wywiadów z tuzami światowej oraz polskiej architektury w specjalnie zaprojektowanym studiu online. Całość zostanie podsumowana uzupełniającym wydaniem albumu trendów AluBook. Podczas każdego z wydarzeń Future Builders zgromadzi wyjątkowe audytorium złożone z młodych adeptów branży, doświadczonych architektów i projektantów, specjalistów branży budowlanej oraz wszystkich pasjonatów architektury. Zarejestrowani goście będą mogli uczestniczyć w nich online i dyskutować na ważne tematy. W ramach projektu powstała nowoczesna platforma future-builders.com dedykowana miłośnikom architektury. Za jej pośrednictwem można dołączyć do grona Budowniczych Przyszłości czy zgromadzić merytoryczną wiedzę na temat perspektyw w budownictwie: nowych technologii i trendów popartych ekspertyzami oraz wypowiedziami autorytetów branży.

 

Pierwszy dzień Future Builders, czyli 2 września 2021 roku wypełni spotkanie ze światowej sławy architektem, Bogdanem Zahą z pracowni Zaha Hadid, która zaprojektowała m.in.: nowy budynek lotniska w Pekinie czy futurystyczne centrum sztuki w Abu Dhabi.

 

– Nowe technologie, najnowsze wyniki badań, omówienie ważniejszych trendów – to główne zagadnienia naszego autorskiego, międzynarodowego projektu. Podczas Future Builders każdy zainteresowany znajdzie wiedzę, inspirację i impuls do poszerzania horyzontów. To forum zatroskanych o lepsze jutro, za które wszyscy jesteśmy przecież współodpowiedzialni – mówi Bożena Ryszka, dyrektor działu Marketingu i PR Aluprof.

 

Cykl wywiadów został objęty patronatem Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Architektów Polskich, Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego oraz Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Wydarzenia będą szeroko promowane w mediach branżowych, biznesowych i ogólnoinformacyjnych w kraju i za granicą oraz w sieci. Wśród patronów medialnych znalazły się najbardziej poczytne tytuły architektoniczne w Polsce – Architektura-Murator i Zawód:Architekt.

Więcej informacji o projekcie na stronie: http://future-builders.com

Aluprof

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.