Wytrwałość i systematyczność oraz budowanie długotrwałych relacji zarówno z dostawcami, jak i z klientami, to elementy, które pozwalają na ciągły rozwój firmy Wood Glass Team. W ostatnim czasie firma postawiła kolejny milowy krok, inwestując w ECO SCANNER firmy VIPROTRON.

 

2021 11 34 1

 

Nazwa firmy Wood Glass Team składa się z trzech segmentów, z których każdy jest tak samo ważny: „drewno”, „szkło” i „zespół”. Właśnie w celu poprawy jakości drugiego segmentu, czyli szkła firma Wood Glass Team zdecydowała się na instalację ECO SCANNERa.

 

Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom w kwestii dostarczania na rynek najwyższej jakości szkła, pozbawionego defektów i wad, właściciele firmy zdecydowali się na optymalne rozwiązanie, jakim jest ECO SCANNER.

 

Firma Wood Glass Team od początku swojej działalności zawsze dokładała wszelkich starań, aby wytwarzać wyjątkowe produkty. Jak to zwykle bywa początki nie były łatwe, jednak firma zlokalizowana w Strzelnie, około 25 kilometrów na południowy zachód od Inowrocławia, znakomicie poradziła sobie na starcie, i nadal kontynuuje ten trend.

 

Kontrola jakości produktu od samego początku była ważnym etapem produkcji w Wood Glass Team, dlatego kiedy tylko pojawiła się możliwość przetestowania ECO SCANNERA firmy VIPROTRON odpowiedzialny za produkcję Krzysztof Wojtowicz chętnie skorzystał z takiej możliwości. Testy dały pozytywne rezultaty, jednak biorąc pod uwagę trzeci człon nazwy firmy przeprowadzono wewnętrzne konsultacje z pracownikami przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie urządzenia.

 


Wysoka jakość oraz duża wydajność
ECO SCANNER jest odpowiedzią firmy VIPROTRON na rosnące zapotrzebowanie na szkło pozbawione wad. Każdy klient końcowy oczekuje, że okna w jego domu lub fasada na biurowcu albo szyba w samochodzie będą idealne. Niewielkie wymiary, mobilność, bezobsługowość oraz konkurencyjna cena to składowe, które sprawiają że ECO SCANNER jest produktem numer 1, spełniającym wysokie wymagania norm jakościowych w szkle.

 

Bardzo istotną zaletą, o której nie można zapomnieć, jest brak konieczności specjalnego przygotowania linii produkcyjnej.

 

 2021 11 34 2

Lucjan Broncel, Inżynier sprzedaży MC DIAM wraz z ECO SCANNEREM w firmie Wood Glass Team

 


W przypadku ECO SCANNERa nie potrzebujemy przerwy w linii, tak zwanego „gapu”. Jedyne co musimy mieć to specjalna taśma odblaskowa przyklejona do linii. Dzięki temu instalacja skanera trwa krótko, jest możliwa niemal na każdej linii produkcyjnej i nie wymaga od pracowników specjalnych szkoleń dotyczących przygotowania do instalacji. Poza poprawą jakości istotną zmianą, którą zauważył Krzysztof Wojtowicz i jego pracownicy, było przyśpieszenie produkcji.

 

Pragniemy tworzyć produkty najwyższej jakości, dlatego niezwykle ważnym elementem w procesie produkcji jest dla nas etap jej sprawdzenia w odniesieniu do naszych wyrobów – stwierdza Krzysztof Wojtowicz, dyrektor techniczny w firmie WOOD GLASS TEAM.

 

– ECO SKANNER firmy Viprotron to bardzo precyzyjne urządzenie, które pozwala przyspieszyć i ulepszyć ten element naszej działalności poprzez szybkie, sprawne i dokładne eliminowanie wadliwych formatek szkła. Praca z ECO SKANNERem jest łatwa i efektywna.

 

Urządzenie szybko i precyzyjnie wychwytuje ewentualne wady i zawsze zapewnia prawidłową ocenę jakości produktów, w przeciwieństwie do ludzkiego oka, które po całym dniu pracy może być zmęczone i mieć zaburzoną ostrość widzenia.

 

Dla nas to duże ułatwienie: ECO SKANNER swoim działaniem skraca czas produkcji, co dodaje duże oszczędności w całym cyklu produkcyjnym. Dzięki ECO SKANNERowi pracownik może poświecić się pozostałym obowiązkom, przez co etap kontroli jakości przeprowadzany jest w sposób jeszcze bardziej wydajny. To bardzo pożyteczne urządzenie, z którego jesteśmy szczególnie zadowoleni, a co za tym idzie nasi klienci są zadowoleni z naszych produktów – dodaje Krzysztof Wojtowicz

  

 

Pracownik, który jest odpowiedzialny za nakładanie ramek na zespolenie nie musi już poświęcać czasu na sprawdzanie formatek szkła pod względem wad.

 

Sytuacja jest bardzo prosta – jeżeli pracownik widzi, że monitor skanera wyświetla daną formatkę na zielono oznacza to, że nie ma ona wad, takich jak: bąble, rysy, ślady butylu, brudne plamy.

 

W takiej sytuacji operator po prostu puszcza formatkę dalej (oszczędzając czas potrzebny na wzrokową kontrolę szkła), aby kontynuowała ona swój proces produkcyjny. Jednakże w sytuacji, kiedy skaner zauważy na szkle jakąś wadę pracownik natychmiast jest o niej informowany czerwonym kolorem na monitorze. Jednoczenie widzi wizualizację wady wraz ze wskazaniem jej umiejscowienia na szkle, co skraca czas potrzebny na jej znalezienie i przyśpiesza proces produkcyjny.

 

 

2021 11 34 3

Ekran wyświetla rzeczywisty wymiar szkła, strefy jakości, każdą wadę i jej dokładną pozycję

 


Rozwój firmy
Firma Wood Glass Team stale się rozwija, tworząc swoje marki produktowe Glassnatural i Woodnatural, poszerza swój asortyment i zdobywa nowe rynki. Bez wątpienia to nie koniec inwestycji.

 

Po pozytywnych doświadczeniach z ECO SCANNERem zdecydowanie będą to inwestycje między innymi w produkty firmy VIPROTRON.

 

 2021 11 34 4

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  
Świat Szkła 11/2021  

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.