Netatmo zapowiada premierę swojego pierwszego urządzenia kompatybilnego ze standardem Matter Inteligentnego Czujnika Bezpieczeństwa.

 

Nowość od francuskiego producenta będzie poszerzeniem gamy produktów zaprojektowanych z myślą o poprawie bezpieczeństwa i komfortu w domu.

 

20220107netatmo-icb

 


Czym jest Matter?
Matter to nowy standard komunikacji urządzeń podłączonych do Internetu. Pozwala on na łączenie urządzeń od różnych producentów w ramach jednego ekosystemu i ich wzajemną współpracę na bazie np. scenariuszy działań.

 

Matter opiera się na technologiach takich jak IP, Wi-Fi czy Thread. Dzięki temu ostatniemu protokołowi stworzona sieć powiązanych produktów pozostaje wydajna i energooszczędna, nawet w przypadku większych odległości między urządzeniami czy przeszkód np. w postaci ścian.

 

Standard Matter powstał z inicjatywy organizacji Connectivity Standard Alliance, której Netatmo jest członkiem od początku jej działalności. Zrzesza ona blisko 220 firm, w tym gigantów z branży technologicznej. Dzięki temu idea inteligentnego domu staje się jeszcze prostsza i dostępna dla większej liczby użytkowników.

 


Inteligentny Czujnik Bezpieczeństwa od Netatmo
Inteligentny Czujnik Bezpieczeństwa to sensor kontaktu i ruchu wykorzystujący podczerwień. Urządzenie należy umieścić na drzwiach i oknach, dzięki czemu użytkownik za pośrednictwem aplikacji na smartfon, będzie mógł sprawdzić, czy są one otwarte lub zamknięte. Otrzyma również natychmiastowe powiadomienie, kiedy czujnik wykryje niepożądany ruch.


Dzięki kompatybilności ze standardem Matter, Inteligentny Czujnik Bezpieczeństwa można połączyć z innymi urządzeniami w tym samym ekosystemie inteligentnego domu. Umożliwia to zaprojektowanie scenariuszy działań poprawiających komfort i bezpieczeństwo domowników. Przykładowo, kiedy sensor wykryje obecność ludzi w pomieszczeniu, może automatycznie uruchomić ogrzewanie lub klimatyzację.
Więcej informacji o standardzie Matter, protokole Thread i Inteligentnym Czujniku Bezpieczeństwa dostępne jest w wideo.

 

O Netatmo
Netatmo to jeden z liderów rynku smart home, tworzący inteligentne i proste w użyciu urządzenia zwiększające wygodę i bezpieczeństwo domu.
Od chwili utworzenia w 2012 r. Netatmo opracowuje i oddaje w ręce użytkowników kompletne produkty.
- 100% kosztów zawiera się w cenie zakupu urządzenia: bez abonamentu i ukrytych opłat
- 100% bezpieczne: gwarantują ochronę danych i prywatność użytkowników,
- 100% aktualne: zapewniają regularne aktualizacje i bezpłatne dodawanie nowych funkcji.
Netatmo oferuje obecnie 13 inteligentnych produktów i akcesoriów. Przydatne i łatwe w użyciu urządzenia poprawiają samopoczucie i codzienną jakość życia w domu.
Firma współpracuje również z liderami z branży budowlanej w ramach programu „with Netatmo”, tworząc wspólnie inteligentne rozwiązania zintegrowane z infrastrukturą domową.

Od 2018 roku Netatmo należy do grupy Legrand, która jest światowym ekspertem w branży instalacji elektrycznych i infrastruktur cyfrowej budynków.


Netatmo – prosty sposób na inteligentny dom.

 • Logo - alu
 • Logo aw
 • Logo - fenzi
 • Logo - glass serwis
 • Logo - lisec
 • Logo - mc diam
 • Logo - polflam
 • Logo - saint gobain
 • Logo termo
 • Logo - swiss
 • Logo - guardian
 • Logo - forel
 • vitrintec wall solutions logo

Copyright © Świat Szkła - Wszelkie prawa zastrzeżone.