Cieszymy się, że po długiej przerwie po raz kolejny spotkamy się osobiście na tegorocznych targach VITRUM. Będzie to dla nas wszystkich świetna widziana okazja, aby nadrobić zaległości w kontaktach i podzielić się informacjami o najnowszych wydarzeniach. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z naszymi kontrahentami i dyskusję na temat ich aktualnych potrzeb, mając nadzieję na jeszcze lepszą współpracę.

 

2021 09 18 1

 

Hartowanie szkła płaskiego
W tym roku osiągnęliśmy jeden z naszych głównych celów – uruchomienie pierwszej linii do hartowania płaskiego w oparciu o BIG DATA – informacje z naszej globalnej bazy pozyskiwane z maszyn zainstalowanych u naszych klientów.

 

Cyfryzacja procesu hartowania obejmuje innowacyjne rozwiązanie, takie jak przewidywanie online fragmentacji dla każdego rodzaju szkła i wykrywanie białego zamglenia w szybach – przy użyciu aplikacji opartych na sztucznej inteligencji (AI).

 

Nasz nowy proces hartowania Autopilot minimalizuje potrzebę interwencji operatora i oferuje kontrolę procesu bez konieczności śledzenia parametrów przez człowieka.


Dzięki „inteligencji maszyny”, mamy wiele korzyści – lepsze wykorzystanie pieca do hartowania, wyższą wydajność energetyczną, powtarzalną jakość i większe bezpieczeństwo operacyjne. Obecnie każda maszyna może obsługiwać własną konserwację wyznaczaną predykcyjnie (w oparciu o dane statystyczne), sugerując w razie potrzeby potrzebne części zamienne.

 

2021 09 18 2

 


Laminowanie szkła płaskiego
Nasza technologia laminowania ProL z ogrzewaniem konwekcyjnym wyznacza nowe standardy jakości, wydajności i możliwości przetwarzania. Dzięki nowemu procesowi laminowania Autopilot piec do laminowania samodzielnie „uczy się pracować” w najbardziej optymalny sposób, zamiast zmuszać operatorów do ręcznych regulacji.

 

Wraz z rosnącym trendem stosowania strukturalnych folii laminujących (tzw. przekładek w szkle laminowanym) wprowadziliśmy nową technologię kontroli konwekcji do laminowania szkła płaskiego, która oferuje znacznie szerszą przestrzeń operacyjną nawet przy złożonych/skomplikowanych laminatach.

 

2021 09 18 3

 


Produkcja izolacyjnych szyb zespolonych
Nowa maszyna do szlifowania MULTI’ARRISSER to szybkie i przyjazne dla użytkownika rozwiązanie do uzyskiwania wysokiej jakości szlifowania krawędzi tafli szkła.

 

Ściernice garnkowe indywidualnie dostosowują się do różnych geometrii formatek szklanych o krawędziach prostych lub krzywoliniowych. Technologia Glaston wykorzystująca ściernice garnkowe ma 5-10 razy dłuższą żywotność niż inne systemy.


Jedna ściernica garnkowa może być używana do wielu funkcji – obróbki wstępnej i podstawowego szlifowania krawędzi oraz do wykańczania narożników. Ściernice zapewniają maksymalną prędkość obróbki 60 m/min – to najszybsza jednogłowicowa maszyna na świecie. Można przetwarzać wysokiej jakości szkło z powłoką Low-E bez kontaktu z powlekaną powierzchnią.

 

Zaawansowana technologia obróbki szkła architektonicznego z wykorzystaniem ramek dystansowych TPS® (Thermo Plastic Spacer) firmy Glaston zapewnia przetwórcom produkty końcowe spełniające najtrudniejsze wymagania dotyczące „ciepłej krawędzi”. Szyby zespolone wykonane z ramką dystansową TPS® poprawiają efektywność energetyczną budynków, zwiększają trwałość i obniżają koszty energii.

 

Dużą zaletą TPS® jest elastyczność produkcji. Bezpośrednie nałożenie termoplastycznej ramki/przekładki dystansowej na taflę szkła znacznie upraszcza procesy dla producentów szyb zespolonych.

 

Cały asortyment produkcyjny może być wytwarzany na jednej linii przy użyciu różnych linii produkcyjnych TPS® IG – od indywidualnie konfigurowalnych rozwiązań, poprzez „szybkie rozwiązania systemowe” z najkrótszymi czasami cyklu produkcyjnego, po rozwiązania do produkcji szyb o maksymalnych wymiarach – dla rozmiarów szkła do 9 m długości.

 

2021 09 18 4

 


Obróbka szkła samochodowego i stosowanego na ekranach komputerów oraz smartfonów
Nasza firma oferuje także specjalny zestaw do wstępnego przetwarzania cienkiego szkła – stosowanego do produkcji aparatów telefonicznych. Nowe ściernice HYPERFEX to rewolucja w szlifowaniu krawędzi zapewniająca całościowe spojrzenie na całą obróbkę wstępną szkła.

 

Z kolei nowa generacja maszyn do obróbki szyb samochodowych CHAMP Evo jest wyposażona w dwie optymalizacji dla większej precyzji i bardziej dynamicznych ruchów głowicy szlifującej – napęd liniowy zamiast wrzeciona w szlifierce i stół roboczy o strukturze plastra miodu.

 

Ta nowa technologia aktywnej konwekcji do obróbki cieplnej szkła samochodowego poprawia przetwarzanie szkła powlekanego, drukowanego i złożonego oraz umożliwia szybsze nagrzewanie.

 

Nowy piec do gięcia szkła Matrix Evo jest dostępny w różnych konfiguracjach zarówno jeśli chodzi o wielkość, jak i wydajność – ma to na celu skrócenie czasu cyklu produkcyjnego. Nasz nowy system gięcia i hartowania HTBS z najgęstszą na rynku matrycą kontrolną spełnia najwyższe standardy jakości giętego szkła hartowanego.

 

2021 09 18 5

 


Usługi cyfrowe Glaston
Nasze usługi cyfrowe mają na celu zwiększenie wydajności produkcji i uniknięcie nieplanowanych przestojów.

 

Aplikacja Glaston Siru – najbardziej zaawansowane rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji do analizy fragmentacji szkła poddanego obróbce cieplnej.

 

Virtual Engineer (Wirtualny Inżynier) – rozwiązanie oparte na rzeczywistości rozszerzonej (augmented reality), które umożliwia samodzielne wykonywanie prac serwisowych lub instalację części zamiennych – pod okiem zdalnych ekspertów dostępnych „na żywo”.

 

Wszystkie nasze usługi cyfrowe są łatwo dostępne za pośrednictwem MyGlaston, platformy zapewniającej, w jednym miejscu, dostęp do wszystkiego, co dotyczy Glaston. Obejmuje ona dostęp do informacji o istniejących maszynach, nowych i trwających projektach, zleceniach serwisowych, częściach zamiennych i wielu innych elementach. 


Spotkaj się z nami w hali 22, stoisko #E17-F20!


www.glaston.net , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

2021 09 18 6

 

2021 09 18 7

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 9/2021  

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.