Glas Müller AG to klasyczny rodzinny warsztat szklarski zatrudniający 30 pracowników w Schlieren w Szwajcarii i przetwarzający różne rodzaje szkła architektonicznego.

 

2021 12 26 1

 

Glas Müller zdobywa klientów przede wszystkim dzięki produktom niszowym – począwszy od nietypowych wyrobów ze szkła float i luster po szyby zespolone produkowane we własnym zakresie. W szczególności chodzi o produkty specjalne, które nie są oferowane przez duże firmy ze względu na ich „uciążliwe” wymiary lub specjalny kształt oraz specjalną funkcjonalność, taką jak asortyment szafek lustrzanych z oświetleniem LED czy ruchome szklane parawany chroniące przed wiatrem.

 

Glas Müller zdobywa klientów przede wszystkim dzięki produktom niszowym – począwszy od nietypowych wyrobów ze szkła float i luster po szkło izolacyjne produkowane we własnym zakresie – a w szczególności produkty specjalne, które duże firmy nie oferują ze względu na ich „uciążliwe” wymiary lub specjalny kształt, ale także specjalną funkcjonalność, taką jak asortyment szafek lustrzanych z oświetleniem LED lub ruchome szklane parawany chroniące przed wiatrem.

 

2021 12 26 2

 

Ponadto firma oferuje całodobową pomoc w „nagłych sytuacjach” (w Zurychu i okolicach) – w przypadku włamania lub wybicia szyb zapewnia szybkie szklenie awaryjne i wymianę okien w bardzo krótkim czasie.

 

2021 12 26 3

 


Maszyna do produkcji szyb zespolonych LISEC GTI z 1986 roku
Zakład z dumą użytkuje maszynę, która po 36 latach eksploatacji nadal charakteryzuje się pełną zdolnością produkcyjną. Jest to maszyna do produkcji szyb zespolonych LiSEC GTI – dodatkowo wspiera ona produkcję szyb w warsztacie w Zurychu. Jest używana głównie do napraw i do oferowania szyb z otworami do instalacji klap wejściowych dla kotów.

 

2021 12 26 4

 

Pan Stöcklin, dyrektor zarządzający Glas Müller, jest pod wielkim wrażeniem maszyny LiSEC: „Do tej pory maszyna nie sprawiła nam żadnych większych problemów. Kilka części zamiennych zostało wymienionych na przestrzeni lat, a myjka do szkła została wymieniona raz . Ale maszyna nadal jest w ciągłym użyciu. I chcemy, żeby tak pozostało”.

 

2021 12 26 5

 

Dlatego firma niedawno poprosiła zespół LiSEC After Sales Service o generalny remont. „Ta maszyna jest na wagę złota, zwłaszcza jeśli chodzi o produkty niszowe, takie jak wspomniane szyby zespolone z otworami na klapy dla kotów, i jest to zasługa marki LiSEC”, mówi Stöcklin.

 

2021 12 26 6


Glas Müller zamierza również optymalnie realizować przyszłe cele strategiczne za pomocą maszyny LiSEC GTI.

 

Firma będzie nadal koncentrować się na produktach niszowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb, dostarczanych bezpośrednio do klienta w możliwie najkrótszym czasie. Aby zapewnić, że cele te pozostaną możliwe do zrealizowania, maszyna musi być również odpowiednio serwisowana i konserwowana – a nie tylko zaopatrywana w części zamienne.

 

2021 12 26 7

 


LISEC Longlife
Oprócz specjalnej oferty generalnego remontu zabytkowej maszyny, firma LiSEC oferuje również ukierunkowane konwersje i ulepszenia systemów – w szczególności dla maszyn zbudowanych po 2000 roku – które mogą wydłużyć żywotność wielu urządzeń.

 

Dział obsługi posprzedażnej LiSEC zapewnia modyfikacje wykraczające poza normalną sprzedaż części zamiennych. Obejmuje to uaktualnienia komputerów PC, modyfikacje napędów i podobne modyfikacje/ ulepszenia.

 

2021 12 26 8

 

Prewencyjna wymiana przestarzałych elementów zapewnia dostawę właściwych, unowocześnionych części zamiennych i serwis przez długi czas. Obejmuje to zarówno modernizacje napędów z wykorzystaniem komputerów przemysłowych, jak i całkowitą wymianę systemu sterowania maszyną.

 

Zaletą tego rozwiązania jest to, że w porównaniu do zakupu nowego zestawu odpowiednich maszyn, koszt modernizacji maszyny jest o wiele niższy. Trwałe, podstawowe właściwości maszyn pozostają niezmienione.

 

2021 12 26 9


Więcej szczegółowych informacji na temat produktów LiSEC LongLife można znaleźć na stronie:

https://www.lisec.com/de/kompetenz/after-sale-service/longlife 

 

 

Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym 

Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne 
Więcej informacji:  Świat Szkła 12/2021
   

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.