Glas Müller AG to klasyczny rodzinny warsztat szklarski zatrudniający 30 pracowników w Schlieren w Szwajcarii i przetwarzający różne rodzaje szkła architektonicznego.
Glas Müller zdobywa klientów przede wszystkim dzięki produktom niszowym – począwszy od nietypowych wyrobów ze szkła float i luster po szyby zespolone produkowane we własnym zakresie. W szczególności chodzi o produkty specjalne, które nie są oferowane przez duże firmy ze względu na ich „uciążliwe” wymiary lub specjalny kształt oraz specjalną funkcjonalność, taką jak asortyment szafek lustrzanych z oświetleniem LED czy ruchome szklane parawany chroniące przed wiatrem.
Glas Müller zdobywa klientów przede wszystkim dzięki produktom niszowym – począwszy od nietypowych wyrobów ze szkła float i luster po szkło izolacyjne produkowane we własnym zakresie – a w szczególności produkty specjalne, które duże firmy nie oferują ze względu na ich „uciążliwe” wymiary lub specjalny kształt, ale także specjalną funkcjonalność, taką jak asortyment szafek lustrzanych z oświetleniem LED lub ruchome szklane parawany chroniące przed wiatrem.
Ponadto firma oferuje całodobową pomoc w „nagłych sytuacjach” (w Zurychu i okolicach) – w przypadku włamania lub wybicia szyb zapewnia szybkie szklenie awaryjne i wymianę okien w bardzo krótkim czasie.
Maszyna do produkcji szyb zespolonych LISEC GTI z 1986 roku
Zakład z dumą użytkuje maszynę, która po 36 latach eksploatacji nadal charakteryzuje się pełną zdolnością produkcyjną. Jest to maszyna do produkcji szyb zespolonych LiSEC GTI – dodatkowo wspiera ona produkcję szyb w warsztacie w Zurychu. Jest używana głównie do napraw i do oferowania szyb z otworami do instalacji klap wejściowych dla kotów.
Pan Stöcklin, dyrektor zarządzający Glas Müller, jest pod wielkim wrażeniem maszyny LiSEC: „Do tej pory maszyna nie sprawiła nam żadnych większych problemów. Kilka części zamiennych zostało wymienionych na przestrzeni lat, a myjka do szkła została wymieniona raz . Ale maszyna nadal jest w ciągłym użyciu. I chcemy, żeby tak pozostało”.
Dlatego firma niedawno poprosiła zespół LiSEC After Sales Service o generalny remont. „Ta maszyna jest na wagę złota, zwłaszcza jeśli chodzi o produkty niszowe, takie jak wspomniane szyby zespolone z otworami na klapy dla kotów, i jest to zasługa marki LiSEC”, mówi Stöcklin.
Glas Müller zamierza również optymalnie realizować przyszłe cele strategiczne za pomocą maszyny LiSEC GTI.
Firma będzie nadal koncentrować się na produktach niszowych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb, dostarczanych bezpośrednio do klienta w możliwie najkrótszym czasie. Aby zapewnić, że cele te pozostaną możliwe do zrealizowania, maszyna musi być również odpowiednio serwisowana i konserwowana – a nie tylko zaopatrywana w części zamienne.
LISEC Longlife
Oprócz specjalnej oferty generalnego remontu zabytkowej maszyny, firma LiSEC oferuje również ukierunkowane konwersje i ulepszenia systemów – w szczególności dla maszyn zbudowanych po 2000 roku – które mogą wydłużyć żywotność wielu urządzeń.
Dział obsługi posprzedażnej LiSEC zapewnia modyfikacje wykraczające poza normalną sprzedaż części zamiennych. Obejmuje to uaktualnienia komputerów PC, modyfikacje napędów i podobne modyfikacje/ ulepszenia.
Prewencyjna wymiana przestarzałych elementów zapewnia dostawę właściwych, unowocześnionych części zamiennych i serwis przez długi czas. Obejmuje to zarówno modernizacje napędów z wykorzystaniem komputerów przemysłowych, jak i całkowitą wymianę systemu sterowania maszyną.
Zaletą tego rozwiązania jest to, że w porównaniu do zakupu nowego zestawu odpowiednich maszyn, koszt modernizacji maszyny jest o wiele niższy. Trwałe, podstawowe właściwości maszyn pozostają niezmienione.
Więcej szczegółowych informacji na temat produktów LiSEC LongLife można znaleźć na stronie:
https://www.lisec.com/de/kompetenz/after-sale-service/longlife
Całość artykułu w wydaniu drukowanym i elektronicznym
Inne artykuły o podobnej tematyce patrz Serwisy Tematyczne
Więcej informacji: Świat Szkła 12/2021