W 2021 roku segment rozwiązań okuciowych Roto do aluminium odnotował dwucyfrowy wzrost. To efekt szerokiej gamy asortymentowej, elastyczności i indywidualnego podejścia oraz obecności zakładów produkcyjnych na całym świecie. Pod koniec roku centralny zakład produkcji okuć do stolarki aluminiowej Roto w niemieckim Velbert odwiedzili dziennikarze z całego świata.

 

20211209roto Velbert

W zakładzie produkcji aluminiowej Roto w Velbert koło Düsseldorfu o łącznej powierzchni 11 500 mkw. pracuje około 220 pracowników. 

 

Konferencja prasowa w zakładzie produkcyjnym Roto w Velbert, w połowie listopada 2021 r., była okazją do wielu podsumowań. W międzynarodowym segmencie rynku aluminium około 70 procent przypadało na budownictwo komercyjne i użyteczności publicznej, a około 30 procent na budownictwo mieszkaniowe.

 

20211209roto Roto AL ventilation flap scd

Roto Aluvision to szerokie portfolio produktów do wszystkich rodzajów otwierania oraz różnorodne indywidualne rozwiązania specjalne. 

 

Prognozy wskazują ten drugi segment jako motor napędowy lekkiego wzrostu popytu w najbliższych 2 latach – podkreślali eksperci Roto podczas 16. Międzynarodowej Konferencji Prasowej. Dla Roto Aluvision – części Roto Fenster- und Türtechnologie (FTT) specjalizującej się w rozwiązaniach aluminiowych – oznacza to utrzymanie mocnej pozycji rynkowej.

 

Dzięki bogatej gamie produktów Roto AL do wszystkich rodzajów otwierania, rozwiązaniom specjalnym, wydajnej logistyce, wsparciu ekspertów i obecności na całym świecie Roto FTT Aluvision oferuje rozwiązania odpowiadające indywidualnym potrzebom. Systemodawcy, architekci i producenci stolarki mają możliwość realizowania nawet najbardziej wymagających założeń projektowych.

 

20211209roto AV Object BusinessRealizacje obiektowe często wymagają zaawansowanych rozwiązań. Roto Aluvision szybko i elastycznie spełnia najbardziej złożone wymagania, realizując m.in. indywidualne opracowania techniczne. 

 

Asortyment i doradztwo
Zdaniem Jordi Nadala, dyrektora generalnego Roto Aluvision, nie bez znaczenia jest tu szeroka oferta Roto Object Business, dostarczająca zróżnicowane rozwiązania do realizacji obiektowych. Gama usług obejmuje 6 różnych modułów: od doradztwa technicznego, prototypowania, oceny działania i certyfikacji, przez wsparcie produkcji i logistyki specyficznej dla obiektu.

 

20211209roto AV producion1

Linia produkcyjna Roto w Velbert, gdzie w systemie 3-zmianowym, wytwarzane są gotowe elementy frezowane lub surowe (nieobrobione). 

 

Umożliwia to partnerom biznesowym szybkie reagowanie na potrzeby rynkowe. Wysoki stopień indywidualizacji rozwiązań znajduje odzwierciedlenie w dużej różnorodności artykułów i elastyczności produkcji Roto w zakładzie w Velbert – podkreślił Jordi Nadal.

 

 

Planowanie i kontrola produkcji na każdym etapie

Fabryka Roto w Velbert, obok Düsseldorfu, jest centralnym zakładem produkcji komponentów do stolarki aluminiowej Grupy. Na 11.500 mkw. powierzchni znajdują się linie produkcyjne, ale też działy konstrukcji, sprzedaży, administracji oraz salon wystawowy. Podczas zwiedzania dziennikarze mogli przyjrzeć się poszczególnym etapom produkcji.

 

20211209roto AV production3Zindywidualizaowane rozwiązania i dokładność dostaw. 

 

Maszyny pracują w systemie trzyzmianowym, wytwarzają gotowe elementy – w wersji z frezowaniem lub bez. W lakierni są malowane proszkowo, lakierowane na mokro kolorami RAL lub poddawane procesowi eloksalowania. Kompetencje w zakresie indywidualnych rozwiązań widoczne są również na liniach produkcji progów, gdzie ogromną liczbą artykułów zarządza specjalne oprogramowanie. Łączna ilość zmontowanych progów w zakładzie w Velbert przekracza milion metrów rocznie.

 

„Robimy wszystko, by produkty Roto dotarły na właściwe miejsce we właściwym czasie. Na co dzień korzystamy ze starannie opracowanych procedur kontroli i eliminowania błędów. Służy temu wewnętrzne i zewnętrzne planowanie, monitorowanie, pomiary, a w razie konieczności doskonalenie każdego kryterium lub procesu związanego z jakością, która jest istotą naszej marki” – podsumowuje dyrektor generalny Roto Aluvision.

 

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.